Gerontofilie (2013)

50-60% ... Rozhodne iný a v podstate aj zaujímavý námet, no chýbala tomu nejaká hlbšia myšlienka. Nebolo to dostatočne rozvité. Bolo to založené čisto na šokantnosti samotnej témy. Škoda

Beyond the Lights (2014)

70-75% ... O tom ako sláva nie je vždy tým, čo interpret chce a hlavne dokáže zvládať. A keď už raz vstúpite do kolotoča šoubiznisu, ťažko hľadáte cestu späť. Nebyť toho odfláknutého scenáru tak by to mohlo dopadnúť ešte lepšie, no i tak sa na to dobre pozeralo a dobre počúvalo. Hudba predčila všetko ostatné. Bola to taká nenápadná variácia osobného strážcu :D

Rio 2 (2014)

55-60% ... Ako celok to nefunguje, ale niektoré z jednotlivých postavičiek excelujú - žabička Gabi či kakadu Nigel a iné vedľajšie postavy. Žiaľ tie hlavné sú stále otravné ako v jednotke. Hudba je však ešte o stupeň lepšia. Takže asi o maličký kúsok viac sa mi páčila dvojka.

Rio (2011)

50% ... Rozprávka bez duše. A ten koniec asi úplne najslabší. Ale fajnovučká hudba a sem tam niečo vtipné.

Nebe existuje (2014)

40% ... V jednom momente ma to nachvíľu dostalo, ale inak je to len obyčajný prvoplánový sentimentálny náboženský blábol. A možno že by mi obsah ani tak nevadil, nebyť toho do-oči-bijúceho spracovania.

Láska na kari (2014)

70% ... Malo to niečo do seba. Príjemné postavy, vynikajúca Helen Mirren, fúzia francúzskej a indickej kuchyne a slinky sa mi miestami zbiehali. Ale občas film pôsobil veľmi fádne a klíšovite. Na jedno pozretie fajn.

Muži, ženy a děti (2014)

75-80% ... Ďalší Reitman dneska a zase veľmi dobrý. Film o vzťahoch, láske a sexe a o relatívnosti signifikantnosti. Milé a sarkastické, no miestami aj závažne depresívne. Adam Sandler po dlhej dobe opäť ukázal, že keď nehraje vo svojich prisprostených komédiách, tak vie naozaj hrať. A inak celkovo výborný cast a zajímavé príbehy.

Prodloužený víkend (2013)

75% ... Dobrá oddychovka. Možno miestami trocha naivná, ale inak dobrá. Príbehovo uspokojí, herecky už ani nehovoriac. Navyše doplnená príjemnou hudbou. Jason Reitman ma vždy vie aspoň trochu potešiť. :)

Slunce nad Leithem (2013)

50% ... Obyčko, priemer, gýč a klišé, nič nové nevymýšľa, snaží sa ísť po vyjazdených koľajách.

Operace: Bílá bouře (2013)

65% ... Nie zlé, ale také, hmmm, koncepčne nesúrodé. Ale ponúklo to aj veľa dobrého. Zo začiatku to aj vyzeralo na nejaký pekný nášup, ale postupom času sa to zhoršovalo.