• Krátkometrážní

Rough Sea at Dover (1895)

Třeba si to za 100 let lidé budou pouštět a říkat u toho: "Jo, to tenkrát na zemi ještě byla voda."

Watermelon Love (2004)

Připadalo mi to jako pokus začínajícího programátora o hentai nebo jako reklama na melouny. Pravda byla asi někde mezi.

Gamer (2009)

Novodobý Gladiátor Gerard Butler (je opravdu neuvěřitelně podobný Russellovi, dokonce od něj pochytil i pár zvyklostí) ve filmu, který nastiňuje svět, jak jednou bude vypadat až vyjde The Sims 320 a Call of Duty 666. Gamer nutí diváka k zamyšlení, protože hlavní myšlenka není vůbec nereálná. Avšak celý film totálně zkazily kamera a střih, hlavně při bojových scénách, kdy člověk vnímá veškeré dění jenom podprahově a nestačí si uvědomovat, co se děje, což je veliká škoda, protože bitvy jsou jinak velmi hezky provedené, sposta krve, střev, ulítávajících hlav, atd. Potenciál je však pětihvězdičkový.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

Znovu už ne!!! Dneska hráli skoro celý díl Pink Floydy - High Hopes, tak tím mě mile potěšili :)

Člověk bez osudu (2005)

Začínam věřit, že snad v životě neuvidím dobrý tvrdý syrový realistický film z koncentračího tábora. Člověka bez osudu totálně pohřbil střih. Film není vůbec ucelený, je to jen soubor několika rozdělených pětiminutových povídek. Je to tak jako kdybyste z knihy vytrhli 30 stránek, nechci film srovnávat ke knížce, ale tak to prostě je. Střih nejenže posune děj o několik světelných let dopředu, ale nikdo se ani nenamáhá s tím, vysvětlit divákovi, co se mezitím stalo. Kam se poděl Citron? V jedné minutě hlavní hrdina leží s bolavým kolenem v nemocnici a v té druhé už je po válce a přijíždí hodný seržant Craig. Film má poměrně dlouhou stopáž, ale celou dobu to vypadá jako kdyby se za něčím honil a usekávaný děj znemožňuje vcítit se do pocitů Gyuriho.

Pýcha národa (2009)

Skvělý koncept, který má potenciál na celovečerní film. Jenže se ho pravděpodobně nikdy nedočkáme, protože by to byla propaganda nacismu. Nebo mi ukažte dobrý válečný film, který se odehrává z pohledu Němců.

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Vzít geniální film a zkopírovat ho není vůbec obtížné a těžko může vyjít něco jiného než opět geniální film. Ale co je obdivuhodné na plagiátu?

Duna (1984)

Jediné, co zde mohu pochválit, je to, že jsem tentokrát měl v ději jasno. Jinak je to další předlouhá slátanina s primitivními efekty.