• Krátkometrážní

Dobrý voják Švejk (1956)

Tenhle typ humoru mě vůbec nechytá.. popravdě jsem ten humor ani nenašel..ale hledal jsem :)

Sloní muž (1980)

Uvědomit si štěstí dokud jsme šťastní, uvědomit si zdraví pokud jsme zdraví, to je přetěžká věc..a málokdo si toho váží. Ale jak nám něco z toho chybí, už skuhráme:"Proč zrovna já?"

Návrat do Cold Mountain (2003)

Doufám, že nezačínám být sentimentální, ale tolik citů, dojmů, lásky a krásné přirody sem už pěknou řádku let neviděl...A ta hudba....ach....

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Skvěle propracovaný humor!! Nejvíc je fotbal, Shaun jako Ronaldinho :D

Barry Lyndon (1975)

Musím se přiznat, že mi chvilku trvalo než jsem Barryho odhalil a poznal v něm hajzla, všiváka, svini, atd.. Moc se mi líbil vypravěč a vůbec mi u něj nevadilo, že prozrazoval budoucí koloběh událostí. K maximálnímu hodnocení jsem se neuchýlil jen pro opravdu velkou rozvleklost.

Žert (1968)

Je to jak víno - dobře uleželé, ale poněkud suché a po pár skleničkách se dostanete do flegmatické letargie. Rozhodně horší než kniha.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Už jsem viděl asi 4 díly a pořád nevím, jak To ohodnotit. To pro jaký účel To bylo natočené To splnilo myslím na 150% a několikrát To překročilo jisto jistě pětiletku. A to nejen proto, že k učinkování bylo donuceno přehršle českých významných herců, z nichž se někteří za své učinkování stydí (bohužel jenom někteří). Myslím, že v televizi by Major Zeman vůbec neměl běžet, snad jedině s komentovaným obsahem. Stejně tak jako se neprodává legálně nekomentovaný Mein Kampf. Mnozí lidé, kteří o tom nic nevědí (neřikám, že já něco vím, jsem ročník 89) by si totiž mohli začít myslet, že pantáta Zemam byl hodný a dobromyslný člověk. Každý díl je nacucán komunistitckou podprahovou propagadnou toho nejhrubšího zrna. Tak vzhůru na západ, potřít ty imperialistické rozvraceče.

Smrtící epidemie (1995)

Nebýt ve filmu tolik dementních patetických romantických sentimentálních klišé a příběh o viru by byl více okrajový, tak bych se nebál jít i na maximum. Takhle zůstávám na **** pro výborné herecké obsazení a nezapomenutelnou vrtulníkovou honičku :) Skvělý důkaz toho, jak herci dokážou vyhrabat obyčejný (pod)průměrný film ze stoky, kam by jinak bezpochyby zapadl...

Občan Havel (2007)

Jasná ukázka toho, jak dokáže obsah zazdít formu. Být dokument třeba o Karlu Brücknerovi, pochybuji, že bych šel vyše než na *. Pro mě je a vždycky bude Václav Havel hrdina (tentokrát žádná ironie ani klišé, ale čirý a prostý fakt). Je název dokumentu parafrází na Občana Kanea?