Med (2010)

Stejně jako jsem tomu nedávala hodnocení po projekci (IFFKV), tak to nebudu hodnotit ani teď. Bylo to... zvláštní a vyčerpávající cosi, kde se vůbec nic neděje a je tam pořád hrozná tma... Navíc žádná hudba a takřka žádné dialogy...

Knight Rider (1982) (seriál)

Jako malá jsem ten seriál milovala (!) a když jsem teď o víkendu zase jeden díl viděla (i s těmi jeho šílenými prostřihy), byla jsem nadšená stejně jako před deseti patnácti lety. Ty hvězdičky nejsou za kvalitu ale za to, jak mě to tehdy bavilo. A taky za hudbu - titulní skladbu mám už nějaký ten pátek jako vyzvánění na telefonu :)

Kuky se vrací (2010)

Takhle milý film se skvělou animací jsem už hooodně dlouho neviděla. Možná je to mojí slabostí pro loutky, možná tou pro pohádky a koneckonců i tou pro hlas Zdeňka Svěráka. Co mě trochu rušilo, byl Ondřej Svěrák. Ani ne tak hlas, který mnozí považují za nevhodný, jako spíš jeho herecký výkon. I v jeho věku tu máme určitě dost šikovných dětských herců. Na Pytlíka Zapíka stejně jako na Hergota, který je made in China, asi jen tak nezapomenu. Zbývá jen dodat, že je trochu škoda, že film není určen pro ty nejmenší děti, ale spíš pro dospělé. Některé věci jsou v něm nedořečené a dětská mysl je pak nemá šanci pochopit. Jen by mě zajímalo, jestli se Mazel vrátí nebo jestli bude ochráncem lesa :)

Návrat černého hřebce (1983)

film hodnotím čistě podle nostalgických vzpomínek, viděla jsem ho naposledy jako malá holka. Ale vím, že jsem to žrala od první do poslední minuty. A to si pěknejch pár hvězdiček prostě zaslouží.

Kawasakiho růže (2009)

Téma jako takové je velmi silné, ostatně, otázka spolupráce s stb, na kolik byla dobrovolná atp, je stále aktuální a bolestivá. začátek filmu se motá kdesi ve vzduchoprázdnu a i když se nakonec "zakotví", tak tam ta pachuť prostě zůstává. Ladislav Chudík v roli estébáka byl prostě úžasný a v jeho případě nemám ani výtky vůči scénáři. Chápu, že vykreslení některých postav a jejich motivací (jako třeba Milana Mikulčíka nebo Petry Hřebíčkové) nebylo pro film důležité, proč jim je ale potom dáván takový prostor...? Celkový dojem za čtyři hvězdy, ale... NĚCO tomu chybí. Hřebejk si určitě zaslouží pochvalu, ale příště by to chtělo věci víc dotáhnout do konce. Hlavně naznačené otázky, které si žádají odpovědi, a občas dost krkolomné dialogy.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Pohlreich vařit umí, ale jeho sprosťárny mi prostě vadí. A je mi jedno, že vedle Ramsaye je jen slabý odvar. Pořad jako takový je udělaný dobře, ale hlavnímu protagonistovi prostě nemůžu přijít na jméno.

Divoši (2007)

Dlouho jsem přemýšlela, jetsli za tři nebo čtyři hvězdy. Tři hvězdy si nakonec vysloužil za poněkud zdlouhavé tempo...

Rozervaná objetí (2009)

Jsem velkým fanouškem filmů Pedra Almodóvara a nemám ráda, když někdo tvrdí, že skalním fanouškům se bude líbit všechno. Rozervaná objetí jsou filmem, který stojí za to vidět, v Almodóvarově "knihovničce" jsou ale i lepší kousky. I přesto ale za čtyři.

Ten kluk (2007)

kdo neviděl, nepochopí. Za těch pár let, co jezdím do Varů, se tenhle film řadí k tomu nejlepšímu, co jsem tam kdy viděla. Skvělá kamera, neuvěřitelně lidské podání hlavního hrdiny Andrew Garfieldem a konec, ze kterého mrazí. proč byl dvanáct let ve vězení se dozvídáme až v průběhu filmu, a ač byl jeho čin opravdu otřesný, nějak se nemůžu zbavit pocitu, že za to "tak úplně nemohl".

Pelíšky (1999)

říkejte si kdo chcete, co chcete, ale já tenhle film prostě žeru. Občas mám pocit, že jsem celou střední školu nestrávila ničím jiným, než koukáním na Pelíšky.