• Krátkometrážní

Tichý týden v domě (1969) odpad!

Jak říká Mistr Jan Švankmajer: "Člověk si surrealismus nevybírá, surrealismus si vybírá jeho." Mě si nevybral.

Plane Crazy (1928)

Bratři Wrightové by se mohli od Mickeyho nechat inspirovat :)

Cinderella (1922)

Relativně dobře zpracovaná moderní Popelka :)

Little Red Riding Hood (1922)

Některé sekvence se opakují moc dlouho, ale najde se tam pár drobných žertíků :)

Pátá žena (2009) odpad!

Trapný pokus o noir film.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Tleskat filmu, který končí, zrovna tak jako začíná, mi připadá zcestný...

Fontána (2006)

Výlet ze Světa lidského chápání a vnímání.

Ber nebo neber (2007) (pořad)

Oproti tomu hnusu, co se kolem množí, je to jako vykvetlé poupě, byť drobet zmutované..

Vévodkyně (2008)

Již při prvním kontaktku s míčem je jasné, kdo bude hlavní hvězdou zápasu. Vévodkyně (nebo Keira Knightley, jak chcete) si v průběhu prvního poločasu vytvořila řadu šancí, ale gól nedala. Do druhého poločasu nastupuje stoprocentně namotivovaná a protihráči se absolutně nechytají. S očividnou lehkostí si pohrává s obranou a po krásném průniky nechytatelnou střelu překonává brankáře (Ralpha Fiennese nebo Vévodu, jak chcete). Ke konci zápasu si takticky drží jednobrankové vedení, ale likvidační zákrok při souboji na malém vápně pro ní neskončil šťastně. Rozhodčí dělá, že zákrok neviděl a nechává pokračovat ve hře. Vévodkyně je odnášena na nosítkách a její zranění vypadá vážně. Zápas nedokončuje a její tým nakonec prohrává. Kdo ví, jestli si ještě někdy kopne do míče.