District 9 (2009)

Největší WTF tohoto roku, určitě pro fanoušky scifáren, totální překvapení!

Náhradníci (2009)

Hodně podhodnocený film...podle hodnocení jsem čekal, že to bude slabota...ale jsem rád, že jsem se mýlil. Film je sice dosti krátký ale o to je svižnější, celé zpracování, nápad a provedení jsou fakt supr, mít film přes dvě hodiny s ještě větší hloubkou, tak by se jednalo o velmi milé překvapení roku.

Veřejní nepřátelé (2009)

Jedná se určitě o poctivě odvedenou práci, jak od Manna tak od Deppa a Bala. K dokonalé gangsterce tam, ale něco chybělo, nedraplo mě to za pačesy tak, jako třeba Neúplatní. Přesto udělím maximální hodnocení, filmů z takové staré doby, kterou mám tak rád se netočí mnoho. Vítězně z toho vyšel určitě Depp a jeho Dillinger.

Dvojí hra (2009)

Dobře zamotaný, natočený a zahraný špionážní thriller/komedie?. Clive a Julia jsou parádní dvojka. Místy jsem se lehce ztrácel, ale to k tomu patří:)

G. I. Joe (2009)

Je to capina, je to přehnaná capina, ale sakra zábavná capina a o to Sommersovi určitě šlo, další z řady jeho popkornových zábav. Akci střídá zběsilá akce, podpořena ještě zběsilejší hudbou. V takovém filmu nesmí chybět krásné dámy a, že tady máme dvě luxusní samice xD Nejlepší jsou ty šermovačky toho japončíka a Snake. A ta zrzka je stějně pěknější:)

Stáhni mě do pekla (2009)

Z toho filmu plyne pár ponaučení, první je to, že si už nic takového nebudu pouštět v pátek večer xD. A druhé, že si budu své rozhodnutí lépe promýšlet, je krásné, jak jedno malé rozhodnutí může obrátit život vzhůru nohama. Třetí ponaučení, nikdy si nenaštvat cikánskou čarodejnici! Nehorázná atmoséra, brutální lekací scéný, totální nabušené finále na hřibotově, ano Sam horory umí, už netoč další Spidermany…ale radši natoč další Evil Dead.

Příšerky z podkroví (2009)

Příjemná rodinná zábava, která neurazí, ale ani ničím nepřekvapí. Mimozemšťani jsou pěkně digitalizováni, je tam dost zábavných scén, hlavně s tím ovládáním:)

Krev: Poslední upír (2009)

Dobrá krvavá jízda, hlavně scéna v lese se pekelně povedla. Příjemná jednohubka. Saya je s katanou nehorázná, ještě nehoráznějsí než Uma v Kill Billovi.

American High School (2009) odpad!

Stupidita, kterou nezachraňují ani navybírané kravky.

Tenkrát v Americe (1984)

Všichni byli v tomto snímku výborní, ale jen jeden byl vyjimečný, Ennio Morricone. Hodnotím čtyr hodinovou verzi, která ničím nenudila i při takové délce, okamžitě mě film strhl do děje a pohltil, díky vynikajícímu vyprávění a atmosféře.