Matrix Resurrections (2021)

Nový Matrix mě spíš lákal jako vzpomínka na mládí, když jsem tuto kultovní ságu hltal. Teď musím řícť, že mě Neo a spol. moc nebavil, ačkoliv se nemusí jednat o špatný film. Jen prostě už nejsem cílová skupina milující sci-fi. Matrix Resurrections hodnotím za 40%, lepší dvě hvězdy.

K zemi hleď! (2021)

Skvělé herecký obsazení, docela originální děj, ale že bych byl z filmu unešen, říct nemohu. Sice nejsem příznivcem sci-fi, ale téma mě docela bavilo. Chvilku mi připadalo spojení uvěřitelnosti komety s covidem. Dokud jsme ho neviděli, nedostali atd., tak jsme tomu nevěřili. Věřím, že by se lidstvo a vláda zachovala jinak ve skutečnosti, než v tomto filmu. DiCapria chválím, Meryl Streep se mi tam nelíbila. K zemi hleď dávám 60%, tři hvězdy.

Není čas zemřít (2021)

Film je to určitě skvělý. Nebudu lhát, že jsem čekal ještě trochu víc. Jako vždy od Bonda, který se vždy pyšní neskutečným rozpočtem, velkými scénami i přehlídkou hereckých hvězd. Čekal jsem ještě více akce a soubojů s hlavním padouchem, kterého ztvárnil Rami Malek. I přesto všechno to bylo určitě povedené a důstojné zakončení jedné éry. Daniel Craig byl jako James Bond skvělý. Tento díl hodnotím za lepší tři hvězdy - 70%.

Král Richard: Zrození šampiónek (2021)

Skvělý film o projektu geniálního stratéga Richarda. Je vždy velkou otázkou, do jaké míry děti drilovat a kolik jim dát času pro ně. Samozřejmě dnešní sport je obrovsky konkurenční a do vrcholového se dostanou jen ti největší talenti či největší dříči. Proto je zapotřebí trénovat stále více a více, avšak někdy na úkor volného času dětí. Je ale velká otázka, co je pro ně lepší. Děj byl velice poutavý, neustále se vyvíjel a nejvíce se mi líbily závěrečné skutečné záběry. Filmu dávám 80%, čtyři hvězdy.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Nemůžu napsat, že film není povedený, ale asi nejsem cílová skupina. Moc mě to nebavilo, sci-fi žánr nemusím. Nicméně oceňuji originalitu a grafické ztvárnění. Dávám 45%, tři hvězdy.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Některé pasáže byly již ohrané, ale některé naopak velmi kreativní a originální. Herecké obsazení i výkony na jedničku. Prostředí Prahy také dobře vystiženo. Nejvíce se divák bavil u plnění výzev. Celkově hodnotím za průměrné tři hvězdy - 55%.

Vyšehrad: Seryjál (2021)

Žádné nové věci film nepřinesl, ale i tak jsem se opět zasmál historkám s Lavim. Na film se díky tomu těším ještě více. Snad nezklame.

Chalífát (2020) (seriál)

Skvěle zrežírovaný seriál v odpovídajícím prostředí, který dodá ději mrazivou atmosféru. Hlavní postavy přesně plní předepsané úkoly a chvilku váháte, jestli to jsou ještě herci nebo místní obyvatelé. Každý díl byla k vidění nějaká scéna, kdy divák ani nedutal a tiše si něco přál. Celkově hodnotím za čtyři hvězdy, 85%.

14 vrcholů: Nic není nemožné (2021)

Neskutečný sportovní počin, který mi přijde extrémně nebezpečný. I když Nimsdai Purja říká, že nemá strach, určitě mu tento přirozený pud párkrát naskočil. Záběry z vrcholů osmitisícovek jsou neskutečné, díky za ně. Tomuto dokumentu dávám 80%, čtyři hvězdy.

Azurový sen: Cesta do Wembley (2021)

Podobné dokumenty mě ohromně baví a Azurový sen je toho příkladem. Děj pojednávající o výhře Itálie na Euro 2020 (2021) nám ještě více ukázal, jakou Italové utvořili tentokrát partu a klapalo jim to nejenom na hřišti. Líbila se mi rozvážnost a stručnost Manciniho při týmových poradách a také záběry ze zákulisí týmu. K pěti hvězdám mi tam chybělo ještě více obsahu, délka jedné hodina mi utekla až moc rychle :-). Dokumentu dávám lepší čtyři hvězdy, 85%.