Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Pěkný úvodní rozjezdník pro další díly. Začal hodně pohádkově ale to se dalo čekat, také je to věnováno nejmladšímu publiku, po dnešní bluray projekci(2010) uz mě to přijde více naivnější než před 9 lety, což ovšem nic nemění na tom, že se mě to líbí, Columbus pohádky prostě umí, výborná a chytlavá kouzelnická atmosféra.

Batman (1989)

Nejlepší Batman pro mě, numero uno se vším všudy. Komixovost z něho přímo čiší. Burton to vzal pěkně po svém, temné a chladné prostředí Gothamu, je opravdu to, kde se může Batman pořádně vyřádit. A taky, že jo, Keaton si to užívá naplno a já také. Nicholson v roli Jokera určite zahrál suprově a krásná Kim jen uzavírá komplet dokonalosti. Atmosféra filmu je hutná, při úvodních titulcích mě běhal mráz po zádech. Ikdyž se Joker snaží sebevíc, tak hlavní hvězdou Gothamu je Batman, jsou ho plné noviny a televize:) Burton mě opravdu potěšil. Málem bych zapomněl na výborného Danny Elfmana! "You Ever Dance With The Devil In The Pale Moonlight?" 19.4.2017 Bylo moc super vidět tento skvost na velkém plátně v rámci filmového festivalu Jacka Nicholsona v pražském Aeru [Kino Aero]

Minority Report (2002)

Dokonalost je slabé slovo, brilatní nejen scifárna! Spielberg nezklamal. Jako taková perlička, některé fráze (věty) z filmu jsou použity u jedno z tracků na cd Time Stretch od Space Tribe:))

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Určitě zajímavý díl, už to není taková pohádka, jako první dva. Temné náznaky návratu lorda V, souboj o ohnivý pohár, mistrovství ve Famfrpálu. Samé zajímavosti, čtvrtý Potter přímo přetéká parádní akcí. Celkově na mě zapůsobil hodně kladně.

Doom (2005)

Neznám snad nikoho, kdo by neproseděl x-stovek hodin u Dooma. Jedna z totálně kultovních akčních first person her se dostala na filmová plátna. Ožijí tak nestvůry jako Hellknight, Pinky demon a další. Film se odehrává přesně tam, kde Doom 3. Takže je jasné, jaké bude prostředí. Temné zákoutí a uličky komplexu na Marsu + kvílející lidé a tuny démonů a zombíků. To mě vyloženě sedí, pěkná temná a napínavá atmosféra, partička mariňáků. Úplně se vidím jak sedím u pc a pařím:D Postupné odumírání party nadržených mariňáků a přibývající střety s ne-zrovna přátelskými démony, kteří jsou namaskováni parádně. Doktor Carmack nebo asi náhoda:D (tvůrce legendárního Dooma z ID Software se jmenuje Carmack). Komu se líbí hra, tomu se bude určo líbít i film, je to vlastně 3dakce na plátně. Myslím, že fandové hry, tak jako já si mohou dovolit dát o hvězdičku více:)

Barbar Conan (1982)

Film, který vynesl Arnieho mezi hereckou smetánku. Arnold se na tu roli hodil, byla pro něho jako stvořená, jak říkal v jednom rozhovoru John Milius, kdyby nebylo Arnolda, museli by tu postavu "vytvořit". Jeho svalnatá postava, obličej, gestikulace, rockové háro:)) prostě šité na míru. Film je výborná akční/fantasy řežba, "One Man Show". Arnie seká, půlí, čtvrtí vše co mu přijde do cesty. Atmosféru filmu ještě umocňuje totálně geniální a strhující OST, jeden z nejlepších, který kdy byl k slyšení. Další z filmů, který nesmí chybět v mé TOpce. "Conan, what is best in life?To crush your enemies, see them driven before you and to hear the lamentation of their women!" 9.05.2022 projekce Conana v kině Aero. Pro člověka, který na tomto filmu vyrůstal to byla neskutečná pecka a emoce vidět to na velkém plátně kde ten film násobně vynikl a ta hudba také. Atmosféra v kině neskutečná, husina celé úvodní titulky a přepadení vesnice, zážitek.

Kung-fu mela (2004)

Po Shaolin Soccer další veledílo Stephena Chowa. Film se může pochlubit propracovaným a hlavně zajímavým scénářem do posledního detailu. Vypilované akční bojové sekvence, ze kterých jsem byl mimo. Zajímavé filmové postavy, hlavně pan a paní domácí:D Pěkná love story a komické scénky. Sečteno a podtrženo Chow opět zabodoval.

Pokrevní bratři (1999)

Jsem velký fanda akčních filmů, tento jsem viděl kdysi dávno útržkovitě na VHS, zaujal mě, neváhal jsem proto sáhnout po bluray verzi. Tento film má opravdu geniální scénář, ten nápad o dvou bratrech a ta jejich "motlidba". Akční sekvence? krása pohledět určitě nejpovedenější je ta s lanem. Defoova postava (jeho životní role z mého pohledu) se opravdu povedla, líbí se mi ta vážná hudba, sedí tam. Zajímavé momenty, momenty překvapení, vyprávění příběhu ze strany Defoa, jako kdyby byl virtuoz a celé to kočíroval. Představitelé bratrů mě tam opravdu sedí, sžil jsem se s nima okamžite. Prostě prvotřídní akční film, jaký jsem už dlouho neviděl.

Gladiátor (2000)

Pro mě nejlepší film jak pana Scotta, tak pana Crowa. To je pořádný biják. Už úvod naznačuje v jakém velkolepém tempu se snímek ponese. Velkofilm se vším, co si jen člověk může přát, spousty soubojů na ostří, velká působivá bitva, krásné mega koloseum. Herecká výkony na nejvyšší úrovni, soundtrack, který Vás do děje vtáhne a už nepustí aby se při bitkách rozjel na plné obrátky, vtáhl Vás mezi barbarské gladiátory, přímo do víru boje. Bluray SE verze velkolepý zážitek ještě umocňuje." Fratres! "