• Krátkometrážní

96 hodin (2008)

Odpustil bych filmu ledaccos, ale způsob jakým unesli (hlavně to, co tomu předcházelo od úplného začátku) Bryanovi dceru prostě ne. Tohle si může dovolit počítačová hra (narážim na famózní Boiling point), ale ne film. Cesta odplaty je už naprosto v pořádku. Pominu, že kdyby USA mělo tolik agentů, kolik se jich vyskytuje v různých fimech, tak je 90% Američanů zaměstnáno u tajných služeb.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Řekl bych, že Madagaskar je první animák, na který koukám očima nedětského (nechci říkat dospělého) diváka. Už jednička se mi za mlada moc nelíbila a dvojka jakbysmet. Prostě to nemá ten správný humor a půlku zaujímají dojemné scény o hloubce a důležitosti přátelství :( Jako v jedničce triumfují v čele zábavnosti tučnáci, tak i ve dvojce je na nich postaven veškerý humor. To by nebyl problém, kdyby se ale ve filmu vyskytovali častěji. Dětské publikum by si mohlo Madagaskar 2 oblíbit, mě už to však míjí.

Sophiina volba (1982)

Nedokážete si představit moje zklamání. Hrozně jsem se těšil na atmosféru, na děsivé záběry z lágrů a na pohnutou volbu. Jenže Sophiina volba je "jenom" psychologické drama obyčejného ražení. Kdyby film zachycoval JEN tu dobu, co strávila Sophie v lágrech, tak by určitě u mě bodoval víc. Protože občasné záběry z války ve mě totiž nezanechaly téměř žádnou stopu. Já se prostě nedokážu spokojit s tím vyprávěcím tónem. A ta současná linie mi taky nepřidala nijak zvlášť úchvatná.

Nahá jsi krásná (2009) (pořad) odpad!

Vždy si říkám, že už nemůžou přijít s něčím horším, ale oni mě pokaždé přechčijou... Paní XY se bojí zkoušet si v kabinkách spodní prádlo. Mno tak jí moderátor ošmatá kozy, řekne, že je hezká a půl národa uvidí její ňadra. Fajn, zdá se, že paní XY to nevadí, tak jí přivedeme k fotografovi a nafotíme pár fotek do porna (oni tomu řikají akty). Další ošahávání od moderátora. Paní XY to asi zase nevadí. Mno a na konci máme asertivní ženskou která už ví, že se do tohole pořadu neměla hlásit. A ještě moderátor se nezapomene pochválit, jak je dobrej, jak jí zvednul sebevědomí.

Vetřelci (1986)

Dlouho, opravdu dlouho jsem rozmýšlel, kterému filmu se dostane ta pocta a bude můj tisící. Náhoda (nebo osud?) tomu chtěla, že ten den zrovna v televizi dávali Vetřelce. První díl byl pro mě velkým zklamáním, a tak jsem si od druhého dílu dílu sliboval mnohem víc. Avšak i když pominu moje osobní nesympatie k Ripleyové, tak film Vetřelci se pohybuje zhruba na stejné úrovni zábavnosti jako první díl, což je žalostně málo. :(

Téměř dokonalý zločin (2000)

Cate Blanchett opravdu nemám rád a čím víc filmů s ní v hlavní roli vidím, tím víc se mi zdá odpudivější.

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

V kině nás bylo celkem 6 a nesedět vedle mě Des2, tak se u toho tolik nezasměju. Nebudu tady rozebírat, jak si pohádku užije dospělý nebo dítě, ale jak jsem si to vychutnal já - 19 letý. Příběh je prostý a nestojí za zmínku. Ale na co bych chtěl především upozornit jsou jednotlivé postavy. Medvídek Mucha (zjevně Alfons), jeho nepřehlédnutelný kufr s KPZetkou (krabičkou poslední záchrany) a věčně nedojezený koláč. Pak hovno Šubrt (pomyslete už jenom ten nápad - udělat hrdinu animované pohádky z hovna), který ve mně zanechával stejný pocit jako pan Brambůrek z Toy Story. Jen mi u něj trochu vadila ta neskrytá reklama na Mattoni. Nejlepší ze všech však byla myška Sklodovská (zjevně Marie Curie), která si dokázala poradit vždy a za všech okolností. Obecně surrealsimus nemám rád, ale tady mi nevadil, ba dokonce mě bavil. Snad jen u jedné nebo dvou scén (hodiny a klonování panenek) jsem byl zmaten víc, než bych chtěl. Vadilo mi násilné našrouboání hraných scén. Přišlo mi to jakoby Bárta nevěděl, jak dál, a tak to nechal prostě na "deus ex machina". K animacím chci jenom dodat, že s takovými omezenými prostředky s jakými Bárta musel pracovat, vytvořil velmi roztomilou pohádku. Jasně, Pixar to není, ale i přes to to ujde.

Bojíte se tmy? (1990) (seriál)

Já už se bál, když přišla znělka :D

Bible pro dnešek (2008) (TV film)

Při honbě za odpovědí na první maturitní otázku - nejstarší literární památky, jsem zabrousil na internet a hledal nějaký dokument o Bibli. Tenhle mi zrovna neposkytl to, co jsem potřeboval vědět, ale dozvěděl jsem se něco o různých překladech Bible. Jenom volba Bibloprůvodce, která padla na Martina Dejdara, mi nepřipadala zrovna nejšťastnější.