Noční zvířata (2016)

Detailista a perfekcionista Ford vybudoval neskutečnou spleť příběhů, až se v tom jeden ztrácí. Hodně těžce (ne)rozdýchatelný film. Úvodní titulky byly nejvíc jak to napsat slušně...co to k***bylo?:) Naprosto vynikající Amy a Jake. Ford by si zasloužil nějakou nominaci. [Kino Atlas, CSFD předpremiéra]

The Grand Tour (2016) (pořad)

Clarkson a jeho dva poskoci jsou zpět, předpokládám, že pro fandy Top Gearu pecka, pro mě žádný zázrak, dalo se to. Ne, byla to sranda :)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Hezká pohádka z Potterovského universa se spoustou dojemných a napínavých scén. U mě to vyvolalo (u)spokojení. Film je trošku delší. [Cinestar Anděl]

Zúčtování (2016)

Tato role byla opravdu šita na míru pro Afflecka, musela to být volba číslo 1. Dle ohlasů jsem čekal vyšší bodycount ala John Wick, což nepřišlo. I tak se jedná o velmi zdařilou akční jízdu s dobrým scénářem a vynikajícím Affleckem. [Cinestar Anděl]

Lov (2015) (seriál)

Až neuvěřitelně krásné záběry, skoro jsem ani nedutal. Moc povedený dokument.

Doktor Strange (2016)

Musím uznat, že na Strange v podání Cumberbatche jsem byl opravdu nahypován jako kráva. A Marvel se mi trefil přesně do nálady, časové skládačky, bitky v různých dimenzích jsou prostě žůžo, jsou klasicky doplněny marveláckým vtipem. Benedict na to má charisma aby si celý film ukradl pro sebe, tato vizuální žranice si přímo volá po Imaxu! PS: Opět dvě potitulkové scény. [Imax 3D]

Inferno (2016)

Ukázka toho jak se kritici pro jednou opět mýlili, 100 lidí, 100 chutí. Infernu nechybí spád a dynamičnost z Andělů, Inferno je možná ještě o půl stupínek výše. Krásná scenérie, hádanky, akce, zvraty, Zimmer, to vše mi ke štěstí stačí. Lepší než Šifra, o malinko horší než Andělé. [Cinestar Anděl]

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Po komorním dramatu Sully jsem měl možnost vidět další ale akčnější drama. Na velkém plátně to byla opravdu vynikající a strhující podívaná (asi i díky Jablonskému), přišlo mě to dosti reálné, uvěřitelné. [Cinestar Anděl]

Anthropoid (2016)

Každému kdo jde na tento film a neviděl film Atentát, což by mělo být něco jako povinná četba, doporučuji nejprve shlédnout tuto perlu československé kinematografie a poté shlédnout Anthropoid. Musím uznat, že se jedná opravdu o kvalitní reinkarnaci filmu Atentát neboli atentátu na Heydricha, plno vynikajících hereckých výkonů, finální bitva o přežití v kostele je bitva plná emocí. PS : film Atentát byl nepřekonán. [Cinestar Anděl]