Taxi 3 (2003)

Ani nevím, jestli stojí za to v v Taxi pokračovat. Jednička a dvojka byly docela slušné. Toto už je ovšem dost "přeždímané" a humoru už je dost málo, některé scény, které měly být vtipné byly bohužel spíše k smutku. Neříkám, že jsem se párkrát nezasmál, ale oproti minulým dílům už to bylo o dost méně.

Insomnie (2002)

Popravdě řečeno oplývá tento film až moc hořkou atmosférou. Asi jsem čekal, že film nebude až tak pochmurný. To však nakonec ale nebylo naškodu, protože takováto atmosféra mi zaručila dost nevšední a originální zážitek. Samozřejmě, že k hereckému obsazení žádné námitky nemám, všem jejich role celkem sedla. Al Pacino zahrál znaveného detektiva, který nemůže za žádnou cenu usnout, velmi obstojně.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Tento film dokázal skoro nemožné, vždy když ho sleduji, pokaždé se směji, až se za břicho popadám. Mně styl humoru, který je zde použit připadá naprosto dokonalý. I když už jsem film několikrát viděl, není zde chvíle, kdy bych se nesmál. Scény, kde je je parodován Rambo jsou nepřekonatelné.

Memento (2000)

Hned v úvodu musím říci, že tento film mi dal ale hodně zabrat. Ale byl jsem velmi rád, protože mám rád, když se u filmu musí přemýšlet a zde jsem přemýšlel ale velmi dlouho. Ono bylo také proč, styl se kterým byl film natočen byl chaotický, což však neznamená, že špatný. Ale když se nad tím zamyslím, tak v podstatě se jednalo o velice propracované dílo. A po delší době, co jsem si musel dát všechny scény dohromady jsem si uvědomil, jakou velkou hodnotu pro mě tento film má. Co se týče hereckých výkonů, s Guyem Pearcem a Carrie-Anne Moss jsem byl velmi spokojen.

Disturbia (2007)

Disturbia mě moc nezaujala. Jediná věc, která se mi na filmu líbila byl herecký výkon Carrie-Anne Moss. Role jí docela padla a povedla se. Naopak Shia LaBeouf mi zde prostě neseděl a nijak nezaujal. Co se týče příběhu, podle mě se jednalo o velice průměrnou dějou linii, která byla dost předvídatelná, což můj dojem z filmu moc nezlepšilo.

Ajťáci (2006) (seriál)

Vzhledem k tomu, že jsem již viděl tento seriál několikrát a pokaždé mě skoro shodí ze židle, hodnotím 100%. Konečně někdo natočil sitcom o programátorech :) Zatím jsem viděl obě řady, ta druhá se trochu liší od té první. Některé pasáže ve dvojce sice nejsou tak dobřé, ale i druhá řada je jinak pořád dost vtipná. Prý je v přípravách i třetí řada, takže se dost těším.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Před tím, než jsem viděl tento film jsem byl až moc naplněn očekáváním, s čím novým by tento film mohl přijít. A to byla právě chyba. Neříkám, že film byl vyloženě špatný, ale já prostě čekal něco víc. Bylo zde několik scén, kdy jsem se zasmál, ale ty byly bohužel občas konfrontovány okamžiky, kdy jsem byl zticha a říkal jsem si, že daná scéna nebo vtip zas tak vtipné nebyly a byly spíše zbytečné, čekané, někdy i trapné. Asi už to tu zaznělo, ale film byl spíše jako tak 3-4 díly normálního seriálu spojených dohromady. Zas tak se to se Simpsonovi ve filmu nepovedlo. 60%

Smrtihlav (1998)

Asi nemusím zdůrazňovat, že mezi největší klady filmu patří především temná atmosféra, která se táhne od začátku až do konce. Navíc mě zaujala i trochu neobvyklejší role Keifera Sutherlanda, kterou však odehrál slušně. A samozřejmě Rufus Sewell, který se do své role vyloženě hodil, také přispěl k dobrému dojmu z filmu. Nápad také velice zajímavý a k zamyšlení.

Kruh (2002)

Dobrý horor, který rozhodně zaujme svým zpracování a hororovou atmosférou. Příběh se mi zdál trochu průměrnější, ale ušlo to. Bohužel jako největší zápor filmu vidím v jeho závěru, kdy jsem čekal, že bude film normálně zakončen, spletl jsem se. Docela mě zklamalo, že závěr byl otevřený, dávající na jevo, že bude ještě dvojka. V tomto případě si myslím, že se sem takový konec nehodil a filmu to ublížilo. Dal bych 5, ale kvůli tomu závěru jen 4.

Hellraiser: Inferno (2000)

Podle mě určitě nejlepší z Hellraiserů (viděl jsem zatím 1, 2, 3, 4 a 5). Velmi oceňuji myšlenku celého filmu, narozdíl od předchozích dílů má tento díl dobrý a inteligentní nápad a je s ním dobře naloženo. Dobré hororové prvky se snoubí s morálním dramatem. Poslední scéna (Pinheadův proslov) i zakončení, které jsem nečekal (myslel jsem, že nastane happy end...), se mi velmi líbí.