• Romantický

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

ja nevim, ze vsech stran mi tento film byl doporucovan, at se na neho podivam. Je to film o zene, ktera se pokusi spachat sebevrazdu. Ovsem probere se na psychiatricke lecebne, kde ji sdeli, ze ji zbyva par dni zivota. Myslenka jiste zajimava, verim, ze knizni predloha urcite musi byt poutava. Ale to filmove ztvarneni me nijak neoslovilo. Cely ten film pusobil jako TV film (mensi kvality), ex-premozitelka upiru v hlavni roli me taky docela rusila svym predramatizovanym hereckym vykonem. Vubec potom prisla na radu ta lacina love-story-achjo. Tradicnim chybam typu - stale skvely makeup i v blazinci, stale skvely vyfoukany uces i v blazinci, stale skvele vypada ikdyz zmokne a ja nevim co...misty ten film byl na 4 hvezdy, misty zas naopak na 2 i 1 hvezdicku... vysledne mi vychazi ten prumer - opravdu nenadchne, ani nebudete od neho vstavat zhnuseni.

Sophiina volba (1982)

pro mne absolutni vrchol. jeden z nejlepsich filmu vubec! Film pomalu rozpleta, co v pozadi stalo za prichodem sophie! Jaka byla jeji volba?

Loving Annabelle (2006) odpad!

Pornofilm bez porno scen. Umite si predstavit, ze se divate na porno, kde neni jedina pornoscena? Tedy ze budete muceni pohledy na vulgarni herecky, ktere neumi hrat a snazi se v plytkosti scenare vytvaret nejaky dej, ktery je jen tak usit pro formu, aby se ve filmu krom sexualnich motivu take neco delo? To je Loving Anabelle. Ve filmu nejsou zadne pornosceny, to necekejte, ovsem zbytek filmu odpovida urovni pornofilmu. Stopaz je take pomerne kratka, neco pres hodinu - cili i toto ve vaz vzbudi dojem, ze jde skutecne o pornofilm, ze ktereho nekdo pornosceny vytrihal. Jednou vetou, toto je jednoduse nebetycna sracka a ostuda filmu.

V cizí kůži (2005)

Drama o iranske uprchlici, ktera po priletu do Nemecka nedostane azyl a zacne se vydavat za sveho znameho, ktereho potkala v uprchlickem tabore. Takovy obycejny film, ktery vas vylozene nenadchne, nicmene ve srovnani s ostatnimi filmy na tuto tematiku je na tom tento film pomerne dobre. Proto 4 hvezdy.

Blbec k večeři (1998)

Vyborna komedie! De facto se odehrava v jednou bytě s pár trochou postav. Vyborny scenar. Ironicky a sarkasticky humor a proste vse, co ma mit lehka, ale inteligentni komedie mit. Egoisticky zbohatlik a pritrouble idiotský tloustik. Nejlepsi byl telefonat - belgicky filmovy producent. Dlouho jsem se u filmu takhle nenasmala.

Irina Palm (2006)

Proc je tady zarazen tenhle do zanru "drama"?? Lehce bizarni komedie o zene stredniho veku, ktera aby zaplatila svemu vnukovi operaci, se zacne zivit v jednom bordelu jako vyhonovacka ptaku :-)

Lítám v tom (2009)

Tak tenhle film jsem asi nepochopila nebo netusim, cim to je, ale uplne me nechal chladnou. Predchozi Reitmanovy filmy se mi strasne libilo. Ale tohle... obrovske zklamani. Zadny humor, ani ten cynicky... proste nic... Ty tri hvezdy davam za posledni vetu filmu, jinak ten film stal za prd... EDIT:Nakonec dam 2 hvezdy za nechutny PP, ktery je tak vyrazny a rvavy, ze film degraduje na pouhou reklamu..

Perníková věž (2002)

supr kůl lidičky smažici na pikůůůů. ÚUUUU a nesmaži na nem spis Mila Steindler, kdyz ho napadlo vypustit do sveta takovou, s odpustenim, PÍČOVINU?? Demence vsech demenci a ostuda ceske kinematografie (ostatne timto filmem zacalo nekolik let dlouha okurkova sezona ceskeho flmu)

Útěk z Huang Shi (2008)

Arciblbina. Jak se mi libil J. Rhys Meyers v Match Pointu, tak tady mi prisel naprosti prisernej. V Match Pointu sve modelkovske vyrazy dobre zhodnotil, ale zde vyraz jak na plakat parfemu od Huga Bosse se nehodi a vyvolava spis posmech. Co se filmu samotneho tyka, tak je to tradicni fidlovačka-klišovačka... Jo a Radha Mitchell me jenom upevnila v tom, ze kdekoliv se vyskytne, tak ten film je desna sr*cka, vlastne oba herci si konkuruji v tom, kdo bude vice prehravat a vypadat jak blbec :D

Bílá stuha (2009)

Jak film plyne, odkryva nam vypravec - mistni ucitel - pribehy, ktere se udaly v pomerne kratke dobe v jedne nemecke vesnicce tesne pred zacatkem prvni svetove valky. Jsou to pribehy plne nasili, pomsty, zloby a zavisti. Film nam ukazuje, jak je samo ve filmu receno, pocatky a zarodek neceho, co prijde o par let pozdeji. Ponizovani, urazky, fyzicke tresty a celkove tzv. "prusacka vychova"... Temer dve a pul hodiny uplynuly jako voda v tajemne cernobile atmosfere strachu, kdy divak vlastne nevi, kdo je vinikem, jen muze tusit....