Žena v černém (2012)

Daniel vyměnil hůlku za svíčku se sekerou a vydal se na blata. Krátká stopáž mi trochu vadila, zejména ve vrcholné scéně, kde by se ještě dalo udělat párkrát bu bu bu. I tak jsem však svírala opěradlo židle dost natěsno.

Spartakus (2010) (seriál)

Spartakus = vizuálně efektivní porno. Popravdě řečeno v tom nic jiného není a být já "božstvem" v té době tak bych toho Krakena vypustila dřív a ani Spartakus by mě nezastavil. Nemrzí mě to že není další série, ale vážně mě mrzí fakt, že není kvůli Andymu :(

Umělec (2011)

Natočit v roce 2011 němý film chce odvahu, natočit film o tom jak hvězdu němého filmu převálcuje nástup mluveného filmu...ještě větší odvaha. A ona se ta odvaha vyplatila. Volejte sláva a radujte se. Film. který je po dlouhé době o hereckých výkonech a ne o tom, co se v něm říká.

Děti moje (2011)

Klasický film o tom jak se poperete z životem. Bohužel jsem ve filmu nenašla nic hlubšího. Film je prostě jen příběhem o tom "jak si poradit s manželčinou nevěrou". Žádný srdcervoucí příběh o hledání cesty k dcerám či jiném vztahovém dramatu. Pro mě glób pro Clooneyho zcela nepochopitelný.

Nicholas Nickleby (2002)

V rámci výročí Dickense jsem se podívala na příběh z jeho tvorby. Charlieho od Sons of Anarchy vyloženě miluji a tady se mi velmi líbil. Zase jednou dobře zpracovaný příběh lidského utrpení, zášti a samozřejmě toho nejsilnějšího ... lásky.

50/50 (2011)

Příběh o tom jak se poperete s šancí na život 50/50. Několik úsměvných a několik plačtivých scén. K páté hvězdě bych ocenila trochu více postavy rozpitvat do hloubky ale i tak je to zajímavý film.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Filmaři říkají, že nejtěžší je natáčet s dětmi a zvířaty. V tomhle filmu je obojí a perfektně se to doplňuje. Nádherná kamera a hudba. Úchvatný pohled do světa "němého filmu". Tento film mě překvapil tím že má děj a pouze děj. Žádný nudný začátek, přehršelý prostředek a tklivý konec. Já si vesele poplakala po celou dobu filmu.

Tři mušketýři (2011)

Mám menší osobní averzi proti filmovým zpracováním jistých národních klasik od jiných národů. Když to vezmu postupně. Benátčan je ve skutečnosti němec, mušketýři jsou britové a celý "francouzský" ensamble je směs britů, norů, rakušanů aj. Jedniný bod za Orlanda jakožto Buckinghama a skutečného brita ačkoli s velmi nebritským akcentem. Také by mě zajímalo kde se chudý gaskoněc naučil anglicky, ale čert to vem, anglicky se bude mluvit všude ať se mi to líbí nebo ne. Když přikročím k filmu samotnému... Vizuálně velmi působivé. Krásné šaty a celkem povedený výběr herců až na Milu, která mi byla značně protivná. Vzducholodě? Ach prosím, to byl kardinální krok vedle. Stejně tak Milady a její skoky přes žiletkové nítě a slaňování ze střech. Líbí se mi momentální trend, ukazovat klasiky trochu jinak viz Sherlock Holmes, ale co je moc to je moc. V prních okamžicích jsem si říkala, že hudbu k filmu dělal Klaus Badel (Piráti z Karibiku) a poté Hans Zimmer (Sherlock Holmes) ale až tady jsem zjistila, že je Paul Haslinger pouze vykradl. Když to shrnu, film na který se kouknete v osm na Nově, proč ne, ale nevadí mi, že jsem ho neviděla v kině. Ježí se mi chlupy na zádech když si to ještě představím ve 3D. 1/2 bodu za barvy, 1/2 za Orlanda, Logana, Madse a Christopha, 1/2 bodu za Juno (tu holku prostě zbožňuju i když tady se moc neukázala) a 1/2 bodu za jedinou vtipnou scénu a to pád vlajkového stožáru na jednoho z gardistů. Suma sumárum 2 hvězdy.

Nebezpečná metoda (2011)

Od tohoto filmu jsem čekala trochu víc a hlavně od hereckých výkonů. Co se týká Vigga a Michaela, nemohu moc vytknout, ačkoli Fassy mi přišel místy poněkud komický. Zato Keiru jsem po prvních pár minutách nemohla vystát. Její výkon mi přišel poněkud přehnaný a kostrbatý. V samotném příběhu mi chyběla větší hloubka Jung/Freudovského vztahu nebo větší propracování psychologických analýz.

2012 (2009)

Dojem z filmu jsem si zřejmě zkazila ještě více tím, že jsem na něj koukala se slovenským dabingem. Nemám ráda když americké filmy z rusáků dělají vypatlané mozečky. Také nemám ráda scény kde každým okamžikem někdo může nečekaně zemřít, rozmačkán kde čím. Díky bohu u tohoto filmu byly tak trapně udělané efekty, že mi to po chvilce ani nevadilo a já se musela jen smát. Viva America! Stěhuju se do Afriky!