• Romantický

Zločin pátera Amara (2002)

Kdyby tam nehral Bernal, byl by to odpad. Takhle se alespon muzete vizualne uspokojit nad jeho tvari. Nicmene film je strasny! Takovy telenovelovy celovecerni film.

Invaze barbarů (2003)

jeden z mala filmu o umirani, ktery presto, ze je smutny, tak tvurci netlaci na pilu a nezabredavaji do patetickych scen a kliše. Jo, kdyby takhle vypadaly i ostatni film (napr. shitozni My sisters Keeper).

50x a stále poprvé (2004)

jsem prumerny divak a ve 98% priapadech se me hodnoceni shoduje s obecnym hodnocenim ČSFD. Ale existuje par vyjimek - a tenhle film patri mezi me. Naprosto neinovativni prvoplanovita a šablonovita blbost, že me až podivuje, že prumerne hodnoceni teto degenske zalezitosti se pohybuje nad 70% a je tedy "červené".

Kachní sezóna (2004)

u tohoto filmu jsem usnula. Bylo tomu na MFF v KV. Navic, jsem usla s lahvacem v ruce a neznamemu navstevnikovi kina jsem toto pivo vylila primo do klina - timto se mu omlouvam. No, skutecne -tento film je mimo muj rozsah humoru.

District 9 (2009)

Pro me absolutni spicka. Akcni sceny na jednicku, dej zajimavy, styl dokumentarni kamery nerusi, tak jako treba tomu muze byt jinde a film oproti svym zanrovym konkurentum nezabredava do pathosu a klišé (nejspis proto, ze nastesti ti mimozemstane nemluvi moc dobre lidskou reci, takze tech vet mezi nimi slysime jen malo... coz je vic nez DOBRE a tvurci se tak aspon nepustili do nejakych lacinych americkych moralit a poselstvi do budoucnosti). Pro me tenhle film bylo ohromne necekane prekvapeni a jeden z nejlepsich filmu letosniho roku, co jsem mela moznost zpatrit.

Pokání (2007)

Velmi, velmi preceneny film. Pokani bylo vylozene zklamani. Nechapu "pokakani" z Pokani nekterych uzivatelu zde. Prazdny film s absolutne nulovou chemii mezi predstaviteli. Dej se tak vlece pres dve hodiny, koukate na hodinky, davate si pauzy na cigarety, at uz toho proboha skonci! Tvurcum slo spise vice o formu (tedy o obrazovou dokonalost) nez o obsah. Keira Knightley si behem tech dvou hodin zopakovala vsechny (celkem dva) sve herecke vyrazy - kobyli usmev a vyraz smutne devky...WTF?

Tmavomodrý svět (2001) odpad!

nekde jsem slysela, ze toto byl nejdrazsi film v ceske historii - to si s nima Jan Sverak rovnou mohl vytrit zadek a vyslo by to kvalitativne na stejno. Film se podoba jako vejce vejci americkemu Pearl Harboru - tedy abych byla presna, oba filmy maji stejne zapory, jen klady Tmavomodry svet nema - Pearl harbor je aspon technicky lepe zvladnuty. Tmavomodry svet Jana Sveraka je lacina brecka plna klise a k zaveru filmu, kdyz pribehne kokrspanel Barča, tak se vam uz chce z filmu zvracet. Kolja od Sveraka se mi libil, byl originalnejsi a ten patos v nem byl unosny vzhledem k zanru. Ale v pripade tohoto filmu je to jiz moc.

Ať vejde ten pravý (2008)

Presne proto mam rada severske filmy. Mraziva, cynicka atmosfera. Film jsem musela videt i podruhe a ani podruhe nenudil!

Šoa (1985)

Tento film je pro mě vrcholným dílem na židovskou tématiku za období WWII. Několikahodinový dokument a svědectví o utrpení, křivdě, sadismu a byrokratickém kolosu na smrt. Jedna z myšlenek filmu, které zazněly jsou pro mě zcela zásadní při posuzování otázky chovaní jedince v extrémních situacích:"Vždy když potkám nějakého dobráka, co mi nabízí nějakou službu, jídlo, peníze a je přátelský, vždycky si položím otázku... jak moc zvěrsky by se tento člověk asi choval, kdyby pracoval v Osvětimi" (citace není přesná, je to několik let zpět, co jsem ten film viděla).... Lidé nemají role černobíle jako tomu bývá ve filmech - ten sadista, jehož pracovní náplní je mlátit židovské vězně, poté co příjde domů, je ten nejgalantnější muž a vzdělaný mladý intelektuál. Aneb průměrný potencionální dozorce Osvětmi chodí každý den okolo nás, kupuje si noviny, obědvá s námi v restauraci, povídá si s námi na vážná témata a v tramvaji vás pustí sednout