• Thriller

Pistolnice (1994)

Čtyři drsný holky s koltama za pasem to je opravdu moc. Krom toho v dobách westernu věc naprosto nemyslitelná. Nechci nikoho diskriminovat, ale tohle je opravdu příliš.

Copak je to za vojáka... (1987)

Je to vlastně uplně obyčejný průměrný český film, ale mně se prostě líbil a bavil mě. A to celkem dost

Než si pro nás přijde (2007)

Krásný film s výborným obsazením v hlavních rolích. Není moc co dodat. Snad jen, že kdo nemá rád filmy plné dialogů (a zde jich je opravdu hodně, jelikož film je na nich postaven – dokonce místy bez hudby, což vůbec ničemu nevadí), asi se mu to nebude zdát zábavné nebo dobré. Mě to oslovilo a velice se mně to líbilo, proto dávám plný počet.

Osobní strážce (1992)

Je to vlastně téměř obyčejný romantický film. Dva se do sebe zamilují, přestože jim v tom něco brání (v tomto případě práce/kariéra). Ale dobře zvolené herecké duo Houstonová-Kostner, které se umě probíjí solidním příběhem až do (romantického) konce, tomu dává něco víc. Ona je výborná zpěvačka, on vynikající (a můj poměrně oblíbený) herec. Dokonalá kombinace, na kterou se vždycky rád znovu podívám.

13 duchů (2001)

Hmmm tak tady je špatně snad úplně všechno. Tak prvoplánovitě tupý "horor" jsem už dlouho neviděl.

Profesionál (1981)

Pro mě jednoznačně nejlepší Belmondův film se silným příběhem a úžasnou hudbou mistra Morriconeho. Belmondo natočil nespočet kriminálek, ale tahle rozhodně převyšuje všechny okolo. A ta závěrečná scéna hudebně podbarvená ústředním motivem pro mě byla natolik nečekaná, že jsem téměř musel zamáčknout slzu. To se mně moc často nestává!

Pianista (2002)

Krásné válečné (i když si tahle slova jednoznačně odporují) drama, které dost autenticky ukazuje obraz války. O to víc, že je celý příběh z pohledu židovského pianisty...

Hostel (2005) odpad!

Hostel nemá co nabídnout... snad kromě litrů krve a zmrzačených těl.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Ano je to vlastně obyčejná teenage komedie ze střední plná klišé a dalších takových věcí, ale já za to nemůžu, tahle se mně prostě líbí a přijde mně dobrá. Klidně mě kamenujte, ale je to tak :)

Rammstein: Live aus Berlin (1999) (koncert)

Jejich hudbu mám rád. Vyrostl jsem na tom. A co se týče koncertů, patří jednoznačně mezi nejlepší kapely na světě. To je přímo pastva pro oči!!! Pro mě srdeční záležitost.