• Krátkometrážní

Le Duel d'Hamlet (1900)

Zajímavý "šermířský" souboj s nečekaným koncem - smrt jednoho šermíře.

Capture of Boer Battery by British (1900)

Pokud jsem dobře viděl, tak tam byli vojáci, zbraně a dým. To je tak všechno, co jsem z filmu dokázal postřehnout.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Rodriguez na to přišel. Přišel na to, jak natočit v současnosti zábavný old zombie film. A víte jak to udělal? Udělal si z něj totiž srandu. Velice prosté, že? Taky se mi zdá, ale Tarantina to zřejmě nenapadlo.

Předčasný pohřeb (1962)

Ze začátku výborné nastolení atmosféry, ale prostředek se poněkud vleče a ke konci už člověk nemá sílu vnímat dějové zvraty, protože je ve strnulém stavu katalepsie...

Díra (2001)

Hádání Václava (psychopata) a Tábora (malé křehké nevinné dívky) o tom, kdo má pravdu. A skutečnou pravdu zná jenom Havel (psycholožka). Oba příběhy jsou solidně věrohodné, zajímavé a nenudí. Závěrečné rozuzlení je také více než uspokojivé. A samozřejmě Keira je neuvěřitelně sexy.

Život je krásný (1997)

Ano, zasmál jsem se a hodně, ale pořád se nedokážu přenést přes celou tu nereálnost. Protože pánové jako Quido bývali mrtví ještě dřív než stihli vystoupit z vlaku. A pak ten malý chlapec. Ten mi do palice neleze už vůbec. Film začíná někdy v létě 1939, takže jestli se narodil někdy na začátku roku 1940. To znamená, že v roce 1944 mu byly 4 roky a už v té době uměl rok číst a psát? Nehledě na to, že se dokázal skrývat v koncentráku, kde se bez peněz neutajila ani řídká stolice?

Amos & Andrew (1993)

První půl hodina je naprosto otřesná a měl jsem nutkání televizi vypnout, ale vydržel jsem a vyplatilo se. Musíte se naladit na tu správnou notu, kterou Amos a Andrew vysílají, vypnout ne televizi, ale sebe a nechat se bavit černo-bílým duem. Už dlouho jsem se nesmál nahlas, ale rodina Rommelova mě dokázala rozesmát.

P.S. Miluji Tě (2007)

Měl jsem temně depresivní náladu a potřeboval jsem si pobrečet a uvolnit se. Moje volba padla na P.S. Miluji Tě. Už název sám o sobě vypovídá, že se bude jednat o sladký romantický film. Romantický ano, sladký už ne. Ne opravdu to není slaďárna, celý film se mi zdál situovaný spíš do černého humoru než do sladkých klišé. No každopadně jsem si pobrečel a uvolnil se. Filmařsky je to tak na 4*, ale mně film přesně sednul do nálady a vyklubolo se z něj přesně to, co jsem potřeboval, proto tedy plné hodnocení. A závěrem bych chtěl jen říct, že bych chtěl mí taky takový pohřeb :)

Mexičan (2001)

Jak řiká Jarda: "Brad má rozhodně lepší filmy." A v tom má pravdu, jenže nemá práva psát komentáře, takže je to zas na mně. Na celý film by bohatě satčila zápletka Julia Roberts versus teplý nájemný profesionální zabiják. Zápletka o Mexičanovi je sice hezká, ale rozhodně nepůsobí jako hlavní tahoun filmu. A závěrečné spojení obou linií spíše škodí než prospívá.