• Krátkometrážní

The Doors: Soundstage Performances (2002) (koncert)

Hodně muziky za málo pěnez, bohužel ne jenom muziky, ale také spousty dlouhých (a místy i nudných) dialogů (respektivě monologů). Navíc u nás prodávané DVD neobsahuje české titulky, a za to hvězda dolů.

Smrt čeká všude (2008)

Smrt čeká všude zobrazuje rutinní akce pyrotechnického týmu v Iráku. Vypadá to následovně - bomba, pyrotechnik ji zlikviduje, další den další bomba a další den a překvapivě další bomba. Sem tam se nachomýtne dějové odbočení, ale jinak nic moc. Čekal jsem mnohem víc, ale Smrt čeká všude nesahá Černému jestřábu nebo Mariňákovi ani po kotníky. Modrej nebo červenej, do háje, kterej to je drát.

V. S. L. (2008) (studentský film)

Velkým Srdceryvným Loučením si někdy prošel asi každý z nás, proto moc nechápu snahu natočit něco, co už všichni dávno znají. O to snazší by mělo být ztotožnění s herci, ale opak je pravdou. I když mi byl děj blízký, tak jsem tomu prostě nedokázal uvěřit. Naprosto nulový emocionální zážitek.

Prokletý ostrov (2010)

Hodina a 40 minut nuda, ke konci však přijde neuvěřitelná gradace děje, maximalizace napětí a strhující rozuzlení (přirovnal bych to k Obvyklým podezřelým). Prokletý ostrov rozhodně nechytne diváka za srdce, ale chytne ho za mozek. A jsem rád, že právě Scorsese dokazuje, že mozek (zvlášť u psychologických thrillerů) je ten nejdůležitější orgán při sledování obdobných filmů. A rozhodně mi nevadilo, že si se mnou pan režisér hrál jako s hadrovou panenkou a udělal ze mě ve tmě tápajícího blbce.

Kukuřičné děti 2: Poslední oběť (1992) odpad!

Uctívači kombajnu s předákem Ten, který chodí mezi řádky vraždí dospělé proto, aby viděli pravdu. Zní to celkem originálně, co?

O kohoutkovi a slepičce (2005) (studentský film) odpad!

Námět převzatý, takže originalita nula a animace? Upřímně i dvacet let starý Pat a Mat je propracovanější...

Battle (2009) (studentský film)

Ačkoliv téma streetdancu mi absolutně nic neřiká a Vojtu Moravce nemam rád, tak musím říct, že film je dobrý (sám sebe jsem překvapil s jakým nadhledem jsem na film koukal). Má myšlenku, pointu a streetdance tvoří zajímavou kulisu.

Špatné myšlenky (2009) (studentský film)

Vy, kterým to Martin vysvětlil osobně někde v šatně, tak jste to možná pochopili, my ostatní jsme měli pouze tu možnost kouknout se jenom na film. Neříkám, že jsem byl úplně mimo, ale některým věcěm jsem vážně nerozuměl a troufám si tvrdit (ve své neskonalé egocentričnosti), že to opravdu není moje chyba. A celá ta záležitost s únosem a výkupným mi přišla vážně k smíchu, to už bylo vážně dost přitažené za vlasy.

Hranice (2009) (studentský film) odpad!

Matka jde prodat své dítě. Jde tam..no a pak zase zpátky. Super film!

Černý den (2009) (TV film)

Promarnit život je hrozná věc...