• Krátkometrážní

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Máme plechovku prošlých fazolí a velikán potravinářského průmyslu (s iniciály Q. T.) se rozhodne, že by rád tyto fazole nějak poctil. Tak vyrobí pixlu prošlých fazolí a na obal tučnými písmeny napíše: "Pocta prošlým fazolím". Zhruba nějak takhle jsem pochopil smysl Auta zabiják.

Veřejní nepřátelé (2009)

Mann, Depp, Bale - to jsou pětihvězdičkové taháky a já jsem šel ještě dál a očekával šestihvězdičkový film. Tak to ale bývá, když má člověk moc velké nároky. Film rozhodně není špatný, je skvělý, ale zhruba v půlce filmu si člověk uvědomí, že se už půl hodiny nic neděje (až do Dillingerova uvěznění). A oproti francouzskému kolegovi postrádají Veřejní nepřátelé takovou tu lidskou tvář. Rozhodně bych se nebál do filmu zakomponovat Dillingerou oblibu u lidí. Oproti Richetovi Mann dost ztrácí, ale souboj Cassel-Depp je bez vítěze ;)

Pokoj 205 (2007) odpad!

Překousnu, když se ve filmu půl hodiny nic neděje, strpim, když se ve filmu hodinu nic neděje, ale když se stále nic neděje a najednou najedou titulky, tak to už fakt nerozdejcham!

Mulholland Drive (2001)

Opět nic vydávané za něco, natočit něco ještě neznamená nenatočit nic. Tak a teď se můžete dohadovat, jak jsem to myslel.

Záhada Blair Witch (1999)

Ve kterém filmu vidíte po několik sekund jenom tmu a slyšíte pouze zvuky? Kamera je největším lákadlem filmu, je tam pár momentů, při kterých vás bude bolet hlava, jak se obraz houpe sem a tam, ale tím se rozhodně nenechte odradit. Tomuhle filmu originalitu prostě nikdo upřít nemůže. Že má poněkud více chybiček, než je zdrávo, je věc druhá. Film je rize fiktivní, ale sází na docela dobrou míru sugesce a pocitu realističnosti a skutečnosti. Divákovi skutečně připadá, že se to stalo (nebo že se to právě děje), ale pak začne myslet logicky (takové tempo horor zas nemá, aby vás nenapadlo myslet) a to je potom problém. Protože, který normální člověk točí, i když mu jde o život? Který normální člověk jde do lesů, aniž by se dokázal orientovat v mapě? Na skauta chodim přes 10 let a taky vím, co znamená ztratit se (sice ne tak, aby mi šlo o kejhák, ale stejně je to dost nepříjemnej pocit), ale sakra, když nevim, kde jsem, tak se vrátím kudy jsem přišel. Chápu, že potom se octli asi v začarovaném kruhu a vrátit se už nemohli, ale hned na začátku, kdyby si ta naivní (nikoho víc naivního jsem v životě neviděl) dokumentalistka přiznala, že neví, kde je, tak by to mohlo dopadnou úplně jinak, a pak ještě ty obštrukce s mapou...Tahle pasáž je právě tou největší slabinou celého filmu. Postupná změna chování všech tří hlavních hrdinů však stačí na 4*. Zoufalství ze z(a)tracení je fakt na palici.

Cela smrti (1996)

Solidní nápad, na kterém kdyby se trochu zapracovalo, tak by mohl vyzdvihnout Celu smrti na více jak 3*. Hackman zvládá roli vězně odsouzeného na smrt výborně, s O'Donnellem je to už horší. Konec filmu mě mile překvapil, ale jinak chybí ve filmu podstatnější dějové zvraty, překvapení. Pořád ale jsem toho názoru, že vězeňská témata by měl točit jenom Darabont ;)

Bouře (2005) odpad!

Viděl jsem už ledacos... Pro mě naprosto nepochopitelný snímek, který ve mě vyvolával řadu otázek, např. Kdo to je?, kde je?, proč tam je?, co tam dělá?, proč to dělá?, a kdo je zas tohle?. A ani na jednu (!!!) z těchto otázek jsem nedostal odpověď. Hrůza!

Es Gibt Reis! (2007)

Jsou jisté hranice, jsou jistá tabu a Pavel Lukáš je překonal a za to mu dávam 5*. Jen pro silné nátury!!!

Kočka a internet (2007) (amatérský film)

Dobře, tak ani já nepošlu tento filmeček do hlubin modrých čtverečků. A také už nebudu denně online 30 hodin, pokusím se to zredukovat na 24.