• Fantasy

Oko v oblacích (2015)

Překvapivě velmi dobrý a napínavý film. Ledový klid Alana Rickmana i urputnost Helen Mirren jsou úžasné. Neměla jsem od tohoto filmu velká očekávání, ale velice překvapil.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

V rámci žánru se jedná o naprosto úžasný film. Nadupaná akce, kde opravdu nervózně sledujete, kdo (jestli vůbec někdo) z hlavních hrdinů přežije. Srovnání ani podobnost s Black Hawk Down určitě není na škodu. Takový film tu dlouho chyběl.

Zrodila se hvězda (2018)

Velmi dlouhou dobu jsem o tomto filmu slýchávala. Jak recenze, tak narážky z jiných seriálů (na starší verze). A po shlédnutí musím říct: "To je fakt ono? Kvůli tomuhle se dělá takový humbuk?" Vůbec nechápu, proč už je natočená asi čtvrtá verze. Ano, jedná se o hezký romantický film, ale to je asi tak všechno. Bradley Coopra mám rada, ale jako ochlasta, kterého hraje, mě moc nebere, a neustálé mumlání Lady Gaga je víc než cokoliv jiného pouze otravné.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Martha Issová je zde prostě úžasné. Člověk si musí trochu zvyknout na jazyk (neznám víc sprostý nekomediální film), ale obecně se jedná opravdu o to lepší, co je u nás natočeno.

Anthropoid (2016)

Ze začátku velmi těžkopádné a nestravitelné ale po několika desítkách minut se z toho vyklube dobrý film.

Probuzení (2021)

Neurazí, nenadchne. I když mám ráda neokoukané herce, tak tady se výběr moc nepovedl. Většina je zapomenutelná. Po skončení filmu si člověk ani nevzpomene, jak se která postava jmenovala. Celý film je obecně bez překvapení. Od první chvilky můžete tušit, kam postavy půjdou a jak bude film vypadat. Oceňuji, že to nekončí nalezením nějakého zázračného léku a záchranou celé planety.

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Škoda, mohl to být kvalitní béčkový katastrofický film. Super obsazení, super námět, ale nudná zápletka, nesmyslná motivace záporáka, divně arogantní hlavní hrdina a hlavně velmi (velmi, velmi, velmi) hloupé dialogy (a to i na katastrofický bllockbuster)

Robinson Crusoe (1997)

Škoda. Tak krásná knížka, která dává takové možnosti a tak špatně natočená a vůbec nevyužitá. To už je mnohem lepší Trosečník, jako volná adaptace

Simpsonovi - Série 29 (2017) (série)

Velmi smutná série. Víc než kdy dřív jsou odkazy na starší díly (téměř v každém díle). A bohužel to vždy to nejlepší, co se objeví. Jinak je to, až na výjimky dost odpad.