Rychle a zběsile 10 (2023)

Další pokračování spíše akční podívané než klasických závodů aut, jako byla tato série kdysi rozjeta. I tak chválím opět skvělé herecké obsazení plné slavných es, filmové efekty a děj, který se jen tak nezastaví. Na druhou stranu realita je někde na bodu mrazu. I tak nás diváky pěkně závěr naladil na další pokračování. Dávám 70%, lepší tři hvězdy.

Ali (2001)

Skvělý příběh jednoho z nejslavnějších boxerů všech dob a výborný výkon Willa Smitha. Líbílo se mi, že se děj nezdržoval nudnými věci a hezky pěkně lítat od provazů k provazům. Výborně natočeny byly také zápasy v ringu. Celkově mě film zaujal svoji kvalitou i příběhem a dávám mu 80%, čtyři hvězdy.

Na západní frontě klid (2022)

Úžasně ztvárněné válečné drama, které se realitě přibližuje na dotyk ruky. Výkony hlavních herců jsou na nejvyšší úrovni, stejně jako kulisy, prostředí, kostýmy apod. Je zajímavé, jak válečné filmy jsou skvěle natočené a působí až mrazivě. Tomuto filmu dávám 80%, ubírám jen za to, že děj mohl být lepší. I tak jasné čtyři hvězdy.

Jan Žižka (2022)

Kulisy, prostředí, kostýmy i herci byli na vysoké úrovni. Příběh neměl slitování a nešel pro krev daleko. Čekal jsem ale více událostí i faktů o životě neporazitelného vojevůdce i možná rozvinutější konec filmu. I tak dávám 67% za tři hvězdy.

Známí neznámí (2021)

Určitě zábavná podívaná plná skvělých hlášek a nezáviděhodných situací. Už jsem podobný film viděl, ale myslím že češtíherci to také zvládli skvěle. Na závěr zajímavý střih, jakoby se nic nedělo.

Redeem Team: Návrat Dream Teamu (2022)

Skvěle vystižené hlavní momenty úspěchu jednoho z nejlepších týmů sportovní historie. Velký kredit náleží trenérovi, který dokázal všechny osobnosti spojit v jeden tým.

Notre-Dame (2022) (seriál)

Líbila se mi akce ve všech dílech, divák se málokdy nudil, ale občas se jen musel divit, jak jsou některé scény mimo realitu. To mi vadilo asi nejvíce, jak se na “místo činu” dostane skoro každej či jak nesourodé skupiny se zde objevují. Nicméně o napětí nebyla nouze a příběh se hezky rozjel do hlouby i do šířky. Dávám 65%, tři hvězdy.

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Britská gangsterka má určitě co nabídnout - zajímavé herecké jména, skvělé prostředí i kulisy a místy i slušná akce. Na mě ale celý seriál působil bez většího drajvu a někdy s moc dlouhými dialogy, které mě uspávali. Některé díly skončily tak nějak neurčitě, že divák ani neměl takovou chuť na další díl. Aspoň u mě to platilo, že netrpělivý jsem nebyl. Nejvíce se mi líbila série s italskou mafií. Celkově dávám 60%, tři hvězdy.

Kdyby radši hořelo (2022)

Na úvod pár dobrých hlášek, jinak nemastné neslané bez drivu. Děj velká blbost a trocha kontroverze. Z herců mě bavil jen Michal Isteník. Filmu dávám 35%, dvě slabé hvězdy.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Hezky ztvárněný dokument, od kterého jsem ani tolik nečekal. Zajímavé osobnosti, hezká místa a vždy férový český Honza, který je ztělesněním dobráka, kterému sláva do hlavy nikdy pořádně nestoupla.