• Krátkometrážní

Jak vycvičit draka (2010)

Kam se hrabe celej Eragon (co se týče příběhu), kam se hrabe celej Avatar (co se týče efektů), kam se hrabe celý Dračí doupě (co se týče draků). Skvělý a hlavně BEZCHYBNÝ film s nádherným drakem s kouzelnýma očima.

Pavouk (2007)

Nemyslíš? Zaplatíš!

Kniha přežití (2010)

Nezdolný (Terminátor může zavidět) Denzel Mojžíš Washington, který to umí vážně dost dobře s mačetou (Šílený Max může závidět). Bohužel to s ní umí tak dobře a tak rychle, že jsem občas nestíhal postřehnout, jak zabil těch deset chlápků, co byli kolem něj. Na druhou stranu akční scény sami o sobě nejsou zas tak špatné (pan Mojžíš ne vždycky používá mačetu). Gary Kain Oldman je záporák nejvyššího kalibru, bohužel je to taky blbec nejvyššího kalibru (hlavně díky scénaristům), nebudu se tady rozepisovat, co všechno navykládá za kraviny a jakých dementností je schopen, ale je jich vážně dost. Kniha přežití dělá důstojného předskokana Falloutu (temná postapokalyptická atmosféra, nejasná minulost planety, nejasná budoucnost planety, "krásná" příroda), ale jako samotný film v podstatě nemá, co nabídnout. S tím křesťanstvím je to trochu přitažený za vlasy, ale rozhodně to není tak hrozné, jak tady popisují ostatní uživatelé, dá se přes to přenést (až na pár vyjímek).

Déšť (2009) odpad!

Porno za deště, tak to tu ještě nebylo!

Pérák a SS (1946)

Takhle se na ty neřády musí :)

Sedm samurajů (1954)

Kurosawy jsem se hodně bál, dlouho jsem váhal než jsem jsem si ho pustil. Jako první jsem se pro Sedm samurajů rozhodl z důvodů největší oblíbenosti u zdejších uživatelů. Musím říct, že po zhlednutí Sedmi samurajů u mě dost podstatně kleslo Sedm statečných, protože jsem si naivně myslel, že námět je původní a ne převztaý od Kurosawy. Sedm statečných je akorát geograficky a časově posunutých (a ještě dost zkrácených) Sedm samurajů. Jediné čím převyšuje Sedm statečných Sedm samurajů je nezapomenutelná hudba, jinak ničím. Sedm samurajů mě velmi mile překvapilo díky své svižnosti, plynulosti a i přes vysokotonážní délku svou dynamičností, akčností a zábavností. Kurosawy se již nebojím a těším se na další jeho filmy.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Hodnocení je celkem prosté, líbí se mi Nightwish, kouknu se na DVD a dám 5*. Nechápu však ty masochisty, co utrátí poměrně dost peněz za DVD, aby si pak mohli pustit něco, co absolutně nesnáší, vydrží u toho přes hodinu a to vše jenom proto aby s pocitem zadostiučinění mohli dát odpad, tomu vážně nerozumím.

Avatar (2009)

Jsem zklamaný (byť tomu čtyřhvězdičkové ocenění nemusí odpovídat), otázka ovšem je, jestli nejočekávanější film roku vůbec může naplnit očekávání, která jsou do něj vkládána. Moje očekáváni nenaplnil. Pamatuju si, že někdy před rokem byla na csfd anketa ve smyslu, který z těchto filmů bude nejlepší příští rok, na výběr byly Terminator: Salvation, Spirit a Avatar. Z dnešního hodnocení je vidět, že to s přehledem vyhrál Avatar. Spirit jsem ještě neviděl, ale ve srovnání Avatara a Terminatora vítězí o chlup Terminator, protože Avatar je pro mě jenom už stokrát viděný námět o kolonizaci, o hrůzách pacháných Cortézem, o zamilované Pocahontas a o světě, který je sice hezký a nápaditý, ale dost nedomyšlený a i když film se točil kolik let, tak na mě působí jako rychlokvaška, která sází na to, že díky vizuálním orgií nad různými věcmi člověk nebude přemýšlet a bude je brát prostě jako fakt a to se mi nelíbí. Příběhově za 2*, vizuálně za 10*, když k formě a obsahu připočteme dané koeficinety a zprůměrizujeme dostaneme slabé 4*. Střet civilizací (Huntigton by měl radost a Budil vlastně taky) jaký jsme ještě neviděli, pokud si budeme hrát na slepce. Ale rozhodně ne film, který by měl patřit do top 500. Ani náhodou! Jásat totiž nad 3D efekty a podobně, je jako vyzdvihovat první barevný film, a kolik z vás ví, který to byl, he?

Padlé umění (2004)

Tak nějak temně optimistické, ale moc jsem nepochopil, o co vlastně šlo.