Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Napodruhé a napodruhé Excelentně! Nejvíce se mi líbilo sblížení Legolase a Gimliho, trpaslíci a elfové se ve světě fantasy nemají moc v lásce ale ve Dvou Věžích a posléze v Návratu Krále to přerostlo v přátelství až za hrob. " Westu hál Ferthu, Théodred. Ferthu" "There is nothing for you here, only death" "Rohirrim!" "Fell deeds awake... Now for Wrath... Now for Ruin... and the Red Dawn" "The Battle Of Middle-Eart Is About To Begin"

Uprchlík (1993)

Uprchlík je jeden z poslední filmů, který se Fordovi povedl a to nemálo. Je to fakt parádní snímek, o špatně odsouzeném clověku, který potom dává dohromady krásnou skládačku a dozvídáme se čím dál více a více, kdo za tím vším stojí. Výborně nastavené vysoké tempo se udržuje po celý film, aby ke konci vygradovalo v rozluštění křížovky. Nesmím opomenout Tommy Lee Jonese, který tady hraje první ligu, role mu vyložene sedle, nehorázný sypmaťák.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Co říci o tak naprosto dokonalém počinu? Dotaženém do posledního detailu jako u pečlivě vybroušeného diamantu. Knihy jsem četl všechny, včetně Hobita. Nepovažuji se za nějakého extrémního fanouška LOTRa, když jsem šel do kina na první díl, neměl jsem ponětí do čeho jdu, kamarád na to chtěl jít, vědel jsem jen, že to bude fantasy a to mě stačilo, díky Véno:). Vím, že jsem z toho filmu byl uplně paf. Sehnal jsem jsi knihy a přecetl je, okamžitě jsem si je zamiloval a čekal na další díky LOTRa. Extended verze je třešničkou na dortu. Dokonalá fantasy atmosféra, úžasné prostředí, hudební doprovod, herecké obsazení, nemohlo dopadnout lépe, triky luxusní. Zážitek z filmu je pořád stejný ať ho vidím na po 5té,10té(SE verzi), pravidelně každý rok sleduji celou trilogii v Extended verzích. Peter Jackson a jeho parta vytvořili něco co tady do té doby ještě nebylo, krásný fantasy svět. Díky němu jsme mohli nahlédnout do kouzelné Středozemě, ještě žádná fantasy nebyla tak dechberoucí, zůstane hodně dlouho nepřekonána, jestli vůbec. První díl je nejpohádkovější, krásné vyprávění, rozvíjení příběhu a postav. "I choose a mortal life"

Vetřelec (1979)

První vetřelec odstartoval vetřelčí mánii. Ságu, díky které jsem nespal nemálo nocí:D První z ní je z méhlo pohledu čistě hororový a nedostižný co se týká atmosféry strachu.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Návrat Krále jako uzavření celé trilogie, není to jen uzavření trilogie ale něčeho výjimečného co tady do té doby ještě nebylo. Jackson stvořil uvěřitelně fungující Středozemi. Úžasné, krásné a rozsáhlé fantasy veledílo. Nebudu tady psát, že je to nejlepší díl trilogie, beru to jako jeden perfektně sladěný celek (kdyby celá trilogie měla i o dvě, tři hodiny více, tak bychom se my fandové nezlobili). Celá trilogie je naprostý vrchol fantasy žánru na poli kinematografie, zapsala se nesmazatelným písmem a stala se nesmrtelná. hail to you PETER! and hail to The Fellowship of The Ring.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Bylo by to dokonalé zakončení série, kdyby Steve nenatočil ještě další nový díl:)) Rozmluvy mezi synem a otcem jsou k popukání, Connery i Ford zapadají do filmové šachovnice jako figurky. Celkově velmi povedený a zábavný film plný nezapomenutelných scén. Total top dobrodružný film.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Brilantní dobrodružný snímek. Spielberg a Ford v nejlepší formě, spolu s Hanem Solem jsou Indy jeho nejvíc cool role. Film plný akce, zábavy, humoru a napětí. To vše za doprovodu geniálního J.Williamse. Lucas ma své Války, Spielberg má Indyho. 15.8.2018 jsem mohl tento skvost kinematografie vidět na velkém plátně v kině Aeru v bezmála vyprodaném sále, tento film neztratil nic ze svého kouzla, ba naopak, díky velkému plátnu byl zážitek mnohonásobně lepší :)

Sedm statečných (1960)

Tento film je prostě klasika, legenda westernů. Lepší herecké obsazení už snad ani nešlo, takové esa, těžká nechápačka. Tato banda mě přirostla k srdci a sakra rychle, nejvíce se musím přiznat, že Charles Bronson a James Coburn, machři jak se patří. Atmosféra, hrdinství, hudba, která mě vtáhla a nepustila, prostě klasa.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Co říci k tomuto dílu? jestli se to dá nazvat dílo, spolu s Tenkrát na Západě je to masterpiece, THE EPIC, THE LEGEND westernů, nikdy už nepřijde žádný režisér, který Leoneho překoná (polobůh westernů). SE verze zážitek ještě zitenzivňuje a prodlužuje. Leone+Eastwood+Morricone -*

Lovci pokladů (2004)

Povedený dobrodružný snímek ala mladý moderní Indy. Plný akce, hádanek a napětí, tak jak to mám rád. A ještě hvězdní herci, to nemohlo dopadnout špatně.