Melinda a Melinda (2004)

Vynikající nápad, který je ale pouze velice průměrně zpracovaný. Možná, kdyby byly obě roviny víc odlišné (jedna více dramatická, druhá více komediální), dalo se z filmu vytřískat víc. Palec nahoru však rozhodně patří hercům, obzvlášť pak Radha Mitchell, Chiwetel Ejiofor a Will Ferrell zahráli své role na jedničku.

Dobrý Will Hunting (1997)

Jako celek docela fajnovej film, ale je pravda, že tam byly vleklejší a nudnější místa... Obsazením to je nabitý k prasknutí, ale herecký výkony mi až tak přesvědčivý nepřišly (nebo spíš herci nedostali tolik prostoru). Obzvlášť na Stellana Skarsgårda jsem se těšil, ale nedostal jsem prakticky nic. Dobrého Willa Huntinga tak asi podruhé vidět nepotřebuju.

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Páni, tohle chci určitě vidět znovu. Je vidět, že ještě 18 let zpátky Woody Allen točil filmy s nápadem. Nikdy bych nevěřil, že od něj uslyším tak uzpívanej film plnej muzikálovejch čísel, včetně stepu, tanečního představení duchů a německý služebný hrající hokej v domě na podlaze. Film je hezky vyváženej, hudební čísla střídaj vtipný dialogy (ten děda je super!) nebo zajímavý vypravěčský styl... Tohle je film, kterej mě v podstatě měl pořád čím překvapit. :-) I na konci, ten Woodyho a Goldin "antigravitační" tanec, byl hrozně fajn, netradiční a zpracováním nečekanej.

Hollywood v koncích (2002)

Jakmile se film rozjel a hlavní hrdina oslepne, čekal jsem palbu vtipů a film ve stylu grotesky tak, jak to Woody Allen umí. Bohužel, gagů bylo jen pomálu (ale vždycky stály za to! :-D) a film namísto toho nabízel změť více či méně nudných dialogů. Tak jako tak, celé to bylo takové umělé, zdlouhavé a nezábavné. Příběh jako takový je ale fajn, je sice trošku předvídatelnej, ale tak co čekáte od filmu, kterej se jmenuje Hollywood Ending. :-) (Tady ale fakt nechápu českej překlad Hollywood v koncích, opět trošku mimo mísu.)

Návrat do budoucnosti (1985)

Trvalo mi to dost dlouho, než jsem se k Návratu do budoucnosti odhodlal, protože jsem mu moc nevěřil. Nakonec musím říct, že jsem nebyl ani nadšenej, ani vyloženě zklamanej. Jedná se o tuctovou sci-fi pohádku s jednodušším příběhem, kterej je jasně nalajnovanej od okamžiku, kdy se film trochu rozjede. Místy se sice příběh zkomplikuje, ale dělá to až moc pohádkovským způsobem (za pět minut dvanáct se něco pokazí, aby se to v posledních sekundách honem rychle zázračně napravilo). Tohle je takovej typickej zástupce rodinných filmů (ne, není to komedie – nebo jestli je, tak je na komedii zoufale málo vtipná) z 80. a počátku 90. let – nevadí mi, ale rozhodně se nejedná o nějakej trhák nebo kultovní snímek. Ale na tu dvojku se docela těším. :-) ➡️ Teď jsem ten film viděl po 7 letech a na dvojku se fakt těším. 😀 Minule jsem ji nedal, tak tentokrát se do ní pustím. 😀

Smrt stopařek (1979)

Tohle je takovej etalon českejch detektivek. V podstatě se nejedná o nic překvapivého, ale řemeslně to je pracované velmi dobře. Příběh je jednodušší a "adventura" diváka směřuje k cíli poměrně jasně a přímočaře. Herecky asi nelze nic vytknout, na druhou stranu pořád nejsou výkony takové, aby se na ně vzpomínalo. Smrt stopařek je dobrým filmem, který se nijak neliší od ostatních filmů podobného žánru z dané doby. Při deštivém sobotním odpoledne spolehlivě zabaví, ale není důvod se na něj dívat s nějakým větším účelem.

Záchrana chilských horníků (2011) (TV film)

Kvalitní dokument, který nabízí rozhovory s dělníky, pohled na techniku i střízlivou stopáž. Znova to ale vidět nepotřebuju...

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Aha, při sledování série Rambo jsem si skutečně prošel do pekla a zpět... Čtvrtý díl je technicky samozřejmě lepší než předchozí díly, jinak se ale pořád jedná o prachobyčejnej akčňák bez špetky něčeho zajímavýho. Rambo opět pobíhá po poušti, kosí jednoho šmejda za druhým a přežívá nemožné... Příběhově je to naprostej odpad a Stallone by se měl vrátit na hereckou základku. Palec nahoru za docela dobrou kameru a sem tam i trochu napětí. Furt mám ale tak nějak dojem, že kdybych od filmu na dvacet minut odešel, o nic zásadního nepřijdu.

Rambo III (1988)

Tak tohle je ubohá filmařina, trojka je úplně stejnej průšvih jako dvojka... V podstatě bych mohl komentář z předchozího dílu zkopírovat a vložit sem. Když o tom přemejšlím, tak je možná možná tenhle díl o něco málo lepší, ale víc jak jednu hvězdu ze mě nedostanete. To, co Stallone ve filmech předvádí, nemá s herectvím nic společnýho.

Rambo II (1985)

No to byla zas jednou ptákovina. Spousta klišé, nesmrtelnej Rambo a totálně nehrající Stallone. Ze všech filmů, co jsem s ním zatím viděl, by tohle jeho herecky nejhorší výkon... Ale kdybych měl film hodnotit jako parodii, tak klidně ty tři čtyři hvězdy dám. :-) Jenže já se obávám, že to tady rejža a scenáristi mysleli fakt vážně...