Bratři (2009)

O pět let starší americká filmová verze než původní dánská. Americe nefandím, ale jejich verze se mi zdála lepší, jak v hereckých výkonech, tak v jednotlivých scénách.

Kristove roky (1967)

Nejenže se jedná o povedené dílko, ale uvědomil jsem si, že existovala herečka Jana Stehnová a ve spojení s tímto filmem se mi vždy vybaví její okouzlující pohled.

Paprika (2006)

Film je plný představivosti, kreativnosti a různých asociací, ale přesto nemůžu hodnotit vyšším počtem hvězd. Škoda.

Acid House (1998)

Úvodní povídka má opravdu luxusní začátek (viz Obsah). Přeměna na mouchu ke konci povídky je trochu šáhlá myšlenka, ale tak nějak do toho filmu, do toho stylu zkrátka zapadla... další povídky jsou taky nadprůměrný... no fakt - kvalitka.

Šeptej (1996)

Na svoji dobu povedený filmík - supr hudba (petal ;)

Pozemšťané (2005)

Tohle a spoustu dalších dokumentů (Zeitgeist, Zeitgeist - Addendum, The End Of America) by se mělo promítat na středních a vysokých školách - a možná že i povinně - ať si udělá obrázek každej sám. Problém těchto dokumentů je, že je skoro nikdo nezná, nikdo o nich neví, někdo o ně ani nemá zájem - nechtějí znát pravdu, protože tuší, že je to zlé, hodně zlé a oni by na to neměli žaludek; jiní si zas řeknou - nojo, ale já s tím stejně nic neudělám atd atd. Malá "popularita" je zřejmá z počtu hodnocení zde na.

Vodonoš (1998)

To se bjende, to se bjende.... :D

Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

Nedosahuje kvality Bláznivých střel, Utopence na úěku a dalších pozdějších komedií s Lesliem. Ale už je vidět, že přehánění v kombinaci s ironií má své kouzlo a pobaví.