• Krátkometrážní

Příliš vzdálený most (1977)

Megalomanský velkofilm 70. let s hvězdným obsazením. Jenže mostů a jmen je netakticky mnoho a ještě k tomu ta nekonečná stopáž. Ale jinak fajn rekonstrukce Operace Market Garden.

Jan Patočka (2007) (TV film)

Patočkův život přece nebyla jenom filosofie, pěkně jste to kluci odflákli.

U-Turn (1997)

Zlomyslná hříčka přírody. To měl z toho, že přejel tu černou kočku.

Wrestler (2008)

Když nad tím přemýšlím, tak je Wrestler první hlavní role Rourka. Ale mě do varu prostě nedostává melancholicky se potulující hromada sraček.

Mlha (2007)

Je to 5*, ale s odřenýma ušima. Celý film se pohybuje v rozmezí 3-4* (hlavně díky nesmyslnému chování některých postav), ale ten konec, páni, ten konec vyzdvihne celý film až k maximálnímu hodnocení.

Zánik domu Usherů (1980)

Obraz i zvuk jsou skvělé, ale mám problém vnímat oboje dohromady. Když se zaposlouchám do Čepkova vyprávění, nedávám pozor, co se vizuálně děje. A naopak, když se zadívám do Švankmajerových animací, tak neposlouchám vyprávění.

Prázdniny v Římě (1953)

Obsahově pravý opak Deníku princezny. Film šlape tak, jak má a člověk si při něm příjemně odpočine a zasměje :)

Motýlek (1973)

Nejde mi do hlavy, že se skamarádily tak odlišné povahové typy jako byli tito dva.

Zlatá šedesátá (2009) (seriál)

Štěstí, že někoho napadlo zařazovat takové filmové skvosty po tomto úvodu v hlavní vysílací čas. Tenhle dokument musí mít obrovskou intelektuální sledovanost.