Margaret (2011)

Popravdě jsem se na tento film těšila nejvíce. První půlhodina filmu nabízí zajímavý pohled na lidi pronásledované vzpomínkami na nehodu a výčitkami. Poté se však příběh přesouvá do zmatečné směsice. Dívka (excelentně zahraná Annou Paquin) obviňující muže ze zavinění nehody (ačkoli mi celou dobu v hlavě běželo, že je to vlastně její vina), dějová linie s matkou, která mi v příběhu přišla naprosto zbytečná a zcela nepochopitelná aférka s profesorem bez jakéhokoli poučení či zakončení. Kdyby pan režisér prostříhal dvouhodinový film na solidní hodinku a půl, byla by z toho pětihvězdičková podívaná.

Lawrence z Arábie (1962)

Dřív jsem si myslela, že Pán prstenů bylo to nejdelší co jsem viděla ...Lawrence to přetáhl do téměř 4 hodin. Ve festivalovém duchu a na velkém plátně to byla příjemná podívaná. Něco mezi Forestem Gumpem, Švejkem, Indianem Jonesem, Williamem Wallacem a posledním mohykánem. Vše v jednom a na velbloudech! (a konečně chápu vzezření Adama v Prometheovi) ;)

Houbaření (2012)

Příjemná dávka černého humoru. Bez chvilky nudy :)

Konspirátor (2010)

Velmi poutavý pohled na jednu ze stránek světové historie.

Prometheus (2012)

Nejsem a nikdy jsem nebyla příznivcem této kategorie sci-fi filmů. Kategorie, kde lidi mají pocit, že když jejich kumpány žere zmutovanej hazjzlík (a to celkem úspěšně), musí jim jít pomoci. Které nutká na cokoli šahat a dokazují jak je lidská rasa nejen odhodlaná k přežití ale také pěkně hloupá. Nikdy jsem v sobě neměla touhy po objevování vesmíru takže si ráda zůstanu doma. Co se týká tohoto filmu, Vetřelce jsem nikdy neviděla a i přesto jsem si film vychutnala (moje garde také i přes rozdrcenou ruku). Fassbender jakožto naprosto nečitelný humanoid byl zcela bezkonkureční, osobně mám ráda i Noomi, bohužel mi její výkon nepřišel moc přesvědčivý. O ostatních členech posádky nemám co říct...ani jeden z nich se mi k srdci nepřisál. Hudba bohužel také moc na mé ušní bubínky nezaútočila. Opět jsem se však k mé nelibosti setkala s koncem nekoncem. Rozhodně však doporučuji se na film kouknout a já slibuji, že se někdy podívám na Vetřelce (když už vím jak vznikl). Slovy Davida, třeba "netuším, co v tom je".

Královská aféra (2012)

Na Evropské poměry velmi dobře zvládnutý historický film. Bohužel mi přišla stopáž 128 minut (přišlo mi to spíš jak 200) zcela zbytečná. Film "tak trochu" nakousne od všeho trochu. Nelze tak očekávat, že člověk na konci filmu uroní byť jen jedinou slzu. Chtělo by to trochu více akce a rychlejší spád.

Avengers (2012)

Popravdě přiznávám, že jediný samostatný film jsem neviděla Hulka (ale to určitě napravím) Jinak naházejte do jednoho filmu mocného Thora, velmi přitažlivého a geniálního milionáře, nebezpečného ostrostřelce, chlápka s menšíma návalama vzteku a uraženého boha (Lokiho úsměv je podmanitelný ať páchá zlo nebo ne) a máte zaděláno na úspěch (omlouvám se ale Kapitán mě štval už od samostatného filmu a na Scarlettku neletím). Pokud tedy chcete film, kde můžete vypnout, nemusíte přemýšlet nad souvislostma, baví vás akce a humor (je ho dostatek Hulk/Loki, Hulk/Thor ... Thor :D) a překonáte náznaky typického amerického patosu, jako je nezdolatelná víra v lidstvo, jeho odvahu a to, že veškeré hrdiny má pouze USA. Musíte tenhle film vidět! Btw. Stan Lee! Joooooooooo! Ačkoli jsem byla přihlášena na projekci, musím poděkovat uživatelce Lamiczke za to že mě sebou vzala jako +1 do Imaxu, kde jsem byla poprvé v životě. Ohledně kina asi tolik: mega plátno tomuhle filmu opravdu sedí a film mi to zvedlo o jednu hvězdičku. Malý problém jsem měla jen s tím, že ru rychlých scén mi trvalo než jsem si zaostřila a v případě titulků jsem se po pár minutách ani nesnažila je číst, zbytečně odváděli pozornost od filmu.

