• Krátkometrážní

Oběť: Lovec krve (2007) odpad!

Chcete představit tenhle film? Představte si Bladea, vyměňte Snipese za Lucy Liu, vymažte jakékoli hlášky a jakýkoli smysluplný děj. Že si to nedokážete představit? Ani se nedivím, taky jsem tomu nemohl uvěřit.

Horší už to nebude (2006)

Fantastický originální nápad - literární hrdina existuje v reálném světe. Tak prosté a přece tak geniální. Moc se mi také líbily vsunuté animace, které mi připomaly The Sims a vůbec celý Harold Crick mi připadal jako loutka ovládaná "vyšší" mocí. Celý film totálně zkazil konec.

Stmívání (2008)

Zamilovaný upír. Těmito dvěma slovy by se dal popsat celý film. Začátek byl celkem zajímavý, kdy se superhrdinovy schopnosti teprve objevovaly, ale čím víc jsem začal poznávat Edwarda Cullena a každou minutu slýchávat jeho fňukání, že musí žrát jenom zeleninu, tím víc se mi zdál film stupidnější.

Rhythmus 21 (1921) odpad!

Přehlídka ničeho vydávané za NĚCO.

Hanebný pancharti (2009)

Už jsem nedoufal, že Tarantino dokáže natočit dobrý film, natož takovouhle lahůdku jako Hanebný pancharti. Český překlad mě trochu mate, protože v originále jsou v obou slovech chyby, ale české slovo panchart je spíše archaické než nespisovné a parchant se mi zdá nespisovnější. Každopádně jsou ale pancharti skvělý film, který se kvalitou blíží k Pulp Fiction. Film rozhodně není o akci, je spíše o reakci na nastálé situace. A Landa jako nacistická svině? K nakousnutí. Copak tomu asi říká náš Daník? Mým favoritem se však stal Til Schweiger :)

Zlatý kompas (2007)

Zhruba po půl hodině jsem si říkal: "Páni, teď sleduju 5* film." Ke konci už jsem byl na vážkách a úplný samotný závěr mě totálně odrovnal a zklamal. Připadal jsem si jako kdybych byl ochuzen o půlku filmu. Craig hraje příběhové druhé housle, což je večná škoda, jeho postava by si zasloužila daleko více pozornosti, Kidman je okouzlující jako vždy a Dakota mě moc nezaujala, co mě však zaujalo byl svět Zlatého kompasu, všechny ty nápady vychytávky, kostýmy, medvědi a spousta dalších věcí. Jenom mě mrzí, že autoři neměli smysl pro jednotlivý detail, např. ostatní medvědi mají stejná brnění, stejní démoni u armád, u mnoha lidí se démoni ani nevyskytují. Přijde mi to jako obyčejná lenost. Možná jsem puntičkář, ale kazí to celkový finální dojem. P.S. Obsah si raději nečtěte, je hloupý a dost toho prozrazuje.

The Magician (1900)

Mélies ty triky uměl prodat, to co předvádí Edison jsou pouze.., no pouze triky.

The Kiss (1900)

Jééé oni se muckají :D

L'Exposition de 1900 (1900)

Netřeba poznávacího zájezdu, zde uvidíte vše podstatné z Paříže.