Navěky silný (2008)

Forever Strong inspirovaný skutečným příběhem se mi opravdu líbil. Jako kvalitu filmu hodnotím tak na 55%, ale sílu a kouzlo příběhu na 90%. Z toho mi vyplývá hodnocení na 80%, což jsou u mě čtyři hvězdičky. Sean Faris jako představitel Ricka Penninga mi nápadně připomínal vizáží Cristiana Ronaldo. V závěru si na něj i zahrál, když sám rozhodl o výhře Highland. Co se tedy týče herců, líbil se mi zvlášť výběr hráčů právě zmiňovaného klubu. Scénář a děj byly na jednu stranu dost předvídatelný, ale určitě koukatelný. Jakožto sportovní fanoušek hodnotím toto dílo velice kladně a dávám čtyři hvězdičky.

Útěk ze Sibiře (2010)

Útěk ze Sibiře je skvěle natočené historické drama. Režisér Peter Weir dal dohromady výbornou enklávu hereckých es, kteří se své role ujmuli neskutečně procítěně a důvěryhodně. V tomto filmu mi scházela nějaké větší akce, která by diváka probudila z ponuré šedi, která panuje skoro po celou dobu. Bylo to výborné dílo, ale v určitých fázích trochu nudné, právě tou ponurou atmosférou. Jinak mimo herců, bych chtěl ještě pochválit výborně udělané různé nemoce a proměny kůže. Díky vyzážistům byla v zimě namrzlá, v létě se postupem času každý spaloval a usychali mu rty a vlastně celá kůže. Skutečně o důvěryhodnou atmosféru nebyla nouze. Tímto zdávám hold, kteří tutu težkou cestu absolovali a buď přežili, nebo to byla jejich poslední vzpomínka. Za toto kruté dílo dávám čtyři hvězdy - 75%.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Na další díl Pirátů z Karibiku jsem se šel podívat do kina s nadšením, co nám Rob Marshall vymyslel. Hned první věc, která se mi na tomto díle líbila byl výběr vedlejších postav. Musím říct, že skvěle vybral nafuňeného, narcistického krále z úvodu filmu. Dále se trefil do mořské panny i dalších vedlejších postav. Druhá a možná ještě lepší věc, byla role Jacka Sparrowa, z kterého sršel vtip, pomalu v každém druhém dialogu. Třeba hlášku "Já se taky miluju" si budu ještě dlouho pamatovat se vzpomínkou na tento díl. Jinak v hudbě Hans Zimmer byl znovu skvělý a dokázal pomocí melodií přenést atmosféru na diváka. O hercích už jsem psal, byli opravdu skvělý a ozdobou filmu. Děj se pomalu rozjížděl a v závěru gradoval. Jedinou věc bych snad vypíchl, a to že Jack Sparrow občas likvidoval své protivníky až moc sci-fi a po vzoru Ramba. A ještě některé miniděje nebyly dořešeny (třeba jak dopadla Penélope Cruz), ale to možná naznačuje i s koncem filmu, že se ještě dočkáme nějakého pokračování. Jinak mě pokračování Pirátů z Karibiku bavilo a dávám za něj slušných 85%.

Nabitá zbraň 1 (1993)

Typická parodie, v které je každou minutu nějaký vtípek, kterému se ve většině případu prostě musíte zasmát. Skvělý herci, kteří dodali filmu tvář komedie. Parodie jak na Křižovatku smrti, Základní instikt a jiné známé pecky na filmovém plátně se povedla na výbornou. Za toto dílo s řadou známých herců a jedním neznámým režisérem dávám 80% - čtyři hvězdy.

Zkus mě rozesmát (2011)

Docela povedená romantická podívaná včele s krásnou Jennifer Aniston a charismatickým Adamem Sandlerem. Těchto filmů na podobné téma bylo už natočeno stovky, ale dá se na to koukat pořád. Sem tam nějaký podařený vtípek a příjemný děj v hezkém prostředí. Ještě bych pochválil soundtrack, který sází na známé hity a je také podařený. Za to všechno dávám čtyři hvězdy - 80%.

