Nelítostný souboj (1995)

Akční nářezík s mýma nejoblíbenějšímá protivníka na filmovém plátně. De Niro vs Al Pacino, to je opravdu střet střetů, dvou velikánů, fandil jsem nejvíc De Nirovi, líbí se mi jeho vůdčí postava jako mozek celé tlupy je prostě geniální. Al Pacino na druhou stranu dříč, který se snaží vychytralého De Nira uštvat. Mann opravdu umí jak scénář, tak dialogy jsou opravdu perfektní, davá to smysl, žádné krpy, můj nejoblíbenější bankově loupežní film. Obří přestřelka na dálnici s M4kama byla opravdu něco pro mě:)

Oscar (1991)

Tento film je zmatek nad zmatky za rytmu italské hudby. A celé se to točí okolo zakletého kufříku a je to zábavné. Hlavně, když Provolone učiní z těch krejčích obleků nejnebezpečnější zabijáky a pak následující hra na klavír a těch pár dialogů, to jsem se válel smíchy:D Stallonemu oblek i maska mafiána docela sedí.

Kobra (1986)

Sly jako totálně chladný Marion Cobretti, po Estwoodovem H.Callahanovi, můj druhý nejoblíbenější "brutální a nelítostný" policista. Béčko jak vyšité

Cliffhanger (1993)

Na takový film se jen tak nezapomíná. Sly v nejlepší formě (ten nehorázný triceps!!). Nabouchaný horolezec, který bojuje nejen s nepřáteli ale i sám se sebou. Akční podívaná od začátku až do konce, jeden z největších klenotů Slye. Parádní atmosféra, napětí, adrenalin, akce, originální nápad na příběh, lákavé prostředí! ta úvodní píseň je božská, jedna z nejlepších znělek vůbec! Bylo super vidět jeden ze svých nejoblíbenějších filmů se Slyem na velkém plátně - Kino Aero 2018.

Rambo II (1985)

Povedené pokračování akční klasiky. Rambo dostává více prostoru k akci, tím pádem je film ještě akčnější než předešlý. "Čemu vy říkáte peklo, on říká domov."

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Do nové trilogie se vkročilo trošku jinou nohou, už to nemá nádech a atmosféru starých dílů, nese se to na vlně digitálních triků, které hýbou světem, ovšem jedním dechem dodávám, že jsou to prostě Star Wars a je to srdcová zaležitost. Co se filmu musí nechat tak jsou skvělé závody kluzáků (nedokáži odhadnout kolik hodin jsem nazávodil na PC s tou hrou Star Wars I : Racer) a finální souboj jediů proti sithovi s asi nejsilněji působící písní ze SW universe, jedná se samozřejmě o Duel of the fates. Po předchozí trilogii se od pokračování čekalo až příliš, starou školu nebylo možno opakovat. "May The Force Be With You"

Tango a Cash (1989)

Tak tato dvojka funguje perfektně, hláškující Stallone a Russell jsou doslova k sežrání. Prostě Russell a Stallone ve vrcholové formě! Jeden z těch mých oblíbených na kterých jsem vyrůstal za pomocí VHS.

Riddick: Kronika temna (2004)

Po shlédnutí rozšířené verze musím změnit hodnocení z 4 na 5. V Dir.Cutu je mnohé vysvětleno, krásně to zapadá do sebe. Vin Diesel je prostě borec, akční sekvence, vesmírné koráby, cizí planety, přestřelky, bitky, temné prostředí = supr scifárna.

Smrtonosná zbraň (1987)

Donner vytvořil nejlepší duo policistů, které se ukázalo na velkém filmovém plátně. Gibson (pro mě jeho životní role), hrající si na totální psycho je opravdu vynikající a Danny jak je z něho uplně v prdeli, to je mocné, tento díl mě vždy sestřelí do kolen. Výborný mix akce a humoru, okořeněné ještě prvky krimi. Brilantní počin. Od úvodního strhujícího pádu, přes tunu chytlavých,vtipných a chytrých dialogů až po zběsilou akci a parádní výslech. Geniální blues hudba dotváří tento výtvor k totální dokonalosti. "Im Too Old For This Shit"