Ohňostroj (1997)

Poetikou, dějem a celkovou roztahaností mi to připomnělo mého oblíbeného Kim Ki Duka, bohužel z tohoto filmu jsem si neodnesla nic zapamatovatelného ani poučného či rozporuplného.

Servírka (2007) odpad!

Nechci dítě tak ho prodám abych opustila manžela?! To se tvůrci fakt zbláznili nebo nudili?

Láska a jiné závislosti (2010)

Nevím kdy k tomu přesně došlo, ale z jistého hlediska mi u romantických filmů chybí ta romantika. Tyto filmy začínají býti poslední dobou spíše o sexu, ne že by mi to vadilo, ale kam se poděla ta jiskra? Celkově je téma filmu zajímavé (né jedinečné), ale trochu mě mrzí že stránka prodeje léků nebo naopak Magginy nemoci není nějak prohloubena. Co se musí nechat, tak to že jsem se u filmu párkrát od srdce zasmála.

Válečný kůň (2011)

Co se filmu nedá upřít je Spielbergovskej podpis, který je vidět na "malebných" záběrech krajiny a "naturalistějšíchů záběrech kamery. Bohužel jsem si za celé dvě hodiny nedokázala ani koně ani lidé, kteří ho měli za své, vytvořit nějaké pouto. Věcí, která mi docela vadila byla ta, že i němečtí vojáci mluví anglicky (a někdy i německy) takže bez znalosti vojenských uniforem 1. světové války, jsem občas nemohla rozlišit kdo je kdo. Jedno plus tedy za koně, 2 za to že ten příběh byl alespoň něčím zajímavý a 3. plus za to, že mě pobavilo "pozastavení války" pro záchranu koně ... a za scénu s kleštěma ;)

Noc hrůzy (2011)

Upírské filmy jsou kapitolou samou pro sebe. Proto se mi i líbilo, že si autoři občas udělali srandu z upírské "nauky". Pro mě trochu mínus, že chudáka Collina měnili do ošklivé zrůdičky, ale přiznejme si to, tak i tak...kdo by se od něj nenechal kousnout?! U mě se řadí mezi "upírskou elitu" po boku Brada, Toma, Alexe, Antonia a Stuarta!

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Válečné příběhy mám bez zcela pochopitelných důvodů ráda. A ačkoli jsem to asi přehnala s tím, že jsem to celé zkoukla v průběhu 24 hodin, musím uznat, že je to nejlépe natočené válečné drama. Při každém dílu jsem málem ani nedýchala a na konci jsem si poplakala, zřejmě i kvůli tomu, že to co vypráví veteráni na konci mi připomnělo jak mi můj děda vyprávěl o válce.

Černobílý svět (2011)

Velmi zajmavý pohled na americkou společnost a ženy "na úrovni", kterým vychovávají děti černošky, které jsou o úroveň víš.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Pokud nebudu soudit tento film jako remake, tak se mu něco upřít nedá. Američanům se povedlo do filmu propracovat alespoň nějakou tu dávku humoru. Ale i když se o to švédové asi nesnažili tak to švédské verzi nic neubralo. V této verzi mi to místy přišlo chvílema dosti trapné a spíš k pláči. Kdyby přede mě postavili Daniela Craiga a Michaela Nyqvista, tak asi sáhnu spíš po Craigovi, ale toho jsem postupem času přestala mít ráda a víc jsem si přála aby to byl zase Nyqvist, kterého jsem si postupem času zamilovala. Stejné je to i s představitelkou Lisbeth. Zatím co u Noomi Rapace jsem měla pocit, že se jedná o opravdovou drsňačku a životem zkoušenou "slečnu", u Rooney Mara jsem opravdu trpěla. Netuším proč celý film prošišlá, vypadá jak když jí něco bolí (v jednu chvíli opravdu bolelo) a v erotických scénách je zcela nekoukatelná. Je těžké soudit film který je remakem, jako samostatný film. Kdyby toto byl samostatný film, tak má u mě 4 hvězdy, ale jelikož mohu porovnávat, tak je mi líto. Jedna hvězda dolu za to že Craig je sice Craig, ale Michael a Noomie jsou prostě lepší! A promiň Danieli, ale humoru je někdy až moc! Druhá hvězda dolu za to, že američtí filmaři rádi dělají multijazykové filmy. Švédská kniha, Švédsko, jediná hlavní postava je švéd, všichni mluví anglicky, i ty pitomé články v novinách a televizi jsou anglicky, na domech jsou švédské cedula a hrdinové si jen tak náhodou občas prohodí švédská slovíčka. Ale notak! Tack!

Pearl Harbor (2001)

Jen škoda, že nám ten příběh amíci ukradli.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Nezlobte se na mě, osobně jsem byla z prvního dílu nadšená a Johnny je jako vždy k zulíbání, ale já už prostě nevím kdo je s kým a na jaké lodi. Třetí díl se pro mě stal naprostým se ztracením na moři a už nevím jestli je to "muž přes palubu" nebo "země na obzoru".