Univerzita pro příšerky (2013)

Film pro mě zachránila část odehrávající se v lidském světě, která je sice extrémně krátká, ale i tak je nejlepší. Podíval jsem se na něj jen z toho důvodu, že mám hrozně rád původní film. Bohužel jsem dostal skoro přesně to, co jsem očekával a při sledování jsem se cítil spíš trapně či znuděně než pobaveně, nebo alespoň nostalgicky naladěn. Měli radši udělat sequel, školní léta ve mě nevyvolávají zrovna nejpříjemnější pocity.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Je to přeplácané digitálními triky, fyzika všeho je k smíchu a trpaslíci jsou na jedno brdo, ale... pořád je to jaksi skvělý film :D.

Útěk do divočiny (2007)

Ze začátku jsem mu fandil, ale čím víc se blížil konec, tím víc jsem mu přál aby chcípnul. A hrozně by mě zajímalo, jak se tam dostal ten bus.

Obrazy osvobození (1982) (studentský film)

Příjemný vánoční film. Docela mě to překvapilo - čekal jsem, že se budu dost nudit a ono to bylo fajn.

Angliština Engliština (2012)

Něco tak upřímného, dojemného a smutnovtipného jsem už fakt dlouho neviděl.

Casino (1995)

Casino je ještě nudnější než Kmotr. To jsem opravdu nečekal.

Pád do tmy 2 (2009)

Tupé bububu, které absolutně postrádá atmosféru předchozího filmu.

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson si hraje na Ježíše. Jinak všechno perfektní.

96 hodin (2008)

Aneb jak si nechat zajít chuť na cestování do zámoří... teda, záleží na tom, kde pro vás zámoří je. Ale vězte, že jakmile opustíte letiště a jste pěkná mladá dívka, máte osud zpečetěn. Tuhle antireklamu na dovolenou jsem dlouho odkládal, protože opravdu nemám rád tímto způsobem depresivní filmy, ale díky perfektně krátké stopáži, skvělému Neesonovi a odsypávajícímu ději jsem ani na chvíli nevydechl a naprosto si tuhle jízdu užil. Jediná chybka je snad jen onen proslavený projev Neesonovy zloby, který by jistě byl ve skutenosti utnut hned na začátku a rozhodně by nedostal takovou šanci vygradovat. Naštěstí to bylo to jediné negativum, které jsem si uvědomil. Možná ještě scéna, kdy ze staveniště zachraňuje onu dívčinu a mě nebylo do té doby, než s ní promluvil jasné, jestli to je jeho dcera nebo ne. To je ale asi moje chyba. Jinak perfektní film.