Prodloužený čas (1984)

Sympaticky zahrané od Táni Fischerové... Jinak ale takovej velice průměrnej, až skoro zbytečnej film. Kopeckého mám rád, ale v tomhle filmu mi tak nějak neseděl.

Raport (1968) (TV film)

Raport je "malej" film s jednoduchým příběhem, ale skvělými herci, především Vladimírem Hlavatým a Menšíkem. Ta atmosféra by se dala krájet.

Velká oříšková loupež (2014)

Průšvih, tohle byla absolutní nuda. Velká oříšková loupež je na dnešní poměry velice průměrná naanimovaná, má naprosto tuctovej a nezajímavej příběh. Chybí víc vtipných scén a dialogů, chybí zajímavější hudební doprovod, chybí mi tam nějaká originalita. Na Oříškovou loupež velice snadno zapomenu. Mimochodem, ten pes byl dost protivnej už ze začátku, ale jakmile začal mluvit, stal se mi nesympatickým ještě víc.

Ledové království (2013)

Docela fajn pohádka se zajímavým příběhem... Možná mě ale víc bavila ta zpívaná první třetina, pak už moje nadšení trošku opadlo. Jako celek je Ledové království typickým představitelem nových "mainstreamových" animáků, které stačí vidět jednou a pak upadnou v zapomnění. Není to vyloženě špatný – spíš zoufale nezajímavý. Možná už jsem animace tohodle typu překoukanej, ale přijde mi, že tu už všechno prostě někdy bylo.

Blázni ze stadiónu (1972)

Nekomediální komedie se střeštěným příběhem plná trapných pokusů o vtip, nevýrazných herců.

Lilja (2002)

Tady asi není potřeba o maximálním hodnocení kdovíjak přemejšlet. Lilja 4ever je skvěle zahranej film (ode všech: jak Lilja, tak Andrei, tak Witek, ale stejně tak i Voloďa nebo i třeba ti pouliční frackové v Rusku). Celé je to natočené v miniaturních podmínkách, ale atmosféra je tu dokonalá. Tohle se povedlo.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Velmi zajímavej příběh, kde se kloubí napětí s Mijazakiho fantazií. Když se do týhle kombinace ještě zakomponuje vynikající hudební doprovod, dostaneme skoro podobnej epos jako Princeznu Mononoke. Oproti ní je ale přece jenom Laputa mnohem víc povrchní a jednotvárná. Ale i tak se jedná o prvotřídní podívanou.

LEGO® příběh (2014)

Hezký, vtipný, nápaditý, provedený do posledního detailu. Svět lega diváky naprosto pohltí a nepustí až do záverečných titulků (fakt jsem se po skončení filmu divil, co to okolo chodí za divný lidi z masa a kostí :-D). Lego příběh má v sobě spoustu (ale opravdu mraky) dobrejch nápadů, stavebnicovej potenciál je tu využitej do poslední kapky. Je to plný hezkejch detailů, kde se vyplatí nesledovat pouze hlavní děj, ale i to, co se odehrává okolo. Potěší i množství odkazů na nejrůznější filmy, nebo jenom přítomnost některých lego pajduláků, které dobře známe z dětství (duch, indiánskej náčelník atd.), nostalgie tady zabírá na plný pecky. Nicméně přestože jsem zatím film vyzvedával do nebes, nemůžu tu pátou hvězdu přidat. Nějak mi vadila ta akční část, která podle mě do podobných "rodinných" animáků nepatří. Jasně, ani svět z kostiček lega není jedna velká pohádka a jasně, sem tam se v příběhu něco akčnějšího stát musí. Ale tady toho bylo tak nějak moc. Tak jako tak, výslednej dojem mi to nezkazilo a Lego příběh můžu bez váhání doporučit. Rozhodně to je kousek, na kterej se kdykoli rád podívám znovu.

Potomci lidí (2006)

Pitomci lidi natočili další (pod)průměrnej sci-fi thriller, kterej se, i přes zajímavej hlavní námět, nevyhne spoustě klišé. Clive Owen zahrál svou roli mistrně, ale film to nezachránilo. Celý je to tak nějak dlouhý, nemastný, neslaný... A když už to vypadá, že by se mohlo začít něco dít, přijde konec. Tímhle mě Cuarón zklamal.

Signalis (2008)

Nápaditý, ale nezábavný a nudný. Chtělo by to nějakej komickej prvek, větší interakci s okolním světem nebo nějakej výraznej posun v "ději". Takhle se během pěti minut nic moc neděje, což je škoda, protože potenciál tu rozhodně byl.