• Romantický

Zakletý v čase (2009)

jedinej film za tenhle rok, u ktereho jsem uronila slzu!! Uz jsem si myslela, ze jsem bezcitna:) Me se absolutne strefil do vkusu. A Eric Bana - muj favorit, v tomhle snimku vypadal jak jinaj nez krasne :)

Je třeba zabít Sekala (1998)

pro me osobne nejlespi porevolucni cesky film. Zadny ho doposud (r.2010) neprekonal.

Venkovský učitel (2008)

jeden z lepsich ceskych filmu posledni dobe. Zaplat panbu za nej, mezi tema kravinama, co ted CR vypousti se za tento film styden nemusime. Ikdyz Stesti se mi libilo od Slamy vice:)

Transamerika (2005)

jeden z nejlepsich filmu na tuto tematiku. Citlive natocena road movie, ktera nenudi. Urcite doporucuju.

Dámy nebo nedá mi? (2002)

Jasne, je to blbost, citelna uz od zacatku. Ale na rozdil od svych zanrovych konkurentu je to fakt sranda! :)

Kněžna Libuše (2008) odpad!

nejvetsi blbost, co lze vubec natocit. Urcite stoji se na to podivat. U zadne komedie se nezasmejete tak, jako u Knezny Libuse...kuřba Premysla ve staji... Libuse oslovuje vesnicana, co prehazuje hnuj a pozaduje od neho sex a Vasutovo "Yeah", jsou jen jedny z mnoha uzasnych momentu, ktere mate moznost ve filmu videt:)

Ošklivka Betty (2006) (seriál)

Prvi serie za 3,5 hvezdy. Ty dalsi nevim, na ne jsem uz nemela nejak silu a chut. Kazdopadne tenhle serial je pomerne dost nesourody, nektere dily jsou strasne slabe a nektere jsou nabite humornyma scenkama a skutecne se bavite. Super postava je ta zapornacka cernoska:)

Láska je Láska (2004) (seriál)

Pripomina mi to tak trochu serial Big Love. De facto se to toci okolo podobnych schemat, je to na podobne "brdo", akorat svet polygmamniho manzelstvi vystridal svet homosexualnich zen - a to je vlastne to jhlavni, co je odlisuje. Zatimco prvni rada byla celkem dobra s ucelenym dejem a mela spad. Druha rada byla velmi slaba - nic poradneho se tam nedelo, jenom hlavni hrdinky obcas vypluly na nejake teple lodi, nebo se zucastnili pochodu za prava teplousu, ale to asi tak vsechno. Hlavni dejova linie druhe rady byla co se tyka rozahu obsahla asi jako 3 dily prvni rady. Nejhorsi na druhe serii byla Jenny a jeji slzave oci v kazdem dilu umocneno jejimi trapnymi spisovatelskymi vizemi... Komu je serial urcen? Prvni rada je urcena urcite sirokemu publiku nezahrnujici jenom lesby a nadrzeny chlapy oproti tomu druha rada je bohuzel uz jen prave pro ne. Dals rady jsem uz radsi nesledovala.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Atmosfera, ze by se dala krajet, velka davka napeti, dramatu, mysteriozna, romantiky a eroticna. Proste vse, co v serialu chcete. Druha serie byla v porovnani s prvni serii velke zklamani - ikdyz proste to bude tim, ze prvni serie nastavila latku tak moc vysoko, ze preskocit uz snad ani nejde:)

Ples příšer (2001)

Sveho casu se mi tento film hodne libil (pravda, ze je to jiz nejaka doba). No proste drama o starem rasistovi a cernosce a jejich vztahu. Jak se vyrovna rasista s vztahem s cernoskou. Jak se vubec vyrovna onen rasitsta s tim, ze coby bachar asistoval u poopravy jejiho manzela. A jak se s timto vyrovna cernoska (korektne tedy afro-americanka)? Urcite stoji film za videni.