• Romantický

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Jak první série byla docela fajn, vypadala realisticky a snažila se celkem nenuceně (občas) vykreslit charaktery jednotlivých postav a zároveň se celou sérií rozplétal jakýsi příběh, který vyústil posledním dílem, tak druhá série je totální odpad. Druhá série místy připomíná kombinaci Upířích deníků (ovšem jen tu plytkou část bez dramatických scén) v kombinaci s L Wordem. Série je zcela o ničem a ono nic je završeno valentýnským dílem, u kterého se vám chce už samou lítostí nad vaším utrpením u tohoto seriálu zemřít (party se srdíčkama ve věznici, rodinné prostředí.. no prostě asi typická americká věznice, znáte to)! A to nemluvím o tom, že druhá série se ani nesnaží o žádnou vícedílovou zápletku, ta prostě jede jen na mělké pocitové vlně, které nevěří ani 13 letá puberťačka po lobotomii. Takže první série z 4*, druhá série za odpad, celkem 2*. Bože, jak já jsem z toho vzteklá - zkaženo přesně tak, jako Tráva.

Živí mrtví (2010) (seriál) odpad!

Odpad všech odpadů. Celý závěr série netoužím po ničem jiném, než aby byla mučivou smrtí uhryzána mrtvákama ústřední postava Rick, vč. jeho ženy a toho odpornýho nevyhcovanýho fracka Carla. Hnsuné klišé s šerifskou spravedlností, dilematama mezi největšíma kámošema, nesmyslné questy do mrtvákova (pro tampóny, vak, kámoše, hovna), ženský sedí jen u plotny. Raději dát pistoli 12 letému spratkovi než ženské, která jezdí autem do mrtvákova... Odhaduji, že scénarista byl buď bigotní katolík nebo teplouš, co nesnáší ženské. Nicméně jedno je jisté, takový odpad nemohl napsat člověk se zdravým úsudkem. Jde o seriál, který se může srovnávat s "peckama" jako Upíří deníky, a i s nimi to prohrává na plné čáře.

Život Adèle (2013)

První třetina byla skvělá. Vtipné a uvěřitelné dialogy a výborně zachycený běh obyčejného života studentů. Třetí třetina byla dost patetická a rozhodně by mi nevadilo, kdyby se razantně prostříhala nebo vyřadila zcela. Druhá třetina bylo lehké porno - OK, chápu tvůrce, že chtěli vylíčit vášeň nově vzniklého vztahu, ale toto bylo moc - lidé v kině se tomu pak už jen smáli. Celkově však film působí dobrým dojmem, poslední část trošku neví, kam se ubírat a je to jen fňukání nad rozbitým vztahem a trochu zbytečné natahování předem jasného konce. Film připomíná 5x2 od Francois Ozona - taktéž zachycení geneze vztahu (sic retrospektivně) od začátku až po nevěru a rozchod a zoufalé snahy napravit nenapravitelné.

Město (2010)

Boze muj,to bylo mysleno vazne? Suverenne jedna z nejvetsich pistovin za posledni dobu. Hodnacky zlodejicek, love story s obeti a na zaver dojacek,aby oko suche nezustalo. Od tvurcu je to drzost absolutni vypustit takovy smrduty psouk do sveta.

Wolf Creek (2005)

Tri hvezdy za hlavu na spejli. A navic jedna hvezda za to,ze to bylo opravdu napinave. To, ze vrah mohl byt zneskodnen hned na zacatku,kdyby ta vysokovana krava parkrat uderila pazbou vrahovi do xichtu misto do zad zpusobem vic nez nepochopitelnym, ani neresim ~ klise vsech hororu

Argo (2012)

Kdyby nebylo par zbytecnych klise (jako napr. ten desivy konec),tak bych dala 4*. Na 5* by ten film nesmel tolik pripominat tuctove novacke dramata.

Taková normální rodinka (2008)

Taková normální kravinka. Taková, na kterou jsme už zvyklí poslední léta! Ano, smiřme se s tím, že český film je hromada hnoje. Zásadou každého rádoby "cool" českého filmu je obsazení křivohubýho mongoloidního Jiřího Mádla, tato vykastrovaná přísada začíná kazit jeden českej film za druhým a stává se z toho smrtelná kombinace hnusu a zvratek. RIP český filme.

2 $ocky (2011) (seriál)

Nevím, který pozér tomu může dát méně než 5*. Každá epizoda narvaná humorem, který se sem tam lehce opakuje, ale i tak zůstává vtipny, skvělé hlavní představitelky, Polka a...kůň... Hodně dlouho jsem se tolik nenasmála u nějakého seriálu a zda-li vůbec!

V peřině (2011) odpad!

Film je natolik velka kravina, ze ani po prvni polovine nevite poradne, o cem ten film je. Druha polovina filmu ve vas vzbuzuje tedy pak otayku, rpoc se film nejmenuje spis nezli "V perine" precijen vystizneji 'Ve srackach". Behem sledovani mate podezreni, zda vam nekdo do piva nehodil LSD - tolik barev, tolik mimozni scenar. Aby film splnoval 'to do list" ceske sracky kompletne, musi ze v nem mihnout i ta nejzatuchlejsi selebrita ceskeho hnojiwoodu, a to vcetne nejznamnejsiho ceskeho pseudopolitologa po mozkove obrne - Jirika Madlika.

Socialismus (2010)

Celej film byl prostě strašně nesrozumitlený, aby pak ke konci konečně autor odhalil to, co celým filmem chtěl říct - evropané jsou povrchní a banální v náhledu na společnost, sami si berou svá vlastní práva a závěrečný souhrn historických milníků Evropy byl zajímavý, opravdu. Škoda, že ta forma na mě byla příliš "artová", takže mně film místy sral - ale pointa i konec se mi líbil, i když byl, jak tu někdo výstižně řekl, zneklidňující.