Znamení (2002)

Znamení mě dostalo krom své atmosféry onou nosnou pointou ve smyslu.....vše má svůj význam, i detail zážitku starý deset let vám může zachránit život...Svým způsobem nejlepší film s mimozemskou tématikou. Byť je to paradoxně scénami mimozemšťanů se netýkajících. Je to osou příběhu ve smyslu vše souvisí se vším a vše má svůj význam, kterým snad jednou prozřeme. 80%

Patriot (2000)

Asi nejhorší film Mela Gibsona. Trapný a patetický způsobem, který evokuje (video film). 20%

Spiknutí (1997)

Scénář je naprosto prošpikován nenápadnými leč elitními větičkami jako"Máte hledat toho bez nosu a neé mě!", nebo "To už tu bylo." Scénky s lepenkou na očích a úprk na vozíčku jsou až Gilliamovsky bizarr. Hlavně ale Gibson válí....střídá své schizopolohy, kdy je dojemný až roztomilý s chvilkama uplakaného zoufalství čí jindy bezchybnou vychcaností. 80%

Život Davida Galea (2003)

Film doslova bolel. Zejména při přechodu snímku z kriminálního tématu na film jakési nejvyšší morální dimenze, neboť sebeobětování je nejvyšším projevem lidství, a tento film je jeho esencí. Laura Linney a scény posledního milování, záběry z videokazety...neměl jsem slov. 100%

Sedm (1995)

Maximalisticky promyšlená pointa, u které je jedno, že Vás třeba nepřekvapí, protože to nic nemění na její zvráceně dokonalé logice. K tomu atmosféra, jež se stala jakýmsi neopakovatelným parametrem, prvotřídní herci a celistvá komplexní vyjímečnost jež dala vzniknout filmu, který se stal mezníkem v kategorii temného thrilleru. 100%

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Nevěřte kritice. Tahle komedie je sice notně hrubozrná, ale Carrey se tu hodně přibližuje své nejlepší formě. Prakticky každý jeho počin je prostě vtipnej a tady se rozhodně nedrží zpátky. Za plejtváka, zasranej neutron a nezdolnou krávu.80%

Truman Show (1998)

V podstatě blbina. Ovšem ta touha v podání Jima Carreye a Ed Harris, který zde podává naprosto hypnotizující výstup na téma otcovství a slz, vytahuje film z kategorie netradiční fantasy komedie v nezapomenutelný film, jenž se dá těžko zařadit do jakékoliv existující kolonky, aniž by mu nebylo ukřivděno. 80%

16 bloků (2006)

Konec nesmyslně zazdí velmi dobrou první polovinu. Moc se mi líbila Willisova zoufalá hláška. Spoil:Celou dobu mlčící Willis útrpně poslouchá klišovitě ukecaného černého pošuka, který se z něho snaží vymámit, na co že to vlastně furt myslí, když je furt zticha. A Willis unaveně odpoví: "Přemejšlím vo tom, že život je zbytečně dlouhej.a lidi jako seš ty ho jednom zbytečně prodlužujou." To se vyvedlo. 60%

Sin City - město hříchu (2005)

Vizuální zábava, sem tam slušná hláška, ale vážně to může brát jen blbec. 60%

Vyvolený (2000)

Nejlepší scény byly v domě obětí a ráno synkovi podsunutý novinový titulek. Motiv role Samuela Lou Jacksona byl však těžce překombinovaný a jednoduše nereálný. Pokud se však film držel Willisovi postavy, udržel si svou ponurou tajemnost, kterou je režisér jedinečný. 80%