• Krátkometrážní

Zakladatel (2016)

Dozvieme sa tu niečo nové, prečo, ako, kedy, s kým a ako. Od začiatku má film dobrý drajv, baví, takmer až do troch štvrtín filmu, kde dej pomaly začne polevovať. V nich už na konci sledujeme ono rozzuzlenie a právnické body. Ďalším veľkým prekvapením a radosťou sa stal Michael Keaton, ktorý po ,,Spotlight,, absolvuje znovu svoj herecký koncert.

Bezva ženská na krku (2016)

No, konečne je tu aj v českých luhoch a hájoch komédia, ktorá má body a šarm pre ženy, tak aj pre mužov. A že k tomu stačí len jedna sexi usmievavá kosť vs. protipólny muž a trocha tej laskavej a uveriteľnej romantiky a vtipu.

Sowon (2013)

Toľko emócií, ktoré snáď všetky existujú, sú schopní dať do jednoho filmu snáď len Kórejci. Tu sa mi to znovu potvrdilo.

Prázdniny v Provence (2016)

Veľký úlet. Absencia deja, zápletky a pod. A hlavne nevyužitý potenciál krásnej francúzskej prírody, či trošku toho road-movie nádychu. A o komédii, resp. vtipu a humoru taktiež nemusí byť reč. Jediným plusom a za čo dávam aspoň jednu hviezdu je fakt, že film diváka vlastne ničím až tak neirituje (pretože je vlastne prázdny) a nenudí, osemdesiat minút celkom rychle ubehne.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Slabý námet, chabý scenár a klasické dejové klišé. Naviac, celkom slušne rozjetá ducharina s aspoň ľahkým oparom atmosféry sa rozplynula do prachsprostého béčka.

Babovřesky 3 (2015)

Nie je zbytočné sa už nad tým vôbec pozastavovať, či nadávať? .... Snáď niekedy bude lepšie.

Zloději zelených koní (2016)

Hlavným problémom a mínusom tohto filmu je samotný námet, scenár a toporný herci. Ak to trochu rozvediem, tak to hlabné gró je o akýchsi novodobých zlatokopoch čo sa pohybujú na hranici zákona, ktorým to ale moc neveríme a je nám to akosi jedno. Jediným skutočným hercom tu je Liška. Celkovo príbeh, aj keď plynie a nenudí ( so stopážou cca 80 min. by to bolo veľmi zlé) ide mimo diváka.

Toni Erdmann (2016)

Horko-kyslá artová komédia od Nemcov. No napadlo by vás niečo takého?!.... Musím sa priznať, že Toni ma trochu mihol, minul som sa s ním a nemohol sa stotožniť. Aj keď uznávám remeselné, skryté hodnoty tohto filmu, toto nebol šálok mojej kávy( aj keď mám rád inovatívne a netradičné veci), ktorý trval navyše takmer tri hodiny. Toni Erdmann určite ale za pozretie stojí, aj ja musím vyzdvihnúť pár extra scénok a gagov.

Orel Eddie (2016)

Tak ako Jamajka má svoje Kokosy na snehu, tak aj Británia má svojho Orla Eddieho. V podstate ono na to film aj čiastočne spojlerovo odkazuje, takže tých podobností je tu viacej. Na ten patos taktiež zapomeňme, ono bez toho to moc ani nejde. Rovnako budeme aj tak Eddiemu fandiť, takto to proste máme radi.

Inkarnace (2016)

Slabší odvar ,,Insidious,, , ktorý ale stále drží kvalitu. Z kategórie vymýtania, snových sekvencií a.d. patrí Inkarnácia k tomu lepšiemu čo nám trh prináša.