Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

První dva díly byly velmi dobré. Potom seriál trochu uhasínal, ale poslední tři díly mě opět bavily. Celkově, jako vždy u Narcos, chválím herecké výkony, scény, make up a prostředí, ve kterém se Narcos natočilo. Bavila mě také provázanost se skutečnými záběry. Třetí sérii dávám 70%, lepší tři hvězdy.

Rozhněvaný muž (2021)

Jason Statham je záruka skvělé akce bez větších emocí. Guy Ritchie šel na příběh z různých pohledů a i když divák věděl, jak zápletka dopadne, netušil kdo je proti komu a kdo s kým. Akce od první minuty filmu až do té poslední byla skvělá a bez servítek. Bezmála dvě hodiny utekly velmi rychle, a i proto dávám filmu čtyři hvězdy - 75%.

Grand Prix (1966)

Na dobu, kdy film vyšel, jsou nadčasové zvukové efekty, kamera i střih. Technická stránka opravdu předběhla dobu. Co se děje týče, tak začal velmi zajímavě, střední část mi přišla zbytečně dlouhá, ale závěr už zase povedený. Líbily se mi záběry ze skutečného Monaka, kde jsem nedávno byl a trať si prošel. Každý fanda sportovních filmů by měl Grand Prix vidět. Já hodnotím za 75%, čtyři hvězdy.

Matky (2021)

Docela povedená česká komedie ze života matek. Některé "americké vtipy" byly průměrné, za to jsem se smál českému humoru a trapným scénám. Herecké obsazení je velmi dobré, nemůže chybět nejvíce obsazovaný herec za poslední dobu - Jiří Langmajer, ani klasiky dnešní doby - Vagnerová, Hřebíčková, Prachař a Neužil ml. Jedno podívání asi stačí, podruhé si to už nepostím, ale i tak příjemná oddychovka. Dávám 60%, tři hvězdy.

Karel (2020)

Vzpomínkové scény s Mistrem Karlem jsou spíš jako dokument než celovečerní film do kin. I tak jsem se na film do kina vydal. Karel byl svým šarmem neskutečný, ale ještě více se vážím jeho nadhledu, pozitivismu do poslední chvíle a jeho ochotě dělat lidi šťastnými. Nejmrazivější záběry byly z konzultace s doktorem. Naopak se mi líbil vyobrazený vztah s dětmi. Gottovi dávám 100%, tomuto filmu 65%.

Zátopek (2021)

V prvé řadě jsem rád, že film o našem nejslavnějším běžci vznikl. Škoda, že se ho již nikdo z hlavních herců nedožil. Emil byl svéráz, šel si za svým a svoji vůlí dokázal vyhrát na OH nemožné - 5 km, 10 km i maraton (42,195 m). Podle mě, už tohle nikdo nezopakuje. Film také odhalil mírné problémy ve vztahu s Danou i to, že nechtěl děti. Vybrání Neužila a Issové byla trefa do černého. Oba svoji roli zvládli skvěle. Po čase zas skvělý český film, který ode mně dostává 80% - čtyři hvězdy.

Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej (2021)

Skvěle zpracovaný dokument o jednom z nejlepších manažerů fotbalové historie. Líbily se mi záběry ze soukromí Sira Alexe i jeho výpovědi. Vše bylo skvěle doplněné o památné momenty fotbalové historie spojenené s ním. Jen více takovýchto dokumentů s lidmi, kteří něco dokázali. Dávám 85% - čtyři hvězdy.

Nadějná mladá žena (2020)

Velice dobré krimi drama. Cassandra to s chlapy umí, ale dokáže zajít až za hranu. Nejvíc se mi líbilo, že děj byl natočen tak, že se opravdu vše mohlo takto stát. Chválím hlavní představitelé, film ani chvilku nenudil - 70%.

Rychle a zběsile 9 (2021)

Na deváté pokračování jsem se klasicky těšil, ale bohužel mě film zklamal. Scény, kterým nevěří ani malé děti, často vše na poslední vteřinu a vždy s happy endem. Rychle a zběsile už asi bude navždy průměrný akční film nebo tuningová honička v uličkách. Dávám 45%.

Země nomádů (2020)

Na celém filmu nejvíce oceňuji herecký výkon Francesky McDormand. Také prostředí, ve kterém se děj odehrával, bylo ukázkové. Stejně tak zapojení skutečných nomádů. Celkově na mě Země nomádů působila dosti zachmuřele, ale také přiměla k zamyšlení. O což asi i tvůrcům šlo. Hodnotím za 60%, tři hvězdy.