Constantine (2005)

Johna znám moc dobře z komixu Hellblazer, tuna cigaret co vykouří, tuna démonů co pošle zpět k tatínkovi, je to proště sympaťák. Film jen potvrzuje pravdu, Reeves se na tu roli hodil, každou chvíli si vypaluje nos, odfrkává hlášky, drsné pohledy, pesimistický pohled na "víru v onoho". Každopádně má pro strach uděláno a posíla zpět jednoho démona za druhým. Atmosféra akčního démonistického hororo/thrilleru je parádní, místy mě přecházel mráz po zádech. Ke zbytku obsazení není co dodat, špičkové. Perfektní temnou atmosféru doklepává Brian Tyler s jeho soundtrackem. Snad nejlepší filmové Peklo co jsem viděl ve filmu. Prostě bombastický A film se vším všudy. " Deamons stays in H3ll, Angels in H3aven. Po delší době shlédnut a zážitek 100%, dokonalé převedení atmosféry komixu na plátno a chce to vydržet úplně až do konce filmu, je tam spoilerek. "That's called pain, get used to it"

Blade: Trinity (2004)

Zas takový shit to není, viděl jsem to po dlouhé době a docela se mě to líbilo. Vcelku povedený třetí díl s kopou akce, náhodou povedené:), hlavně ty hračičky, kterýma ty upíry ničí a krásná Jessica Biel nakonec -*

Blade 2 (2002)

Povedené pokračování v podání del Tora, plno zajímavých nápadů a hlavně scénář. Bitky jako obvykle na nejvyšší úrovni, potěšila minirole Donnieho Yena. Super nápad s tím novým "upírem" a zabijácké komando luxusní. Akcička na té diskotéce hustá, hlavně ten Oakenfold a The Roots.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Více než povedené pokračování. Neztratilo ani špetku kouzla z prvního dílu. Columbus opět dokázal sladit dění na plátně s krásnou muzikou. "Další Vánoce na bitevním poli"

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Will Ferrell boduje, strhává pozornost diváka totálně na svou stranu, jeho výkon je obdivuhodný. Celkově je to hodně povedená komedie, kterou jsem si hned oblíbil, jedna z mých nej komedií ."Říka se moderátor ne moderátorkyně":))

Sám doma (1990)

Nedokážu si představit Vánoce bez tohoto filmu. Pro mě vánoční klasika, víc něz Popelka. Parádně humorná komedie. A nejen komedie, příklad toho jak může jedno přání změnit kus života, jaké to je být bez našich milovaných. A ukázka, jak se z neznámého chlapce přes noc stane hvězda Hollywoodu, která neměla ovšem dlouhé trvání. Jeden z mých nejoblíbenějších fimů z dětství, můžu se na něj dívat pořád. "Děti mají ze tmy strach .....ale dyť ty se také bojíš tmy Márve, to je jasný" xDDDD

Vetřelci (1986)

Můj nejoblíbenější díl z celé slizounské série. Atmosferické, napínavé, akční. Cameron rozjel rychlík takovou rychlostí, že ho některý režisér co přijde po něm jen stěží dohoní, nebo se jen přiblíží. Namachrovaní mariňáci vyškolení jak malé holky:)) paráda. Jako bombonek je pár přidaných scén v DC, které už z velkolepého díla dělají nesmrtelnou sci-fi kultovku a na bluray je to něco jako malý orgasmus:) Jedna z totálně nejlepších scifáren, bez diskuze. 3.9.2015 díky kinu Premiere Cinemas jsem měl možnost vidět tento filmový klenot a klasiku (režisérský sestřih v kině). Takové filmy se již netočí, vidět to na velkém plátně bylo něco opravdu úžasného, vrchol sci-fi tvorby.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Vesmírný lovec vs vesmírný hmyz, krásná kombinace v jednom filmu xD Ti, co mají radi akci si přijdou na své. Ti, kteří dávají přednost napětí, atmosféře, by si měli radši pustit některý z dílů Vetřelce:)