Interview s upírem (1994)

Upíři? Brad Pitt, Tom Cruis, Antonio Banderas... bez debaty vražedný film pro téměř všechny příslušnice slabšího pohlaví. My prostě vždy budeme mít slabost pro zloduchy. Navíc pro ty co se starají o děti.

Super drbna (2007) (seriál)

Mladí a neklidní z 21. století na Upper East Side. Ach jaké ta smetánka musí řešit problémy. Společnost bohatých a nezávislích prolezlá intrikami. Taky bych brala zaletět si jen tak na oběd do Paříže. No nic musím se spokojit pouze se seriálem.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Můj první film v multikině, můj první tříhodinový film, můj první fantasy film v kině a můj první nádherný zážitek. Tenhle film měl pro mě hodně poprvé a to včetně toho, že to byl první film na který jsem šla do kina více jak jednou a díky tomuto filmu jsem poznala spoustu nových a super lidí. První film kvůli kterému jsem četla knihu a první film u kterého jsem uměla na zpaměť snad celý scénář a komplet titulky. Z filmového hlediska, super režije, nádherná kamera, úžasná hudba, speciální efekty a herecké výkony a to že se tam našla plejáda chyb? My si z toho udělali hru. No myslím, že prsten moci, který už nosím denně 9 let na ruce je jasnou vizitkou.

Nebezpečná krása (1998)

Pohled na nejstarší řemeslo mezi krásou Benátek. Film, který téměř u každé ženy musí vzbudit myšlenku,"Co bych já dělala". Rufus je ve své roli tak okouzlující a naprosto "k sežrání" avšak filmařům se povedlo zachytit klasickou společnost a především muže té doby. "Já jsem muž, to že mám manželku a milenku je normální, ale pro ně já musím být ten jediný muž." Musím se přiznat že mi chvílemi bylo jeho manželky i líto. Nu což, film romantický, erotický ale to je asi vše. Napětí a dramat se moc nedočkáte.

Kouzelná romance (2007)

Já tuhle pohádku prostě miluju, je tak naivní, ukňouraná, prosťounká, romantická ....a.....a.... Prostě pro holky co věří že jsou princezny a ten princ tam někde je a to vše s písní na duši a v rytmu velkoměsta. + nádherná kombinace animace a hraného filmu.

Mary Poppins (1964)

Další z filmů mého dětství. Film tak krásně barevný, rozmanitý a hravý. Scény a písničky, které jsem si zapamatovala, ačkoli jsem zapomněla název filmu (problém s tím, že dřív se u nás moc klasických amerických filmů nehrálo). Moje první vlaštovka k americkým klasickým filmům a Hollywoodu. Kdo by prostě nechtěl tuhle chůvu. Ach jak já miluji scénu, když uklízí ten pokoj. :'-)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Vidět film s úžasným hercem, který je už bohužel mrtvý, pod taktovkou "snivého" režiséra? Pro mě nutnost. Směsice barev, kostýmů, scén a to mluvím pouze o tom co se děje před zrcadlem. Když vstoupíte do země sých snů a pokušení, je to, jako byste skoro vstoupili do Daliho obrazu a je to vskutku nádherné. Myslím, že nejen mne napadlo, "co by ukázalo zrcadlo mě?" Herecké výkony byly nádherné a jejich postavy uvěřitelné. Malé mínus pro mě byly občasná hluchá místa ale budu vždy vděčna Gilliamovi za to, že Heath byl naposledy mužem v masce bez minulosti a ne Jokerem a úlohu zrádce a záporáka za něj převzali jiní. Kdyby tohle někdo plánoval, nedopadlo by to tak krásně. Pro mne tento film za to jít na něj do kina rozhodně stál.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Trojan a Töpfer...dokonalá kombinac. Seriál plný humoru, akce, silných mužů a krásných žen. Můj dojem z toho umocňuje i podobnost v chování vrchního Arazíma a mého táty. A mimo to jsem strávila s Humoreskama více jak dva týdny v kuse :)

Amélie z Montmartru (2001)

Jednoznačně film ve kterém jsem se našla. O kráse Paříže ani nemluvě. Na tento film nikdy nezapomenete.

Přátelé (1994) (seriál)

Seriál který i když uvidíte každý den, tak vás pobaví. Prostě kultovní záležitost. Ach ty hodiny koukání, když jsem byla nemocná ...