• Romantický

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

nechapu tak nizke hodnoceni zde na CSFD. Film je vybornym psychologickym dramatem o tom, jak se lide dokazi chovat pod tlakem. Jak kdyz jim jde o zivot, dokazi si lamat patere, zradit sebe i ostatni a svemu panovi verne slouzit a udelat pro neho vse, vcetne sezrani vlastnich hoven! Film zobrauje dukladne veskery onen hnus, ktery pachaji tyto lidska zviratka, aby v divakovi vyvolal opravdu silne pocity zhnuseni. Pro mne jeden z nejlepsich film vubec! Ja jsem divak otrly a skutecne ony sceny, na ktere jsem byla upozornovana, ze je preckam pouze s kyblem u ust ve mne takove emoce nevyvolavaly... zhnuseni ano, ale jineho razu. btw. vubec v case boomu ruznych reality show jsem videla obrovskou spojitost mezi timto filme a treba Big Brotherem. Ohodnoceni toho, kdo se chova nejhnusneji. Neustale napeti - jeden kazdy tyden vypadne. Tresty a snaha postavicek reality show zaujmout vsim mozny, sexem, chlastem, obscenosti... tento film je vylozene nadcasovy a hodne nedoceneny.

Přemluv bábu (2010) odpad!

kdyby jenom Martha Issove vedela, ze levici vdeci za to, ze si muze sednou na gauc a natocit tohle trapne video. Ze jako zena vubec muze volit. A ze existuje neco jako Listina zakladnich prav a svobod prave diky levicovemu hnuti v Evrope. Kdyby jenom vedela ze komunisti != levice. Kdyby jenom vedela vubec neco a nekrakala jenom hloupe tlachy...jenze ona nevi.. nevi, ze nevi!

Pokušení (2009)

kam zarlivost muze az zajit. Manzelka si najme prostitutku, aby svedla jejiho manzela a timto tedy testovala jeho vernost. Namet filmu je vylozene skvely! Take se mi libi celkove pomale tempo filmu, ktere dava divakovi moznost skutecne si uzit emoci postav a atmosfery filmu (ikdyz ta atmosfera leckdy dost pokulhava). Ale.. neco celkove tomu chybelo. Lepsi konec ? Mozna vetsi hloubka filmu, nevim. Prislo mi, ze film tak jen klouze po povrchu problemu.

Chlípnost nade vše (2004)

to bylo tak strasny, az se mi to libilo!:-) Fekalni, nadrzenecky humor - a v mire, ktera daleko presahuje hranici vkusu! O, ale presto me to bavilo! Videno na MFF KV.

Sherlock Holmes (2009)

strasne prumerny snimek. Snazi se tvarit desne inovativne a originalne, ale vse ve vysledku vyzniva tak nejak do prazdna a lacine.

Lars a jeho vážná známost (2007)

tak roztomily film!! Nesmely Lars a jeho nova pritelkyne (nafukovaci panna) a jak se k teto pritelkyni stavi okoli:-) Jedno z prekvapeni tehdejsiho roku. A nekdo tu pise:"nic pro cyniky"? ja jsem vrcholny cynik a tenhle film mne bavil a byla to pro mne prave vyborna cynicky komedie! Prave ze nejlepsi film pro cyniky!

Věčný žid (1940)

nadherna ukazka nemecke propagandy!

Skins (2007) (seriál)

na teenagerovsky serial to ma alespon hloubku. Ale pokud nejste teenager, tak vas ten serial asi nedostane. Nektere dily jsou vylozene vydarene, ale vetsina dilu je seď a nuda.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Me poprve s 3D brylema:) Samozrejme film byla obrovska kravina vsech kravin. Myslim, ze ani normalni deti tento film nemohl uspokojit. Ja se na tento film musela divat zhulena!

Klíče od pevnosti Boyard (1990) (pořad)

absolutne nejlepsi soutez vsech dob. Pamatuju si, jak jsem jako male decko napjate sledovala kazdy dil teto souteze. Pavouci, zabasy v bahne, potapeni pro indicie (taky si pamatuju, jak jsem stale vubec netusila, co to ta indicie je, ikdyz se mi to mama porad snazila vysvetlovat). Asi nema moc cenu co k tomu dodavat. Snad jen, ze kdykoliv jsem ve Francii, tak mne vzdy potesi, zapnu-li nahodou TV a v televizi bezi tahle soutez (stale ji tam poradaji), vzdy se ponorim do deje a zaroven vzpominam, jak mi cely ten svet pevnosti Boyard prisel neuveritelne dramaticky, napinavy a jak jsem touzila touhle pevnosti take projit!