Mercury (1998)

Malej hrál skvěle a scény slzopudné s tátovským Brucem mě braly. Film jinak trpěl na slabší tempo. Za Bruceho 60%

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Přetěžkého úkolu naplnit převeliká očekávání fanoušků se tvůrci zhostili s výsledkem hodným pochvaly. Co se týká akce, tak scéna s jeřábem byla neskutečná. Možná trumfla jakoukoliv naháněčku, co jsem dosud viděl. Mimo nápadité akci jde rovněž o nejvtipnější díl. Ať už jde šlo třeba o rozmíšku na toaletě s naprosto neměnnými obličeji obou účastníků, nebo hlášku: "Vaše bezstarostnost je na místě....uvolňuje atmosféru a zbavuje strachu ze smrti." Ta Arnieho totální suchost nádherně rezonovala rozjitřenou atmosférou jeho dvou vyděšených "svěřenců". Jen zde chyběl takový nepřítel, jakým byl T1000. Ledovka Kristianna Loken sice zahrála ideálně, nicméně robot-nerobot, chlap vzbuzuje respekt mnohem víc, zvláště s tak chladným ksichtem, který měl Robert Patrick. Proto pouze 80%

Konec světa (1999)

Arnold zde netradičně často trpěl namísto strojového kosení nepřátel, jemu obvyklého. Ovšem mě se to líbilo, stejně jako jeho postupem času čím dále zřetelnější tendence rodinného tématu(Konec světa, 6 Den, Protiúder). Arnold jako obět je také novum. Jedinou, ikdyž očekávanou minelou bylo ztvárnění konečného bubáka. 80%

Barbar Conan (1982)

Tím nejlepším je tady James Earl Jones a jeho pohled před stětím ženy na počátku filmu. Skvělá scéna. 70%

Manchurianský kandidát (2004)

Demme si velmi ulehčil práci angažováním takového filharmonického obsazení. K hvězdnému duu Washington Streep se přifařil Liev Schreiber, jenž svou roli doslova obohatil v nadlidský projev. Vynikající výkon. Díky hercům a námětu jde o film mimo šeď průměru. V určitých momentech ale film ztrácí tempo a dramatičnost. Celkově ale 80%

Presumpce viny (2003)

Film který se tváří skromně a nízkorozpočtově, nicméně se jedná o velmi nadprůměrný thriller se třemi velkými zbraněmi. Denzel Washington, originální nápad, a tempo, které je místy tak mistrně vybroušené, že by mělo sloužit jako vzor většině filmařů. Denzel ve druhé polovině filmu skutečně málem pojde od nervů a psychického vysílení. Konec je, jak to tak bývá, krapet přitažený, ale na hollywoodské poměry ještě poměrně solidní. A mimochodem, o tom, že se akční scéna dá udělat levně, nemegalomansky a přitom naprosto strhujícím způsobem, Vás přesvědčí skvostná balkónovka. 80%

Krvavý příliv (1995)

Na Hollywood jen pár nedomyšleností a nereálný zdroj povstalecké hrozby. Ovšem jako akční drama je to výborný film, težící z prostředí, skvělých hereckých výkonů nejen ústřední dvojice a také skvělého střihu a režie. 80%

Rocky Balboa (2006)

Pro svůj až "láskyplný" vztah k mému dětskému idolu, nejsem schopen naprosté objektivity. Tady ale i přes svou subjektivitu objektivně dávám plný počet. :))))Dojemný návrat k Rockymu, jenž ovlivnil možná více mužů, než jakákoliv jiná filmová postava, je decentní, příjemně smířlivý se svým stářím i odcházejícím nádechem vlastní nezapomenutelnosti a stejně příjemně nesmířlivý s odchodem ženy, ke které se tento "jednoduchý člověk" choval tak jemně a něžně, jak to jen šlo. Příběh je velmi citlivý a pro skutečné milovníky této ságy zde nemusel být ani onen finální zápas, který jako by byl spíše splaceným dluhem tradici a lákadlem pro novější generaci. I ten však Stallone zvládl. Nemůžu si pomoci, ale čím byl poslední díl povedenější, o to více mě bolel poslední záběr na zády otočeného Rockyho. Ten totiž odešel jednou pro vždy a ať to zní pateticky....pocítil jsem ztrátu, kterou mi jiný herec a jiná postava nemůže nahradit. Skvělý a nikým nečekaný comeback mě potěšil, ale zároveň rozesmutnil, protože dětského hrdinu máte stejně jako celé dětství jen jednoho a vy víte, že pomalu přišel jeho konec. 100%

D-Tox (2002)

Film má jasně lepší první polovinu a Sly hraje naprosto přesvědčivě svůj part duševně umučeného. Mohlo se to rozjet jako slušná odplata, ale ve druhé půlce se film zvrhne v tradiční vyvražďovačku s tradičními klišé jako já půjdu a tam a vy tudy a když budem každý sám, tak nás rychlejš povraždí. Je to škoda, ale scénárista si často zjednodušil práci a film tak zapadá do průměru. Dvakrát škoda, pokud uvážíme poměrně velmi silné herecké osazenstvo a fakt, že i když je film z období Slyových slabších let, tak on sám zůstával i u slabších kousků tím, co je drželo nad vodou. 60%