Vyšehrad: Fylm (2022)

Jako fotbalistu mě film velmi bavil a rozesmál. Myslím, že je rozhodující, abyste znali skutečné příběhy a postavy a pak se zasmějete více. Ne všichni totiž znají "Tvrdolína, Adolfa, Taťku, Kopice či hlášku fuc*ing guy." Jakubovi Štáfkovi se podařil jak herecký výkon, tak film zrežírovat na jedničku. K tomu obsadil spoustu sportovních hvězd a jednoho malého týpka, který film hodně rozzářil. Doufám, že se dočkáme ještě budoucího pokračování, jako cílový fanoušek se na to těším už teď. Dávám 80%, čtyři hvězdy.

Myši patří do nebe (2021)

Hezký animák s pěkným příběhem. Nebylo to tak srandovní, jak jsem si myslel, ale na druhou více empatické. Grafika velmi hezká. Lepší tři hvězdy - 67%.

Dexter - Nová krev (2021) (série)

Velmi podařené pokračování kultovní série Dexter. Po delší době nová a možná poslední série, která byla určitě lepší než případná devátá série. Propojení syna Harrisona a jeho otce bylo skvělé, stejně jako se jejich vztah vyvíjel. Snad jen to finále jsem čekal lepší, ale i tak to bylo skvělé napínavé podívání kterému dávám lepší čtyři hvězdy - 85%. Vadily mi jen občasné sci-fi chyby (policejní stanice s 3 policisty, neprofesionální přístup, stopy (aut) na místě činu atd. Jinak před tvůrci smekám, skvělá podívaná.

Otec (2020)

Silný příběh se skvělým Anthony Hopkinsem, kterému byla role napsaná na míru. Děj byl chvilku takový mysteriózní a záměrně matoucí, což bylo asi cílené. Na druhou stranu dal nahlédnout do života osoby s takovýmto onemocněním, které bohužel nění nikterak vzácné. Příběh byl opravdu silný a Hopkins by si zasloužil Oscara za svoji roli. Dávám 70%, lepší tři hvězdy.

Zpívej 2 (2021)

Znovu mě bavily hlavně známé hity v podání animovaných postav. Dvojka byla o něco veselejší než jednička a nesla se v takovém příjemném duchu. Že vše hlavní hrdinové zvládnout, o tom nebylo pochyb. Animák pro celou rodinu se mi líbil a dávám mu 75%, čtyři hvězdy.

Domácí tým (2022)

Nikterak originální, zábavné ani nepředvídatelné. Takových filmů už je natočeno stovky. Hodnotím za 50%, slabší tři hvězdy.

Podvodník z Tinderu (2022)

Dobře udělaný dokument o jednom podvodníkovi, který by si zasloužil spíš linč než slávu. Obecně vzato trest 15 měsíců a po 5ti měsících puštění na svobodu?! Velký výsměch místní justici. Film se mi líbíl, držel diváka v pozornosti a výpovědi dotyčných byly velmi dobré. Hodnotím za horší čtyři hvězdy - 75%.

Poslední souboj (2021)

Hezky natočený film, který pojednává o jedné události ze tří různých pohledů. Asi bych vždy v každém kousku příběhu něco uřízl a celkovou metráž zkrátil. Jinak je film velmi dobrý, využívá přednosti hereckých es - Damon, Driver, Comer a Affleck. Chválím také kostýmy a natáčecí lokace. Celkově mi film ale neutíkal tak, jak bych chtěl, hodnotím za 65%, tři hvězdy.

Greyhound (2020)

Válečná akce z lodi, které šéfoval skvělý Tom Hanks. Válečné situace nebyly vždy přehledné a někdy se stále opakujícím dějem. Přesto držely diváka v napětí a strachu se co stane dále. Neumím si představit zažít podobnou událost - nejíst, nepít, nespat a každou vteřinu čekat na nové informace. Muselo to být vyčerpávající a smekám před všemi opravdu zúčastněnými. Filmu Greyhood dávám tři hvězdy, 55%.

V rytmu srdce (2021)

Krásný romantický film s hezkými písničky. Příběh se mi líbil, chvilku smutný, chvíli dojemný. Emilia Jones mě v hlavní roli bavila, stejně jako její otec a také učitel zpěvu. Prostředí také velmi dobře vyobrazeno. Velmi milé překvapení, dávám 80%, čtyři hvězdy.