• Fantasy

Mnichov: Na prahu války (2021)

Chápu snachu Britů o přepis dějin, ale i tak mě to hluboce uráží. A to že ze slabocha Chamrelaina dělají hrdinu, je skoro k smíchu (zadek Britům zachránil Churchill). Jeho vlezdoprdelkovské chování vůči Německu je směsné. Zajímavé je, že opět zvládli udělat Mnichovnskou konferenci téměř bez Čechů.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

To, že evidentně koukáte na Prahu a titulky Vám tvrdí, že se jedná o Budapešť nebo Moskvu je trochu rušivé, ale pouze ze začátku. Scéna s Pavlem Křížem je pro českého diváka úžasná :D Obecně mi jako nejlepší scéna přijde ta v Kremlu, kdy v naprosté tichosti nastavují a přesunují kameru. Člověk téměř přestává dýchat a udržuje společně s nimi ticho.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Čím častě na MI koukám, tím víc všechny díly doceňuji. Je to snad jediná série, kdy je každý díl lepší a lepší (kromě mírného zaškobrtnutí u MI2). Scéna z letadla i scéna z potápění jsou perfektní

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Na to, že se jedná o českou komedii je to velký nadprůměr. Ve filmu nejsou téměř žádné trapné momenty, díky hercům, kteří neumí hrát (až na Lagmajera: Jeho vrchol byl Copak je to za vojáka a pak měl hraní nechat). V každém případě se po dlouhé době jedná o českou komedii, která zvládne být jen vtipná a ne trapná. I situace okolo Tečky a jeho trapnosti s ženami jsou pojaty s humorem a ne sprostostí a trapností.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Očekávala jsem oddechovou zábavu se žralokem a tu jsem dostala. Film se nesnaží být v něčem přelomový nebo originální. Jedná se o klasický scénář: vědci šťourají kam nemají, je z toho monstrum, hele budeme to studovat a nezabíjet (tato část je naštěstí ve filmu v rámci dvou vět), OK zabíjí nás to, tak to zabijem. Hlavní hrdina (trochu bad boy, ale klaďas až do morku kostí) udělá několik neskutečně krkolomných a šílených manévrů a je pro monstrum rovnocenným soupeřem. Happy end. Jsme trochu překvapená, co na tom stálo tolik peněz, ale celkem spokojenost.

Šarlatán (2020)

Příjemné české překvapení. Je osvěžující vidět, že se dá natočit kvalitnější snímek i u nás. Původně jsem se na obsazení Trojan-starší a Trojan-mladší dívala skrz prsty (protekce, apod). Ale výsledek je úžasný. Opravdu věříte, že vidíte Trojanu mladší verzi a kopie mluvy a gest je perfektní.

České století - Den po Mnichovu (1938) (2013) (epizoda)

Nepouštějte Landu hrát. Alespoň ne takto vážné postavy. Vůbec, ale vůbec mu to nejde a zbytečně kazí díl, ze kterého jinak naskakuje husí kůže.

Dobrá manželka - Rozhodnutí (2010) (epizoda)

Po vcelku nudnějším dílu je to velmi dramatické zakončení první série. To že bude Peter kandidovat bylo v celku jasné, ale Alicie a Willa snad dostane víc prostoru.