Daft Punk Unchained (2015)

Perfektní dokument o jedné z nejzásadnějších, zdali můžu napsat kapel elektronické hudby (srovnání snese možná maximálně Kraftwerk). Jejich alba Homework a posléze Discovery byla naprosto převratná. Songy, které vznikly jsou dnes absolutní klasiky elektronické hudby. Totálně mne odrovnali hudbou k filmu Tron Legacy, měsíc jsem neposlouchal nic jiného než tento nadčasový soundtrack. Jejich poslední album Random Access Memories mne již tak nesestřelilo :)

Naušika z Větrného údolí (1984)

Mijazakiho prvotina. Skvělé zachycení konfliktu člověk ničitel vs příroda. Poslední promítací den a poslední film z projekce Mijazakiho festivalu. [Mijazakiho festival Bio Oko]

Cesta do fantazie (2001)

Dlouho jsem Cestu neviděl, proto jsem využil možnosti a mohl si ji oživit na Mijazakiho festivalu v Bio Oku. Byl to dokonalý zážitek, ten fantastický svět mě naprosto pohltil a dostal. Ach, ta Mijazakiho fantazie a představivost, závist. [Mijazakiho festival Bio Oko]

Spojenci (2016)

Zemeckis již není to co býval, pořád mi to ale stačí k spokojenosti. Příjemná, špionážní romantika z období Druhé světové. První část v Casablance byla nádherně stylizována. Druhá část byla již víceméně Pittova one-man show. [ČSFD předpremiéra Kino Atlas]

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Snad nejveselejší a nejoptimističtější Mijazakiho film, který se věnuje všedním problémům malé čarodějky. Dojemný příběh plný srandy, radosti a lásky k létaní. [Mijazakiho festival Bio Oko]

Howlův kráčející hrad (2004)

Opět velké díky kinu Bio Oko, že nám zprostředkovalo tento famózní zážitek na velkém plátně, pěkně v originále. Jak byla Mononoke depresivní, tak naopak z Howlova zámku sršela láska a radost. [Mijazakiho festival Bio Oko]

Princezna Mononoke (1997)

Zaprvé bych rád poděkoval pražskému kinu Bio Oko za Mijazakiho festival, že se do tohoto projektu pustil a všem lidem, kteří ho společně se mnou podpořili a umožnili nám vidět tyto skvosty kinematografie na velkém v plátně a ještě k tomu v originálním znění. Mijazaki mě totálně emočně odrovnal, je to sice ponuré, smutné a depresivní ale naprosto dokonalé, pro mě vrchol animovaných filmů. [Mijazakiho festival Bio Oko]

Velká čínská zeď (2016)

Ulítlá akční fantasy mega nálož nebo alespoň první půl hoďka, pak to jde bohužel dolů. I tak hodnotím pozitivně, Yimou nezklamal a natočil pro svou zemi výpravnou omalovánku, tak jak to umí. Dialogy jsou tady opravdu toporné ale obléhání Zdi to vynahrazuje. Čína na to bude chodit rok v kuse a bude z toho naprostý kasovní trhák. [Cinestar Anděl].

Pasažéři (2016)

Do poloviny filmu komorní sci-fi romantika, od poloviny filmu se jedná již o akčnější jízdu, lehký nadprůměr díky sympatické dvojici, perfektnímu vesmíru a zajímavé lodi. [Cinestar Anděl]

Sing Street (2016)

Nemohu si pomoci ale bylo to naprosto BOŽÍ. Ani nevím proč, takovou hudbu moc neposlouchám, každopádně mě to oslovilo a moc se mi to líbilo :)