La La Land (2016)

Můj letošní favorit Oscarů. Whiplash se mi líbil ale v La La Landu jde Chezelle ještě hlouběji, ač je to naprosto "jednoduché", tak je to složité. Opravdu povedená stylová/muzikálová romantika, příběh honu za sny, za osudem, láskou a o životních rozhodnutích. Gosling a Stone se ukázali v Crazy, Stupid Love a tady jsou ještě v lepší formě. [CSFD premiéra Kino Lucerna]

Noc na Karlštejně (1973)

Můj nejoblíbenější česko/slovenský film, pro mě naprosto nedostižný. Skvělý muzikál, spousta nesmrtelných písniček a vynikajících hereckých výkonů.

Vánoční prázdniny (1989)

To byla hustá úleťárna, sice to nebylo tak zábavné jako Sám doma ale i tak je to neskutečná prdel, nemám slov, Chevy Chase na Hrad :)

Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

Není to Advent Children, poslední FF, které jsem měl možnost vidět, i tak se jedná o velmi kvalitní a zábavný počin. Finální bitva byla naprosto epic :)

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Tak nějak jsem si představoval Episodu 7, jenom ve velkolepějším stylu, žádná vykrádačka sama sebe, ale krásné navázání. Musím uznat, že na spin-off je to naprostá pecka. Nemám co vytknout, super vsuvka mezi EP 3 a EP 4. A Darth Vader, to je prostě masér!! Nová naděje, snad další díly budou stejně tak originální a zábavné jako tento :) [Imax 3D] 29.12 - O 14 dní později a druhá návštěva kina (UH), tentokráte 2D. Nadšení není již tak obrovské a kulervoucí jako z pompézního zážitku z Imaxu 3D, každopádně jak jsem uvedl v první části komentu, opravdu povedená vsuvka, k dokonalosti mne chyběl už jen nějaký duel se světelným mečem :)

Underworld: Krvavé války (2016)

Tak jako předešlý díl, prostě bezmyšlenkovitá řežba s Kate Backinsale v latexu, nehledat více :) Tajně doufám, že to nebyl poslední počin této sexy Death Dealerky! [Cinestar Anděl]

Muž jménem Ove (2015)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem letos viděl! Evropa opět ukázala, že dokáže kvalitní filmy. Naprosto boží, to musí vzít za srdce každého. [Kino MAT]

S láskou, Rosie (2014)

Napsat, že to mezi sebou měli složité je slabé slovo, takto se míjet, to není ani možné :) Příjemná romantika.

Příchozí (2016)

Já to říkal již po Sicariu, Villeneueve je ten pravý pro vzkříšení Blade Runnera. Příchozí jsou vysoce intelektuální film, který mne opravdu dostal. Letošní absolutní špička. A Amy Adams, 2x v jednom týdnu, i podruhé byla naprosto vynikající. [Cinestar Anděl]

Single Man (2009)

Prvotina módního návrháře Toma Forda, důkaz, že umí i něco jiného něž jen dokonale padnoucí obleky, které nosí smetánka celého světa :) Zahraje si tam i jeho oblíbená "modelka" Julianne Moore. Colin byl prostě super, stejně jako stylizace a celkové pojetí. Perfektní soundtrack!