The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Jo, to by šlo...teda fakt pecka, jsem nadšen. Hodně dobrý úvod, ano, bylo to trošku pomalejší ale toto tempo mě naprosto sedí. Udělám výjimku a ohodnotím díl, což normálně nedělám :) Druhý díl byl naprosto super. Tak 4tý díl byl rozhodně lepčí než 3tí :) pátý díl je nářez. 6tka dobrá :) 7 ušla a 8 zase supr .)

Avatar: The Way of Water (2022)

Po technické stránce byla projekce v Imaxu naprosto super. Film je audio vizuálně perfektní, tady mu není co vytknout ale obsahová stránka mě zklamala, asi jsem naivně čekal víc. .[IMAX 3D]

Wednesday (2022) (seriál)

Burtonova tvorba trošku pokulhávala poslední filmy a jsem rád, že se vrátil k jeho stále spolupráci s Elfmanem, jeho huba je parádní. Burton se na zpracování tohoto seriálu přímo nabízel a je to pecka zábavné, napínavé a lehce hororové. Musel jsem to dát na jeden zátah, nešlo jinak :)

Ennio (2021)

Letos jsem lepší film neviděl, při jeho sledování jsem ani nedutal. Jasně, není to dokonalé. Jak taky chcete zmapovat život jednoho z nejzásadnějších (dost možná nejzásadnějšího) filmových skladatelů, experimentátorů a vizionářů, který složil hudbu k více než 500 filmům, to do 150 minut narvat prostě nejde. Takže je to bráno dost z rychlíku, až teda zapomněli hudbu k filmu Věc, jinak ty podstatné a opravdu důležité filmové okamžiky tam byly. Je to dost pěkně natočeno, kombinujíce tam nahrávky z archivu, které se prolínají se současností a samozřejmě do toho hraje jeho famózní hudba. 2 koncerty jsem navštívil. I na jeho posledním v ČR jsem byl kde oslavil své 90. Morricone se nikdy nenaučil Anglicky, nepřestěhoval se do Ameriky / Hollywoodu, dost možná důvody proč ho celé ty roky přehlíželi, mírně řečeno. Také nenáviděl, když se italský western nazýval "Spaghetti" westernem".[Kino Veselí n. M]

Rod Draka (2022) (seriál)

První dvě epizody byly takové hodně úvodní, seznamovací. Třetí i čtvrtá epizoda dost dobrá. 6 díl supr. Rok draka je každým dílem lepší a lepší, paráda. 7+8 taky bomba. Tak 9 díl masakr, už to začíná nabírat pořádné grády :) Poslední díl  první série fakt supr ale jednu, opakující věc si mohli odpustit :). Jak byl rozjezd seriálu pomalejší, tak každým dílem gradoval a gradoval naprosto parádně, tato politika a intriky se mi líbily, teď přijde na řadu válčení :)

Black Adam (2022)

Na tento film jsem se těšil, mám rád postavy Shazama a Black Adama. Průser to není, je to fajn oddechovka, která je naplněná akcí od začátku až po konec, mohlo to být možná kratší a samozřejmě potitulková scéna, která byla již dopředu jasná :) Potěšil Hodný, Ošklivý a Zlý a Morricone :) [Kino Veselí n. M]

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Jak jsem napsal v jednom z mých komentářů, první série mě prostě nepřesvědčila, průměrná fantasy s opravdu hezkým visuálem, výpravou a hudbou. Třeba bude druhá série lepší.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Tento díl mě konečně trošku navnadil a už to začíná vypadat ale pořád zůstává za očekáváním :)

Bullet Train (2022)

Neskutečně zábavná a našlapaná guilty pleasure :) Pitt byl naprosto parádní.