Královská cesta (2010)

Islanďané jsou zvláštní. Dělají zvláštní (ale skvělou) hudbu, zvláštní (ale skvělé) filmy. Královská cesta rozhodně patří mezi ty nejpovedenější, co se mi zatím poštěstilo z jejich kinematografie vidět. Příběhy jednotlivých postav byly nadmíru zvláštní. Natolik, že se aspoň v jedné z nich každý z nás musí vidět. Takže díky, paní režisérko! Diskuse s Vámi byla stejně skvělá a vtipná, jako film sám!

O.k., dost a sbohem (2010)

IFFKV - letos druhý film, po Stranger things dalsi snimek, ktery me do kolen tedy nedostal. Na to, ze se pracovalo s neherci, je to uctyhodne prirozene, ale to je tak vsechno. Charakterove rysy hlavni postavy se vzajemne vylucovaly, nektere sceny byly naprosto zbytecne dlouhe, jine zcela nesmyslne zarazene, filmu proste naprosto chybi nejake "grady". Ale na druhou stranu: byla tam spousta opravdu vtipnych momentu, u kterych se clovek uprimne zasmal!

Podivnější věci (2010)

IFFKV Tenhle film je opravdu ´"podivnejsi vec". Melo to i sve svetle momenty ze zivota bezdomovce, ale celkove se clovek o nikom z nich nedozvedel. Bylo to tak divne, ze k tomu proste ani nejde komentar. Snad jen to, ze znova uz bych to tedy videt nechtela ani nahodou a zitra uz nebudu vedet, o cem tenhle fiolm vlastne byl :/

The Yellow Handkerchief (2008)

Po dlouhé době něčemu dávám za 5 hvězd. Pár chyb by se tam jistě našlo, i ten konec je na můj vkus příliš idylický, ale celkově mě to prostě bavilo a všem jsem jim fandila. Prostě jsem opravdu chtěla vědět, proč seděl. A bylo to přesně tak, jak jsem čekala...

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Potácela jsem se mezi pěti hvězdičkama a odpadem, takže nakonec volím 3 hvězdy. Protože takovouhle bejkovinu člověk jen tak nevidí. Žralok, který zsežere letadlo za letu, pak si smlsne na golden gate a vědátoři s barevnejma zkumavkama mě prostě dostali! Když se na to člověk podívá vážně, tak jsou troškovy filmy poklady světové kinematografie, když se na to podíváte ale jako na béčkovou zábavu, tak je to prostě paráda!

Sbohem, živote (2006)

Když jsem v roce 2006 byla na MFFKV poprvé, měla jsem to štěstí, že jsem shlédla i tenhle film. Na filmu je velmi znát, že jej točila žena - a ještě k tomu očima ženy. Ať už si budeme o genderové rovnosti vykládat cokoliv, některé věci naštěstí zůstanou rozdílné. Není mnoho filmů, které by ve mně zanechaly tak hluboký otisk, že bych se k nim neustále chtěla vracet a podívat se znovu a neustále hledala nějakou možnost, jak to jen udělat. Více takových filmů!

Manažeři (2010)

ja proste nejak nechapu, proc tady tolik lidi film zavrhuje proto, ze je manazerech, ktery byly preplaceny. mozna nekomu nedochazi, ze to preplaceni nebyla anitak jejich vina. ano, film jeplny klise, ale taky nadeje, ze poctivy lidi jsou (Aflleckuv svagr), ze je skvely, kdyz ma clovek rodinu, ktera ho podrzi atp. Ano, Afflecka mi misty rozhodne lito nebylo, ale na druhou stranu, ten pravej hajzlik byl velkej sef, ne on... Vzdycky je tezky jit v zivotni urovni niz, nez vas kdy napadlo, ze byste mohli byt.

Tři dny ke svobodě (2010)

Po Na Odstřel, který mě dost iritoval, se Russel Crowe ukázal v hooodně zdarřilém thrilleru. První část, kdy plánuje útěk manželky z vězení, vás vzhledem k Russelově povaze neustále přesvědčuje o tom, že tohle musí dopadnout špatně. Druhá, útěkářská polovina filmu už ej ale nářez. Nejen, když Russel jde,a odstřelí dealera drog, což by do něj ještě pět minut před tím řekl asi málokdo. I když už jsou na útěku a policajti je hledají, člověk si říká, jak mohl udělat tak strašné chyby, aby v zápětí přišel na to, že to byl jen sakra chytrý krok, jak je zmást. A to je to, co tu psal už někdo přede mnou: chvílemi opravdu nevěříte tomu, že se jim utéct podaří. A doufáte, že to nějak vymyslí. Takže pokud chcete film plný napětí, kdy budete cítit, jak se vám zvyšuje adrenlin v krvi, po Unstoppable je tohle můj další tip, byť žánrově jde samozřejmě o něco úúúplně jiného. Ale dech se mi tajil stejně! (90%)

TRON: Legacy 3D (2010)

co bych tak řekla... Moje hodnocení není kdovíjaké (u mě je to způsobeno spíš žánrem...), ale už kvůli tomu soundtracku od Duftpunk to musíte vidět!

Králova řeč (2010)

Chtěla bych sem napsat nějaký extra vybroušený komentář, ale prostě nemám slov. Už dlouho jsem nenarazila na tak krásně zpracované drama, pro mě jako pro lingvistku navíc obohacené o krásné téma "jakou moc má slovo". Prostě a jednoduše: Tohle prostě musíte vidět! Akademie naštěstí vyslyšela prosby mé a milionů jiných, Colin Firth toho Oscara má naprosto zaslouženě!