Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

O hodně méně efektivní než jednička, která přišla se zajímavým nápadem. Tady jako by ty nápady nějak došly. Celé je to zabalené v hezkém vizuálním obalu, dokonce i příběh vypadá ze začátku propracované, ale nakonec závěr vše pokazí.

Volavka (2002)

K Volavce jsem se dostal právě přes její remake Skrytá identita. Vzhledem k tomu, že remake nasadil laťku docela vysoko, byl jsem zvědavý na origoš. Co k tomu řici... Skrytá identita byla hodně dobrá, ale tohle je prostě mazec. Mimo skvelé pointy film servíruje takovou znepokojivou atmosféru, která zde naprosto výborně sedí. Největším plusem filmu jsou jeho hlavní protagonisté Tony Leung a Andy Lau. Jejich charisma dodává filmu neskutečný šmrnc. Paradoxní je, že flim neobsahuje moc akce a přesto to funguje, navíc výborně si hraje s emocemi postav. Zkrátka podle mě možná movie no. 1:)

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Jestli si chcete naložit pořádnou dávku psychárny, tak rozhodně doporučuju. Film je výborně strukturovanej, co se týče vyprávění děje a neuvěřitelně chladnej, co se týká atmosféry. Já jsem jenom koukal, co všechno se tak může ještě vymknout z ruky. A nakonec to nebylo málo věcí. Musim vyzdvihnout výkomy Hawkea a Hoffmana, svou roli splnili na výbornou. Zkrátka dílo, co mi opět dostalo.

Max Payne (2008)

Přeci jenom po tom, co jsem film se na film podíval ještě jednou musím uznat, že se o tak výborný film nejedná. Předešlé vysoké hodnocení bylo způsobeno tím, že jsem se na film dost těšil a tím bylo ovlivněno i hodnocení. Filmu opravdu hodně neprospěla absence akce, které by se v Maxovi mělo dát více prostoru (stejně tak bullet-timu, kterého je zde jako šafránu). I scénář a příběh má dost taky docela mouchy. Oproti hře, kterou jsem hrál až po filmu je to opravdu slabota. Ale přeci jenom, za tu zasněženou atmosféru a docela povedené efekty si to přeci něco zaslouží.

Godzilla (1954)

Sice jsem si během filmu dost jen často udiveně čučel a smíchem jsem taky nešetřil, tak v závěru jsem přeci jenom přihlédl k roku, kdy bylo tohle dílko natočený. A na tu dobu to přece jen tak špatný není. Ale nedoporučuji na to koukat bez titulků.

Kat (2004)

Na tenhle film o pomstě (teda vlastně o trestu) jsem se dost těšil. Jako nebylo to úplně fatální zklamání, ale strašně mi tu chyběla taková ta temná atmosféra, která k filmu podobnýho žánru určitě patří. Co se týče akčních scén, tak taky nic moc, přece jenom je jich tu hodně málo. Ale aspoň, že měl pan Punisher jeho pomstu docela vymyšlenou, což bylo pro mě příjemným překvapením.

Tropická bouře (2008)

Po hodně slibném začátku jsem čekal, že se film bude ubírat stejnym tempem i dál. Bohužel mi to tak nějak nepřišlo, jako nastalo pír okamžiků, kdy jsem se dost upřímně zasmál. Jinak se zde objevilo několik suchých a nezáživných míst. Je dost škoda, že Stillerovi se nedostalo více prostoru. Tom Cruise zahrál svou dost atypickou taky výborně. Upoutávky na začátku naprosto perfektní. Jo a scéna, jak Stiller probodne tu plechovkou v džungli mi totálně odrovnala.

Pravidla lži (2006)

Popravdě řečeno jsem na začátku filmu vůbec neuvažoval o takovémto hodncení. Do půlky filmu jsem to viděl maximálně tak na 2 hvězdičky. Film se ale potom parádně rozjel a začalo to dávat smysl. Herecký výkon Langmajera naprosto výbornej. Tahle role notorickýho lháře mu skvěle sedla. Občas jsem si říkal, co teda pravda je a co vlastně né. Prostě fajnová psychologická podívaná z drogový léčebny.

Haze (2005)

Celý film mi přijde od začátku až dokonce dost patetický. Hned od začátku je jasné, že se znaží navodit strašidelnou a temnou atmosféru. Ano, velmi temnou, dokonce tak temnou, že skoro celý film není nic vidět. A takto navozovat atmosféru podle mě není moc dobrý tah. Naštěstí to aspoň trochu spraví konec, který se docela povedl.

Lovci myšlenek (2004)

Docela dobrej filmek s trochu průměrnym dějem, kde nám byla naservírovaná taková klasická vyvražďovačka. Občas mi tam teda pár věcí nesedělo, což bylo asi největší vadou filmu. Jinak prostě taková oddychovka, u který jsem se ani nenudil.