Heil (2015)

50th IFFKV Na můj vkus až příliš aktuální i pro naši zemi, byť náckové by šli zaměnit i za jiné skupiny... A vydržte na závěrečné titulky, text písně je v titulcích a z toho mě vůbec mrazilo, jakkoliv zejména druhá polovina filmu byla až příliš rozlehlá a chvílemi i "vtipná za každou cenu"

Mediterranea (2015)

50th IFFKV v dnešní době velmi aktuální téma pro naše média, jak film ukazuje, v jižní Itálii je to ale totéž už mnoho let. zručně natočený snímek, který nevidí jednostranně ani afričany, ani Italy.

Zbrusu Nový zákon (2015)

50th IFFKV pár fórů super, kino se bavilo, ale asi jsem nebyla naladěná...

DobroDRUH (2015) (pořad) odpad!

Nazývat se dobrodruhem by mě ani ve snu nenapadlo. Přesto se obávám, že i já na svých baťůžkářských dovolených zažívám víc dobrodružství a že u toho rozhodně nefňukám, že ve srílanských autobusech není klimatizace nebo že během vietnamskýho monzumu moc prší.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Já vám nevím... Mohla bych sem napsat, jaký je to opus a bla bla, ale já u toho 2krát málem usnula, hudba byla až na výjimky příšerná kakofonie a celkem nic jsem z toho nepochopila... Tak snad někdy dospěju natolik, abych ve filmu probrala aspoň tečku ve větě...

Revival (2013)

Víte co? Jak je to blbé, tak to byla sranda! PP sice řve z každého záběru a uznávám, že vzhledem k tomu, že jsem z Hořovic, mám k filmu sentimentální vztah. Ale po dlooouhé době je to film, na který bych s klidným svědomím poslala svoje rodiče i kamarády, aby se pobavili.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Všechno podstatné už je napsáno v komentářích pode mnou, takže jen stručně: seriál má skvělé obsazení, scénář neustále překvapuje novými, více či méně neočekávanými zápletkami, které ač se mnohdy zdají být vedlejší, nejsou nikdy zbytečné. Aktuální téma války proti terorismu je zde podané tak, že vás na rozdíl od jiných zpracování nes**e. Al Kaida a spol. tady nejsou proto, aby je seriál pomlouval, pošpiňoval a odsuzoval, terorismus prostě bere takový, jaký je, a čerpá z něj jen situace, které nastávají. A co je zdaleka nejlepší: zapomeňte na politickou korektnost! Osobně dávám 95 %. Pět procent ubírám proto, že druhá série je prý ještě lepší a musím si nechat nějaké těšení ještě na tu.

Ať to stojí, co to stojí (2000)

Možná jsou dvě hvězdičky nadnesené hodnocení, protože scénář je tak blbý, až si člověk říká, že už to snad ani není možné, v sobotním odpoledni při žehlení mi film ale udělal skvělého společníka.

Za borovicovým hájem (2012)

Ve chvíli, kdy se Ryan Gosling na plátně potká s Bradleym Cooperem musí každý aspoň trochu inteligentní člověk tušit, jak se děj bude dál vyvíjet. A víte co? Mně to tentokrát bylo úplně jedno. Pominu, že oba zmíněné miluju (zejména Goslinga... Zlí kluci byli vždycky víc sexy než ti hodní), ale film si i přes svoji délku a to, že jsem na něj šla od 23:15, dokázal udržte moji pozornost a ani okamžik jsem se nenudila. Neříkám, že to nešlo ještě trochu sestříhat, ode mě ale stejně dostává borovicový háj 95 %.