Bitevní loď (2012)

Původně jsem chtěla ty hvězdy dát tři ale po menším rozjímání jsem se rozhodla, že ne. Typický americký sci-fi film. "Nevadí, že je nepřítel silnější a inteligentnější, dokud máme jednoho amerického hrdinu, jsme v pohodě." Osobně nemám ráda sci-fi filmy s velkýma příšerama a zvukama jak z Války světů ale tohle jediné ten film zachraňovalo. Hudba super, efekty také ale mínusů požehnaně. Co mi neskutečně vadilo, bylo to, že film neměl žádné vysvětlení. Aspoň pro mě. SPOILER ALERT! Hlavní hrdina je tak nesympatický už od prvního momentu, že jsem si po první půl hodině filmu přála, aby to odskákal on a ne starší bratr. Liam Neeson jakožto velký tahák byl 90% filmu za hermeticky uzavřenou kopulí a kopal se do prdele. Další amerikanismu, strčte chlapečkovi bloncku z časáku a dejte jí taky nějakej ten záchranářskej komplex. Jak z toho neudělat "typický americký blockbuster"? Nezapomeňte na invalidu, nějakého toho cizince (japonce) a černou ženu (v tomto případě Rihannu jejíž úkol jsem zcela nepochopila, ale může si škrtnout, že někde hrála). Já z toho mám jediný závěr. "Nevolejte do vesmíru, když se nechcete bavit. Vy zavoláte kamarády, oni přijedou, cestou se vám bohužel srazí s blbě umístěním teleskopem, mají defekt na lodi a rozbije se jim mobil. Při nehodě byl zraněn tlumočník a oni jediné co chtějí je zavolat si o nového. Američané to však nechápají a začnou po nich střílet. Prostě lidi!"

Coriolanus (2011)

Když opomenu počáteční spoiler pana Hilského na začátku projekce (který nemilosrdně odtajnil konec příběhu) musím uznat, že se jedná o zajímavé dílo a na Fiennesovu prvotinu, velmi povedené. Jedno z méně známých děl mistra Shakespeara, které je však nadčasové a dá se bez zbytečných úprav zasadit do 21. století. Herecké výkony obou hlavních protagonistů jsou velmi povedené, avšak celkově film působí, jako dílo vytvořené s minimálním rozpočtem, nedostatkem lidí a tak nějak celkově spíchnuté na koleni. I když se na film podívám jako na "art" film, chybí mi propracovanost tématu lidských oveček (která je už od dob napsání, zcela stejná). Celkové skóre: 1 * za to, že jsem do včerejška nevěděla, že toto dílo existuje a zápletka mě značně zaujal, 1 * za Raplha a Gerarda, a 1 * za spojení dohromady a lehké pootevření očí. Nicméně - 1 * za sice dobrý výkon Vanessy Redgrave, ale většinou takový, že bych jí nejraději nabodla na tu vlajku (a celkově za Odipovský komplex a místy až utahané monology/dialogy) a - 1* za to že si Raplh nedal tu práci udělat masovější scény, sehnat více lokací a nenechal své postavy trochu více trápit, aby je mohl divák litovat nebo nenávidět.

Hunger Games (2012)

Pořád se nemohu pochopit za to, co mě vedlo k tomu číst knihu o tom jak se děti vraždí pro pobavení ostatních. Nebyla jsem však fenoménu ušetřena a dokonce jsem si zašla o půlnoci do kina. V čem měl u mě film plus, tak to je hudba a to, že se film držel knižní předlohy, i když bylo vypuštěno několik nepodstatných věcí. Příběh nemohu hodnotit, protože jsem věděla o co jde, což mi možná trochu zkazilo dojem z filmu a z nepředvídatelnosti, kterou si užili ti, jenž knihu nečetli. Pokud na to koukám jako na film bez knižní minulosti, tak se dílo povedlo. Herci jsou příjemní, zajímavá prostředí, kostými, hudba. Bezvýznamné plus za pár vtipných scén, jednu plačtivou a lekačku, která nadzvedla všechny. Malé - za nedostatek interakce a plameny na šatech, které byly opravdu špatně udělané. Jedno velké mínus, a to za kameru, která byla na můj vkus hrozná. Roztřesené záběry a v bojích jsem netušila kdo je kdo. Verdikt: míň keců a pozlátka a více důraz na samotnou hru by neškodilo.