Bacha na balóny (2007)

Parodie na sportovní filmy od Toma Bradyho se povedla. Tentokrát nemůžu hodnotit kvalitu filmu, ale to jak mě bavil a jak jsem se u něho zasmál. Celkově děj byl dost předvídatelný a už nesčetněkrát natočený, ale na tomto díle se mi líbili, zaprvé vkusní herci a pasující na míru této ujeté blbosti. Za druhé jsem se hodně nasmál při krátkých skečích, jako třeba na začátku útok na Zidana nebo tenisový duel Wiliamsové a Marii Šarapovové. Nebo ještě uvedu scénu, kdy trenér řval: To byl pokus o vraždu, pískej to! a potom: Rozhodčí jseš slepej?! A záběr na rozhodčí jak chodí se slepeckou holí. Prostě takové scénky byly podařené a splinily cíl, rozesmát diváka. Musím ještě pochválit i stylový a podařený soundtrack. Z druhé stránky to byl tuctový film a dost bláznivý. Ale u komedie se musí divák zasmát a to se myslím povedlo ve většině případů. Dávám 75% - čtyři hvězdy.

Hlavně nezávazně (2011)

No Strings Attached je hezká roztomilá a hodně romantická komedie. O to se zapřičiňují hlavně dvě hlavní postavy. Pro ženy sladký Ashton Kutcher a pro muže neodolatelná Natalie Portman. Děj je sice dost předvídatelný a nalinkovaný tak, jako většina filmů a toto téma. Líbili se mi i herecké výkony ostatních herců. Hlavně nezávazně pro mě byl docela koukatelný jako celek, ale nic na to, na co bych jen tak nezapoměl. Tak že dávám 65% - tři hvězdy.

Světová invaze (2011)

Akční sci-fi nářez od Jonathana Liebesmana byl pro mě takový lepší průměr. Děj byl sice od úvodních minut rozjetý a šlo se rovnou na věc, na hlavní zápletku. V průběhu Světové invaze, jak to tak bývá, umírají ne hlavní postavy, ale ty vedlejší, kteří umřou samozřejmě hrdinskou smrtí, kde zachrání svého kolegu. Konec dopadne pochopitelně také dobře, kde přežije jen hrstka vojáků, ale všichni podstatní. Skoro sami dokáží zneškodnit tisíce robotů nepřátelské civilizace. Takto nalinkovaný scénář už jsem kolikrát viděl a tento film, ačkoliv nebyl špatný, mi přišel dost předvídatelný, kopírující a tuctový. Chválu snad jen k soundtracku, který bývá u těchto druhů filmů výborný a k hraní hlavních i vedlejších představitelů armády. Zanedbatelná nebyla ani kamera. Dávám 65% - tři hvězdičky.

Last Night (2010)

Last Night mě jako dílo velice překvapilo. A to mile. Massy Tadjedin a její režisérská premiéra dopadla na jedničku. Musím říct, že na první film této ženy to bylo úchvatné. Film prakticky o čtyrech lidech a dvou vztazích zakládá na výborných výkonech všech čtyřech hlavních herců a na interesantní dialogy. Také bych vyzdvihl, že v tomto díle udržuje diváckou koukatelnost ženské herecké duo, které podlé mého patři mezi pět nejhezčích hereček na světě. Musím opravdu říci, že dialogy a scény byly kouzelné a chytlavé tak, že divák stále poslouchal a kochal se krásou představitelů či okolí. To také dá zabrat, v tomto případě režisérce, aby byl divák po celou dobu ve střehu. Musím říct, že mi toto dílo hodně připomělo podobný film Vicky Cristina Barcelona, které se mi také velice líbilo. Za tuto vydařenou konverzačku dávám krásných 80%, čtyři hvězdičky.

Fotři jsou lotři (2010)

Další pokračování rodů Jebalů mi přišlo asi už zbytečné. Film vymýšlí zápletky aby měl o čem pojednávat, přitom už blbosti. Pár hezkých nebo vtipných scénech tu bylo, ale musím říct, že po skromnu. Pochválil bych klasicky dvojku rivalů Bena Stillera a Roberta De Nira za jejich herecký úm, jinak vše bylo takové šedivě průměrné. Musím říct, ze předchozí dva díly byly co se týče humoru úplně jinde a proto tento díl hodnotím velice průměrně na 50% - tři hvězdy.