Mechanik zabiják (2011)

Akční jízda s mým oblíbeným akčním hercem Jasonem Stathamem. The Mechanic je skoro po celou dobu na slušně rozjeté úrovni a Arthur zabíjí své nepřátele jak na běžícím pásu. Občas až moc jednoduše zneškodní protivníky a všechno mu to prochází bez nějaké pozornosti ostatních. Vypadá to pěkně, ale se skutečností to moc společného nemá. Za toto akční drama dávám 70% - tři hvězdy.

S.W.A.T.: Pod palbou (2011)

Bezmála hodinu a půl dlouhý film pojednávající o týmu zásahové jednotky S.W.A.T. hodnotím průměrně. Akce nebyla špatná, ačkoliv dost nepravdivá, např. že při zásazích moc nespolupracovali a chodili výhradně jen v jednom mužstvu, žadných 20 lidí, ale nějakých 5 a nic víc, mi přislo divné. Na druhou stranu mám rád filmy s touto tématikou a zásahy mě docela bavily. I přes, dalo by se říci neznámé obsazení u mě S.W.A.T. úplně nepropadl, i když kvalita tohoto díla nebyla kdovíjaká, dávám 60% - tři hvězdy.

Rychlejší (2010)

Pro mě dosti průměrný akční film. Co se týče akce, tak tu bych si přál na o hodně větší úrovni než byla. Pár honiček v autech a střelba do prakticky nebráněného protivníka, toť vše z tohoto žánru. Spíše tedy šlo o drama. Jde o ten druh filmu, kdy divák vlastně fandí zápornému hrdinovi a vrahovi, což je zajímavé. Na můj vkus řidič (jak je pojmenovaný hlavní hrdina), až moc lehce někoho pozabíjel a utekl, bez zájmu druhých. No jo no, prostě americký akční film. Na druhou stranu musím říct, že The Rock Dwayne Johnson umí drsného tvrďáka zahrát výborně a patřil k tomu nejlepšímu co mohl tento film nabídnout. Dávám 60% - tři hvězdy.

(K)lamač srdcí (2010)

Pohodová oddychová romantika o partnerských vztazích a jejich zneškodnění dalo by se říci profesionálním rozvračečem. Tomu jednou práce vleze i do soukromého života a je na světě story, o které povypráví tento film. Od začátku je na programu i přívětivý humor a pár úsměvných scén, to vše dodává tomuto dílo pohodu o kterou určitě Pascalovi Chaumeillovi šlo, neboť je to docela vážné téma. Hezké prostředí je doplňené příjemným soundtrackem a z toho všeho pramení příjmenná podívaná v které mi snad schází jen hezčí hlavní herečka. Bez urážky, ale Vanessa Paradis není top modelka o kterou by byl velký zájem a do tohoto filmu se mi tolik nehodí. Ale přesto hodnotím kladně, dávám 80% - čtyři hvězdy.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Za tento prequel první série Spartaka dávám čtyři hvězdy. Možná už jsem si až moc zvykl na Spartacuse a tudíž mi Gannic nepřirosl k srdci tak jako pravý vítěz. Tato šestidílná série nabídla hodně podobnou scénu jako první série a to spoustu erotických scén, detailní stříkance a kaluže krve, tvrdé souboje a nelítostné boje jak v aréně, tak i mimo ni. Nápad udělat tuto sérii nebyl špatný, ale je limitován dějem premiérové řady. Dávám 80% - čtyři hvězdy.

Spartakus (2010) (seriál)

Skvělý seriál z netypického prostředí arény. Výborní herci, skvělý scénář, ojedinělá kamera, která si vychutnává pomalé záběry a to všechno natočené ve skvěle důvěryhodném prostředí. Skoro každý díl můžeme sledovat tvrdé souboje o holý život, úmorné tréninky, erotické scény či zpomalené záběry stříkající krve. To vše dodává Spartakovi úchvatnou a extrémně koukatelnou tvář. Za první řadu dávám 90% - pecka.

127 hodin (2010)

Skvěle natočený film podle skutečné události. Hlavní postava v reálu musela protrpět neskutečná muka, které si nikdo nedovede představit. Všechno v díle od Dannyho Boyleho vypadalo skutečně a uvěřitelně. Nejen za to dávám 80% - čtyři hvězdy.

Tamara Drewe (2010)

Z počátku hezké romantické drama s prvky komedie ze rozšíří do černějších vod a na konec to graduje smrtí spisovatele a zastřelení psa. To není zrovna ideální a příjemný konec na žánr komedie. Přesto Stephen Frears utvořil zajímavou drama komedii, která pojednává o venkovském životu a hodně přibližuje život několika spisovatelů. Včele z nich hodně překvapila krásná Gemma Arterton. Za tento film dávám 60% - tři hvězdičky.

Králova řeč (2010)

Králova řeč je takové ponuré dílo, které se nějak zvlášť neodchyluje od přímky napětí a akce. Přesto je to ale vynikající dílo. I když se vše děje klidně, diváka zabaví zajímavé dialogy. Bezpochyby si Colin Firth za svoje ztvárnění krále Jiřího VI. Oskara zaslouží. Po celou dobu filmu byl důvěryhodně vžit do této role a divák si mohl plnými doušky vychutnat pocit krále. Za pochvalu stojí i Geoffrey Rush, který svými metodami dokázal krále Jiřího naučit mluvit a artikulovat bez koktavých pasáží. Ať jako herec či jeho role ve filmu byla přínosem pro toto dílo od Toma Hoopera. Ten dokázal z né moc zajímavého námětu udělat zajímavý celovečerní film, který stojí za shlédnutí. Za toto dílo, které mělo neskutečných 12 nominací na Oscara a na závěrečném vyhodnocení patřilo k nejuspěšnějším filmům za rok 2010, dávám 85% - čtyři hvězdy.

Na doraz (2010)

Příjemná oddechovka s dvěmi skvělými herci. Pár vtipných scén střídalo i pár méně podařených, ale přesto jsem se párkrát zasmál. Herecká dvojka Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis se skvěle vzájemně doplňuje a nechybí jim humor ani v těch vážných situacích. Této ujeté komedie dávám zasloužených 70% - tři hvězdy.